16 Aralık 2011, Cuma 10:42:50

DÖRDÜ İSRAİL ALTI İHA ELİMİZDE

İran gazetesi Tehran Timesın haberine göre, İsrail ve ABDye ait insansız hava araçları önümüzdeki günlerde bir sergide ulusal basına ve yabancı ülkelerin elçilerine gösterilecek.
Tehran Timesa açıklama yapan İranlı üst düzey bir yetkili, İsraile ait insansız hava araçları heronların doğu sınırında İran topraklarına girerken yakalandığını açıkladı.

Aynı yetkili ABDye ait predatörlerin de doğu ve güneyde sınır ihlalini gerçekleştirdikleri sırada ele geçirildiğini belirtti. Haberde, İran Devrim Muhafızları Generali Emir Ali Hacızadenin 2 Ocak 2011 yılında bir basın toplandısı düzenleyerek İran sınırını ihlal ederek topraklarına giren iki insansız hava aracını ele geçirdiklerini açıkladığı hatırlatıldı. Hacızade o dönemde söz konusu insansız hava araçlarının hangi ülkeye ait olduklarını belirtmemiş ancak şunları söylemişti: "Batılıların, ülkemize karşı gerçekleştirdiği sınırlı saldırıda yüksek teknolojili iki casus uçağı düşürüldü. Örneğin İran Körfezi üzerinde iki casus uçağı düşürdük"

PREDATÖRLERİN DÜŞÜRÜLMESİNDE RUS PARMAĞI

İran Devrim Muhafızları Generali Emir Ali Hacızade 28 Haziran 2011de yaptığı başka bir açıklamada ise, Rus uzmanların, ABDye ait iki insansız hava aracının düşürüldüğüyle ilgili kendilerine bilgi verdiğini belirtmişti.
DÖRDÜ İSRAİL ALTI İHA ELİMİZDE

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000