08 Şubat 2011, Salı 08:50:07

"DOMODEDOVO SALDIRISININ EMRİNİ BEN VERDİM!"

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Domodedovo Havaalanı'na 24 Ocak'ta düzenlenen ve 36 kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırıyı, Çeçen ayrılıkçı grup üstlendi.
  • Terörün dini imanı olmaz, kimse terörü herhangi bir din adına yaptığını savunamaz ! Teröre herkes karşı ama bunların baş sorumlusu PUTIN ! Rusya kafkaslardan çekilirse Çeçenlerde zaten herhangı bir saldırı ve eylem yapmaz !
  • cahil olan sizsiniz.çeçenistan bağımsızlığına bir tek lafım yok.inşallah günün birinde bütün müsülman ülkeleri bağımsız olurlarda islam alemi altın çağ yaşasın.amin.benim lafım suçsuz insanları öldüren kopeklere hangi taraftan olursa olsun hiç fark etmez.orada ölel bir kişi moskovada bizim şirkette çalışan gariban orta asyalıydı.tek suçu o gün h.alanında çocuklarına para göndermek için bulunmaktı.5 çocuğu babasız ve aç kalacaklar.sizce bu durum normalmi?
  • şu tiplerin hangisinde meymenet var?? pis ticaniler...sizin yüzünüzden müslümanların hepsi terörist,vahşi,bombacı gibi zannediliyor..müslüman toplumlar bir an önce bu zihniyetteki din ve insan düşmanlarını kendi içlerinden temizlemeliler...
  • Bu memleketteki terör ile Çeçenistan daki savaşı karıştıracak kadar cahilsin. Terörü kimse tasvip etmiyor , zinhar hiçbirşeyin çözümü değil ve bende inanıyorum ki bunu yapanlar cehennemliktir. Lakin bu kadar sert esiyorsun, aynı sertliği Ruslar devlet eli ile Grozniyi yerle bir ederken veya hala belki şu anda Çeçenistanda bir köyü içindeki masum bebeklerde dahil olmak üzere uçaklar tanklar ile katlederken Ruslara itler diyebilecekmisin. Diyemezsin çünkü seversin sen Rusları . İşte senin müslümanlık ve insanlık anlayışında bu. Orada ölenler gerçekten masumdu ve çok üzüldük aynı Çeçenistanda her gün Rus askerlerinin katlettiği onlarca çocuk gibi . İkiside olmasın…

Kavkazcenter.com. adlı internet sitesinde yayımlanan bir videoda, saldırıyı, Dokka Umarov'un yönetiği Kafkasya Emirliği adlı ayrılıkçı Çeçen grubu üstlendi.

İnternet sitesinde yer alan videoda Dokka Umarov, saldırının kendi emri üzerine düzenlendiğini belirtti. Başka saldırıların da düzenleneceğini söyleyen Umarov, "24 Ocak günü girişilen özel operasyon benim emrimle yapıldı" diye konuştu.

Saldırının amacının "Rusya'nın Kafkasya'da işlediği cinayetlere bir yanıt olduğunu" savunan Umarov, amacının Kuzey Kafkasya'da "Özerk bir İslamcı Devlet" kurmak olduğunu da ileri sürdü.

Umarov, internete cumartesi günü yayımlanan başka bir videoda da 2011 yılını "Rusya için kan ve gözyaşı yılına" çevireceği yolunda tehditlerde bulunmuştu.

"Ebu Osman" lakabıyla da tanınan Umarov, Moskova Metrosu'nda Mart 2010 yılında düzenlenen ve 40 kişinin ölmesine neden olan çifte bombalı saldırıyı da üstlenmişti.

Bu saldırıdan bir ay önce de Umarov yaptığı bir açıklamada, "Kafkasya'daki savaşın kendilerinden uzak olduğunu zanneden ve savaşı televizyondan seyreden Ruslara, savaşın evlerine kadar geleceğini göstereceğiz şeklinde" ifadeler kullanmıştı.

Domodedovo saldırısını araştırmak ile görevli olan Rus soruşturma komitesi, havalimanındaki saldırıyı Kuzey Kafkas kökenli 20 yaşlarında bir intihar bombacısının gerçekleştirdiğini belirtmişti. (CNNTürk)

"DOMODEDOVO SALDIRISININ EMRİNİ BEN VERDİM!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
Terörün dini imanı olmaz, kimse terörü herhangi bir din adına yaptığını savunamaz ! Teröre herkes karşı ama bunların baş sorumlusu PUTIN ! Rusya kafkaslardan çekilirse Çeçenlerde zaten herhangı bir saldırı ve eylem yapmaz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
cahil olan sizsiniz.çeçenistan bağımsızlığına bir tek lafım yok.inşallah günün birinde bütün müsülman ülkeleri bağımsız olurlarda islam alemi altın çağ yaşasın.amin.benim lafım suçsuz insanları öldüren kopeklere hangi taraftan olursa olsun hiç fark etmez.orada ölel bir kişi moskovada bizim şirkette çalışan gariban orta asyalıydı.tek suçu o gün h.alanında çocuklarına para göndermek için bulunmaktı.5 çocuğu babasız ve aç kalacaklar.sizce bu durum normalmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
şu tiplerin hangisinde meymenet var?? pis ticaniler...sizin yüzünüzden müslümanların hepsi terörist,vahşi,bombacı gibi zannediliyor..müslüman toplumlar bir an önce bu zihniyetteki din ve insan düşmanlarını kendi içlerinden temizlemeliler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu memleketteki terör ile Çeçenistan daki savaşı karıştıracak kadar cahilsin. Terörü kimse tasvip etmiyor , zinhar hiçbirşeyin çözümü değil ve bende inanıyorum ki bunu yapanlar cehennemliktir. Lakin bu kadar sert esiyorsun, aynı sertliği Ruslar devlet eli ile Grozniyi yerle bir ederken veya hala belki şu anda Çeçenistanda bir köyü içindeki masum bebeklerde dahil olmak üzere uçaklar tanklar ile katlederken Ruslara itler diyebilecekmisin. Diyemezsin çünkü seversin sen Rusları . İşte senin müslümanlık ve insanlık anlayışında bu. Orada ölenler gerçekten masumdu ve çok üzüldük aynı Çeçenistanda her gün Rus askerlerinin katlettiği onlarca çocuk gibi . İkiside olmasın…

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000