14 Ocak 2016, Perşembe 14:58:33

Diyarbakır uçağında silah krizi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, İstanbul’dan Diyarbakır’a sefer yapan yolcu uçağında silah olduğu ihbarı hareketli saatler yaşanmasına neden oldu
  • Nasıl olacak sanıyorsunuz. Polis polisi aramıyor milletvekilleri bakanlar Vip den geçerken aranmıyor sonra da silah uçağa nasıl girdi oluyor. Daha neler neler
  • eksik bilgi ve yanlis haber. ucagin kargo bolumunde silah zaten tasinabiliyor. kargodaki silahlarla ilgili bir olay bu.sanki kabine canta dolusu silah sokulmus gibi anlatilmis haber.
  • Uçağa silahla binmeye çalışan ilk polis bunlar değil.polisim ben diyerek kuralları çiğneyemezsin. Bende çok operasyona gittim ama her seferinde silahlarımızı havalanı polisine teslim ettik. Kanun ve nizamlara uymayan kolluk kuvvetlerini sivil vatandaştan daha çok cezalandıracaksın.
  • Yalan yanlış bi haber. Gerçeği yansıtmıyor. Silahlar uçağın içinde değildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, İstanbul’dan Diyarbakır’a sefer yapan yolcu uçağında silah olduğu ihbarı hareketli saatler yaşanmasına neden oldu. İhbar üzerine yapılan aramada, bir çantada paketlenmemiş silah bulununca, emniyet mensubu olduğu iddia edilen çantanın sahibiyle birlikte 7 kişi uçaktan indirildi.

Olay, saat 19.00 sıralarında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda İstanbul-Diyarbakır seferi yapacak olan bir havayolu şirketine ait uçakta meydana geldi. İddiaya göre, uçuş için pistte sıra bekleyen uçaktaki kabin görevlilerine, havalimanındaki görevliler tarafından bir yolcunun çantasında çok sayıda tabanca olduğu ihbar edildi. İhbar üzerine uçağın 12E numaralı koltuğuna gelen görevliler, yolcunun çantasında inceleme yaptı. Yapılan incelemede görevliler, çantanın içerisinde çok sayıda tabanca buldu. Bunun üzerine çantanın sahibini araştıran görevliler, bir süre sonra yolcuya ulaştı.

Kabin görevlileri çantanın sahibi yolcuya, tabancaların paketlenmediği için uçuş sırasında oluşan basınçtan dolayı patlama etkisi oluşturabileceğini söyledi. Yolcu ise kendisinin emniyet mensubu olduğunu belirterek, görevlilere uçağın dışında konuşmak istediğini ifade etti. Görevlilerle birlikte piste inen yolcu, uçaktaki 6 arkadaşıyla birlikte görev için Diyarbakır’a gittiğini söyleyerek 20 dakika boyunca görevlileri ikna etmeye çalıştı. Ancak görevliler izin vermeyince çantanın sahibi yolcu, 6 arkadaşı ile birlikte uçaktan indirildi.

Uçak yaklaşık 45 dakika sonra Diyarbakır’a uçtu.

SİLAHLAR ÖZEL HAREKAT POLİSLERİNE AİT

Bu arada Airporthaber'in edindiği bilgiye göre, silah dolu çantanın Sivas'tan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen ve buradan da Diyarbakır'a gitmek isteyen özel harekat polislerine ait olduğu, sözkonusu silahların Sivas'tan uçağa alındığı öğrenildi. Yolcuların güvenlik kontrolüne girmeden İstanbul'da bir uçaktan diğerine aktarma yaptıkları, özel harekat polislerinin Sivas'tan İstanbul'a gelirken silahları Anadolujet'e ait uçağa nasıl soktuklarının bilinmediği kaydedildi.

 

Diyarbakır uçağında silah krizi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

TGS personeli ~ 2 yıl önce
Nasıl olacak sanıyorsunuz. Polis polisi aramıyor milletvekilleri bakanlar Vip den geçerken aranmıyor sonra da silah uçağa nasıl girdi oluyor. Daha neler neler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 2 yıl önce
eksik bilgi ve yanlis haber. ucagin kargo bolumunde silah zaten tasinabiliyor. kargodaki silahlarla ilgili bir olay bu.sanki kabine canta dolusu silah sokulmus gibi anlatilmis haber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Disiplinsizlik ve işgüzarlık ~ 2 yıl önce
Uçağa silahla binmeye çalışan ilk polis bunlar değil.polisim ben diyerek kuralları çiğneyemezsin. Bende çok operasyona gittim ama her seferinde silahlarımızı havalanı polisine teslim ettik. Kanun ve nizamlara uymayan kolluk kuvvetlerini sivil vatandaştan daha çok cezalandıracaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
Yalan yanlış bi haber. Gerçeği yansıtmıyor. Silahlar uçağın içinde değildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalan ~ 2 yıl önce
Sokağa çıkma yasakları ve canlı bombalarda gerçeği yansıtmıyor değil mi ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000