24 Ekim 2015, Cumartesi 13:46:11

DİKKAT | Cihazlarınızı ayarların! Uçağınızı kaçırabilirsiniz!

Dünya ülkeleri 25 Ekim'de saatlerini 1 saat geri alacak. Türkiye'de ise saatler, 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle 8 Kasım günü geri alınacak. Elektronik cihazlarınız saatlerini otomatik olarak, bir saat geri alabilir. İşte bilgisayarınız ve akıllı telefonlarınızda yapmanız gereken ayarlar.
  • Yine de geç kaldık:))
  • airport yanilttin bizi.. iphoneda tarif ettiginiz gibi yapmamiza ragmen kendini ayarlamis saat, ucusa gec kaldik iyimi? tam bilmeden paylasmayin arkadasim soyle seyler.
  • Olay 1haftada yeni saate adapte olamamak degil. dogu bolgelerinde gün ışığı gitmeden seçimin tamamlanması için böyle bi uygulama yapiyorlar. Ayrıca bütün akilli telefonlar patladi ofomatik ayarını kapattığımız halde saatleri 1saat geri aldı.
  • Madem kafanıza göre değiştireceksiniz, bari tamamen kaldırın bu uygulamayı. Neredeyse her sene tüm dünya ile senkron olması gereken saat geçişini değiştirerek zaten anlamsız hale getiriyorsunuz. Bu iş için fazladan harcanan emek ve zaman kaybı da cabası.

Türkiye, 1 Kasım 2015 pazar günü gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle, saatleri bu yıl geç geri alacak. Dünya ülkeleri ise 25 Ekim 2015'de saat 04.00 itibariyle saatleri geri alacak.

ELEKTRONİK CİHAZLARA DİKKAT
Türkiye'nin saatleri dünya ülkelerinden farklı olarak 8 Kasım'da geri alacak olması elektronik cihazlarda karışıklığa yol açabilir. Microsoft, bu duruma çözüm bulmak adına küçük bir güncelleme yayınladı. Söz konusu güncellemeyi indirdiğinizde 25 Ekim günü saat 04.00'te saatler geri alınmayacak. Cihaz, Türkiye'ye uygun olarak geri alma işlemini 8 Kasım günü gerçekleştirecek.

AKILLI TELEFONLAR İÇİN DE ÇÖZÜM VAR
Hayatın vazgeçilmez parçaları haline gelen akıllı telefonlar için de çözüm var. iPhone kullanıcıları, "Ayarlar, Genel, Tarih ve Saat" bölümündeki otomatik ayarla özelliğini devre dışı bırakarak saatlerin geri alınmasını engelleyebilecek.

Android kullananlar ise, "Ayarlar, Tarih ve Saat" bölümünden, "Otomatik Tarih ve Saat" ile "Otomatik Saat Dilimi" ayarlarını pasif duruma getirerek çözüme ulaşabilir.

DİKKAT | Cihazlarınızı ayarların! Uçağınızı kaçırabilirsiniz!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

:) ~ 3 yıl önce
Yine de geç kaldık:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
airport yanilttin bizi.. iphoneda tarif ettiginiz gibi yapmamiza ragmen kendini ayarlamis saat, ucusa gec kaldik iyimi? tam bilmeden paylasmayin arkadasim soyle seyler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gun Isigi ~ 3 yıl önce
Olay 1haftada yeni saate adapte olamamak degil. dogu bolgelerinde gün ışığı gitmeden seçimin tamamlanması için böyle bi uygulama yapiyorlar. Ayrıca bütün akilli telefonlar patladi ofomatik ayarını kapattığımız halde saatleri 1saat geri aldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilişim ~ 3 yıl önce
Madem kafanıza göre değiştireceksiniz, bari tamamen kaldırın bu uygulamayı. Neredeyse her sene tüm dünya ile senkron olması gereken saat geçişini değiştirerek zaten anlamsız hale getiriyorsunuz. Bu iş için fazladan harcanan emek ve zaman kaybı da cabası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000