27 Eylül 2016, Salı 12:07:59

DHMİ'den TARKİM açıklaması

DHMİ, Tarkim ile hangar sözleşmelerinin iptal edildiğini açıkladı.
  • Kanun Hükmündeki Kararnamelerin SHGM ye, ne zaman ulaşacağını çok merak ediyorum. Çünkü bu kurumların faaliyetlerine onay ve yetki veren kurumun temiz olduğunu iddia etmek kör olmayı gerektirecektir. Sektörde faaliyet gösteren kurumlar hakkında yürütülen FETÖ operasyonlarını duyarken, maalesef SHGM hakkında hiç bir soruşturma haberine ulaşamıyoruz. Hiç inandırıcı gelmiyor ama, tüm bu kurumlara yetki ve onay veren SHGM ak-pakmış meğer. Siyahın beyaza büründüğü otorite SHGM.
  • SHGM birdefada kendi milletinin haklari icin ugrasirsa anlayinkine SHGM e ayiklanmisdir.Simdi anlmadigim bazi arkadaslarinda yorumladigi gibi,suclu tum Tarkim calisanlarimi? Sonra soz konusu sahis yargi karsisina cikipda suclu bulunmadikca sucsuzdur,bu kadar onyargili ve insafsizca davranmayin lutfen.Orda calisan bazi pilotlari taniyorum ve sanmiomkine onlarin fetocu felan olduklarina,sadece islerini yapiolar,yazik gunah degilmi bu insanlara?
  • Helal olsun SHGMnin yapamadigini kudretli DHMI yapti
  • Faruk Bayındırın kankisi Melih Gökçektir...Haydi alın bakalm

İlk olarak Airporthaber'in kamuoyuna duyurduğu Tarkim hangarlarına el konulma haberine iliştin DHMİ'Den açıklama geldi.

İşte DHMİ'den yapılan o açıklama:

"Tarkim Uçak Bakım Onarım ve Havacılık Anonim Şirketine ait Atatürk ve Adana Havalimanlarında bulunan hangarlar için ilgili firma ile DHMİ Genel Müdürlüğümüz arasında akdedilen sözleşmeler iptal edilmiştir.  

667 sayılı KHK’nın 8. Maddesine istinaden DHMİ Genel Müdürlüğümüz ile Tarkim Uçak Bakım Onarım ve Havacılık Anonim Şirketi arasında akdedilmiş bulunan tüm  sözleşmeler için resen iptal kararı alınmıştır. Bu karar 26 Eylül 2016 tarihinde anılan  şirkete tebliğ edilmiş ve  hangarlar teslim alınmıştır. 

Daha sonra kapatılan İstanbul ve Adana'daki hangar ve ofisler güvenlik görevlilerince emniyete alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

DHMİ'den TARKİM açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

SHGM ~ 2 yıl önce
Kanun Hükmündeki Kararnamelerin SHGM ye, ne zaman ulaşacağını çok merak ediyorum. Çünkü bu kurumların faaliyetlerine onay ve yetki veren kurumun temiz olduğunu iddia etmek kör olmayı gerektirecektir. Sektörde faaliyet gösteren kurumlar hakkında yürütülen FETÖ operasyonlarını duyarken, maalesef SHGM hakkında hiç bir soruşturma haberine ulaşamıyoruz. Hiç inandırıcı gelmiyor ama, tüm bu kurumlara yetki ve onay veren SHGM ak-pakmış meğer. Siyahın beyaza büründüğü otorite SHGM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CcC ~ 2 yıl önce
SHGM birdefada kendi milletinin haklari icin ugrasirsa anlayinkine SHGM e ayiklanmisdir.Simdi anlmadigim bazi arkadaslarinda yorumladigi gibi,suclu tum Tarkim calisanlarimi? Sonra soz konusu sahis yargi karsisina cikipda suclu bulunmadikca sucsuzdur,bu kadar onyargili ve insafsizca davranmayin lutfen.Orda calisan bazi pilotlari taniyorum ve sanmiomkine onlarin fetocu felan olduklarina,sadece islerini yapiolar,yazik gunah degilmi bu insanlara?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sanmiomkine ~ 2 yıl önce
den sonrasını okumadım
helal ~ 2 yıl önce
Helal olsun SHGMnin yapamadigini kudretli DHMI yapti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
Faruk Bayındırın kankisi Melih Gökçektir...Haydi alın bakalm

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000