08 Ekim 2015, Perşembe 13:50:14

DHMİ müdürü savunmasını verdi

Milas Bodrum Havalimanı’ndaki enerji dönüşüm ihalesine fesat karıştırdığı iddia edilen Teknik Hizmetler Müdür Vekili Ersin Köksal savumasını verdi.
  • Başmüdürlük binası ısıtma soğutma sistemi ihalesinde, ihaleye gelen firmalara söylenen markalar ile yaptırılan farklıydı. Ve yine ihaleyi alan 4t firması fahiş fiyatla ihaleyi almış kurum zarara uğratılmıştır. Yine aynı şebeke tarafından.
  • Sınavsız havalimanı müdür ataması oluyor açıktan atama ile ama artık havalimanı müdür yardımcılığı kadrosuna da atama yapılmaya başlanmış. Yeni yönetmelikle memurlar artık havalimanı müdür yardımcılığı sınavına giremeyecek fakat ekonomist istatistikçi ve mütercim direkt müdürlük sınavına girecek . Kişiye özel sipariş ilemi yapılıyor atama ve yönetmelik dhmi de. Almayın mazlumların ahını çıkar aheste aheste
  • Tabii abileri OrBir in bunların hepsinden haberi olmaması muhal değil...
  • Yeni Genel Müdürümüz gerçekten bu kuruma gelmiş en muhterem genel müdürdür.Kesinlikle bu kurumu değiştirecektir.En güzel projesi DHMİ nin yurtdışına açılması projesidir bu proje eğer gerçekleşirse yeni Genel Müdürümüz Havacılık tarihine damga vuracaktır.Allah yardımcısı olsun.

Milas Bodrum Havalimanı’ndaki enerji dönüşüm ihalesine fesat karıştırdığı iddia edilen Teknik Hizmetler Müdür Vekili Ersin Köksal savumasını verdi.

Hakkında müfettiş raporu hazırlanan ve ihaleye fesat karıştırdığı iddiası hakkında savunması istenen Köksal, iddiaları reddden bir savunma sundu.

'İHALEYE KİMLERİN KATILACAĞINI BİLMİYORDUM'

Annesi ile ilgili iddiarı reddeden Köksal; 'Annemin en son hali yüzde 26 oranında hissesi bulunan (daha sonradan 10.07.2015 tarihinde hissesini satmış ve bu şekilde bir ilgisi kalmamıştır. 4T Teknik ismindeki şirketin üç ihaleyi aldığı doğrudur. Ancak ben hangi firmaların ihaleye gireceğini daha önceden bilmiyordum. Bu firmada annemin herhangi bir müdürlük veya yönetimde bir yetkisi yoktur. Annemin hissesi bulunan bir şirketin ihalaye katılamayacağını bilmiyordum. Ayrıca hangi firmanın ihaleye katılacağını bilmem mümkün buunmamaktadır' ifadelerini kullandı.

Köksal savunmasında şu ifalere yer verdi:

'İlgili yazınızda benim 'ihaleye fesat karıştırdığım' iddia edilmektedir. Ancak yapmış olduğum fiil, böyle bir kastım olmadığı için ihaleye fesat karıştırma değildir. Yazınızdan sonraki araştırmalarımda TCK.'da yarar sağlama şartının olmadığını gözlemledim. Yarar sağlama sadece bir artırım sebebi olarak sayılmıştır. Ancak önceki 765 syl. TCK'ya baktığımda yarar sağlama ve kurumun zarara uğratılması bir şart olduğunu tetkik ettim. Benim veya annemin bir haksız yarar sağlama durumum, kamumunun böyle bir zararı olmamıştır.

Kanun suçun oluşması için hileli davranış'ı aramaktadır. Benim veya annemin, 4T şirketinin ihalelere katılması için herhangi bir hileli davranışımız olmamıştır. Ancak yazınız konusu ihalelere herşey açık ve aleni olmuş herhangi bir hileli davranış veya kandırma düzen olmamıştır. 

Açıkladığım nedenlerle benim ne bir suç işleme kastım ve ne de bu yönde fiilerim mevcuttur. Kurumumuzda 1998 yılından beri kurum yararı için gayretle çalışmalarımın, almış olduğum ödül ve sicil notlardan da anlaşılacağı üzere ilk göreve başladığımdan bu yana birçok başarılı projeyi imalatı ve üretimi kurum kaynak ve imkanları ile yapıp, kurumumuzun kaynaklarını boşa harcatmadım. Kanunun suç olarak nitelenen maddi unsurların oluşmamasını da dikkate alarak savunmamın kabulünü ve Cumhuriyet Savcılığı neticesinin bekletici mesele yapılmasını arz ederim''

©AirportHaber

DHMİ müdürü savunmasını verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

milashan ~ 2 yıl önce
Başmüdürlük binası ısıtma soğutma sistemi ihalesinde, ihaleye gelen firmalara söylenen markalar ile yaptırılan farklıydı. Ve yine ihaleyi alan 4t firması fahiş fiyatla ihaleyi almış kurum zarara uğratılmıştır. Yine aynı şebeke tarafından.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mazlum ~ 3 yıl önce
Sınavsız havalimanı müdür ataması oluyor açıktan atama ile ama artık havalimanı müdür yardımcılığı kadrosuna da atama yapılmaya başlanmış. Yeni yönetmelikle memurlar artık havalimanı müdür yardımcılığı sınavına giremeyecek fakat ekonomist istatistikçi ve mütercim direkt müdürlük sınavına girecek . Kişiye özel sipariş ilemi yapılıyor atama ve yönetmelik dhmi de. Almayın mazlumların ahını çıkar aheste aheste

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşbilir Adam ~ 3 yıl önce
Tabii abileri OrBir in bunların hepsinden haberi olmaması muhal değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni Genel Müdür ~ 3 yıl önce
Yeni Genel Müdürümüz gerçekten bu kuruma gelmiş en muhterem genel müdürdür.Kesinlikle bu kurumu değiştirecektir.En güzel projesi DHMİ nin yurtdışına açılması projesidir bu proje eğer gerçekleşirse yeni Genel Müdürümüz Havacılık tarihine damga vuracaktır.Allah yardımcısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000