10 Mayıs 2016, Salı 09:17:07

Cumhurbaşkanı 3. havalimanını inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 3. Havalimanı inşaat alanındaki çalışmaları yerinde inceledi.
  • Öncelikle siyasi önyargıların bir tarafa bırakıp objektif bakılabilirse Recep Tayyip Erdoğan gerçekten bu memleketin çıkarları için bir şanstır. Oy vermeseniz bile saygı duymalısınız. Adamın yaptığı hangi icraat, söylediği hangi söz ülkenin zararına. Dünya 5ten büyüktür diyerek mafya babası 5liye meydan okuyabilecek kaç ülke çıktı? Bu tartışmadaki duruma gelirsek:Bir dönem birilerinin anne ve babalarının itibar görüp diğerlerinin anne ve babalarının itildiği ülkede; Hakları yenmiş o anne ve babaların çocukları bugün itibar görüyor. Bu demokrasi açısından insanların ders alması ve kavgasız savaşsız olarak kendi içinde dengeye gelmesi için gerek şarttır.
  • İyi ki varsın Büyük Usta, sen hayallerime ulaşmamı sağladın. Allah inşaallah karşılaştırsın bizi.
  • Almanların sadece 4 firmasının yıllık net kazancı 700 milyar euro civarında ve 1000'den fazla uluslararası büyük ölçekte firmaları var ya bizde durum ne? Arabadan,elektroniğe,spor malzemesinden,tıp aletlerine patentli olarak üretmediği ve dünyada satmadığı yer yok bir havaalanı yapıyoruz diye bizi mi kıskanacaklar??? Ne zaman ki sanayiye,teknolojiye,bilim,ilime,eğitime,kaliteli insan ve işgücüne gerçekten önem veririz,yatırım yaparız,torpili,haksızlığı,adaletsizliği kaldırırız,kul hakkı yemeyiz,çıkarcılıktan,sahtekarlıktan,yogurda margarin,süte su,zeytine demir pası vs katmaktan,yalan,dolandan,paraya ve güce tapmaktan vazgeçeriz o zaman belki bir şeyler yaparız ama tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürünü getiren zihniyetle inşaattan ki onu da hep dış destekli yapabiliyoruz,krediyi ruslardan,teknolojiyi,malzemeyi alman,japon,koreliden vs alıyoruz, başka bir şey yapamayız o kadar net!!!
  • HELAL OLSUN rumuzlu arkadaş almanlar bizi neden kıskansın sen araba yapamazsın onlar en iyisini yapar sen uçak yapamazsın onlar yapar sen havaalanı köprü vs yaparsın ama iş makinalarını almanlardan mühendisleri japonyadan alırsın bir havaalanı yapmakla yada körü yada yol herneyse ancak adamların makinelerini para edersin ONLAR SENİ NEDEN KISKANSIN EY GÜZEL KARDEŞİM kurarsın ağır sanayiyi o zaman bak kıskanıyorlarmı görürsün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 3. Havalimanı inşaat alanındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan'ın inşaat alanına yaptığı ziyarette, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da hazır bulundu.

Ziyarette, 3. Havalimanı inşaat çalışmalarıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a brifing verildi.

Bakanların, havalimanı inşaatını yapan 5'li konsorsiyumun yanı sıra THY ve DHMİ yetkililerinin de katıldıkları brifingde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım ile Konsorsiyum üyesi Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ilk etabı 2018'in Şubat ayında hizmete girecek olan projeye ilişkin çalışmaların yüzde 20'sinin halihazırda tamamlandığını ve tüm işlerin belirlenen takvime göre yürüdüğünü belirtti. Özdemir, inşaatta halen bin 500'ü beyaz yakalı olmak üzere toplam 15 bin kişinin çalıştığına dikkati çekti.

Yetkililer, projenin tamamlanmasıyla dünyanın en büyük havalimanına kavuşacak olan İstanbul'un, tam bir buluşma noktasına dönüşeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise yetkililere, havalimanının yapımında kullanılan malzemelerin yerli firmalardan teminine azami ölçüde özen göstermekte fayda bulunduğunu hatırlattığı öğrenildi.

Erdoğan, brifing sonrasında, beraberindeki bakanlarla, inşaatı devam eden terminal binasında da incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 3 saat süren ziyaret sırasında kendisine tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulunan işçilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Cumhurbaşkanı 3. havalimanını inceledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Alternatifi söyleyin eleştirirken ~ 2 yıl önce
Öncelikle siyasi önyargıların bir tarafa bırakıp objektif bakılabilirse Recep Tayyip Erdoğan gerçekten bu memleketin çıkarları için bir şanstır. Oy vermeseniz bile saygı duymalısınız. Adamın yaptığı hangi icraat, söylediği hangi söz ülkenin zararına. Dünya 5ten büyüktür diyerek mafya babası 5liye meydan okuyabilecek kaç ülke çıktı? Bu tartışmadaki duruma gelirsek:Bir dönem birilerinin anne ve babalarının itibar görüp diğerlerinin anne ve babalarının itildiği ülkede; Hakları yenmiş o anne ve babaların çocukları bugün itibar görüyor. Bu demokrasi açısından insanların ders alması ve kavgasız savaşsız olarak kendi içinde dengeye gelmesi için gerek şarttır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alternatif ! ~ 2 yıl önce
şakşakladığın kişinin tapelerde paraları sıfırlarken, terörist destekçisi şivan perver ile diyarbakırda elele şarkı söylerken, açılım ve oy ayağına yollara mayın döşeyenleri,şehirleri silah deposu haline getirenleri görmezden geldiğinde, millete ananı da al git derken de adamına işçi tekmeletirken oğluna askerlik yapmasın diye testis kanseri raporu alırken,yahudilere laf söyleyip sonra onları nasıl agırladıgını ve daha birçok acaiplikte gördük ülkemiz için ne kadar büyük şans olduğunu! ayrıca haklarının yendiğini söylediklerin sözüm ona dindarlar da bugun başkalarının haklarını yiyor ona ne diyorsun yalaka çıkarcı !
THY Uzman ~ 2 yıl önce
İyi ki varsın Büyük Usta, sen hayallerime ulaşmamı sağladın. Allah inşaallah karşılaştırsın bizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
küçük usta ~ 2 yıl önce
hayallerine, torpille,kul hakkı yiyerek thy'na girip,uzman olarak mı ulaştın yoksa? eğer öyleyse sana da sana bu imkanı verene de hakkım helal değil !
gerçekler ~ 2 yıl önce
Almanların sadece 4 firmasının yıllık net kazancı 700 milyar euro civarında ve 1000'den fazla uluslararası büyük ölçekte firmaları var ya bizde durum ne? Arabadan,elektroniğe,spor malzemesinden,tıp aletlerine patentli olarak üretmediği ve dünyada satmadığı yer yok bir havaalanı yapıyoruz diye bizi mi kıskanacaklar??? Ne zaman ki sanayiye,teknolojiye,bilim,ilime,eğitime,kaliteli insan ve işgücüne gerçekten önem veririz,yatırım yaparız,torpili,haksızlığı,adaletsizliği kaldırırız,kul hakkı yemeyiz,çıkarcılıktan,sahtekarlıktan,yogurda margarin,süte su,zeytine demir pası vs katmaktan,yalan,dolandan,paraya ve güce tapmaktan vazgeçeriz o zaman belki bir şeyler yaparız ama tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürünü getiren zihniyetle inşaattan ki onu da hep dış destekli yapabiliyoruz,krediyi ruslardan,teknolojiyi,malzemeyi alman,japon,koreliden vs alıyoruz, başka bir şey yapamayız o kadar net!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hvsrmp ~ 2 yıl önce
HELAL OLSUN rumuzlu arkadaş almanlar bizi neden kıskansın sen araba yapamazsın onlar en iyisini yapar sen uçak yapamazsın onlar yapar sen havaalanı köprü vs yaparsın ama iş makinalarını almanlardan mühendisleri japonyadan alırsın bir havaalanı yapmakla yada körü yada yol herneyse ancak adamların makinelerini para edersin ONLAR SENİ NEDEN KISKANSIN EY GÜZEL KARDEŞİM kurarsın ağır sanayiyi o zaman bak kıskanıyorlarmı görürsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000