01 Eylül 2012, Cumartesi 13:05:26

ÇOCUKLAR KAMPI TAMAMLADI...

Uzay Kampı Türkiye’nin 26 Ağustos-1 Eylül 2012 tarihinde düzenlediği, yılın son 6 Günlük Yaz Kampı Programı, Boeing sponsorluğuyla gelen 11 öğrencinin de katılımıyla sona erdi...

 

Uzay Kampı Türkiye’nin 6 Günlük Yaz Kampı Programı’na Boeing’in sağladığı bursla Ankara, Diyarbakır, Bolu, Kars ve Yozgat’tan katılan öğrenciler, eğlenceyi ve eğitimi bir arada yaşayarak unutulmayacak bir hafta geçirdiler. Kars’tan katılan Uğurcan Birdal (14) “Uzay Kampı’nda uzayla ilgili birçok şey öğrendik. Öğrendiklerimin okulumda bana avantaj sağlayacağına inanıyorum. Buradaki öğretmenlerimiz çok iyiler, kendimi sanki evimdeymiş gibi rahat hissettim. Bana Uzay Kampı’na gitme fırsatı verdiği için Boeing’e çok teşekkür ederim” derken, Bolu’dan gelen Elif Nur Özel (13) mutluluğunu “Buraya geleceğimi ilk duyduğumda çok sevinmiştim. Uzay Kampı’ndaki simülatörlere binerken kendimi sanki astronotmuşum gibi hissettim. Burada birçok şey öğrendim, çok mutluyum” diyerek dile getirdi.

Öğrencilere Uzay Kampı Türkiye programlarına katılabilmeleri için 2001 yılından beri destek olduklarını ifade eden Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, eğitime verdikleri desteğe devam edeceklerini söyledi. Pepin  “Boeing, bu değerli girişime sponsor olarak Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen öğrencilere destek olmaktan onur ve mutluluk duymaktadır. Bu ilginç programa katılan öğrenciler, daha geniş bakış açısına ve uzay, havacılık ve teknoloji hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaklar. Uzay Kampı’na 2001 yılından bu yana destek olmaktan gurur duyuyoruz ve bu desteği gelecek yıllarda da sürdüreceğiz” dedi.

Toplam 129 öğrencinin katıldığı, altı günlük programda astronot simülatörü kullanımı, sanal uzay mekiği uçuş görevi gibi eğitsel aktivitelerle beraber, barbekü partisi ve özel sunumlar gecesi gibi sosyal etkinlikler de yer aldı.

Uzay Kampı Türkiye; Türkiye’deki ilk ve tek, dünyadaki üçüncü uzay kampı olarak her yıl binlerce öğrenciye uzay bilimleri alanında uygulamalı eğitim vererek, çocukların zihinsel ve kişisel gelişimlerine de katkıda bulunuyor. Kampın sunduğu uluslararası programlara her yıl yurtdışından da çok sayıda öğrenci katılıyor.

ÇOCUKLAR KAMPI TAMAMLADI...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000