11 Ocak 2011, Salı 16:14:51

ÇİN GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI (VİDEO)

J-20 adı verilen Çin üretimi 4. nesil hayalet uçağı 15 dakika havada kaldı ve gerçekleştirilen denemenin başarılı oldu.
  • Dizayn harikası,süper alet
  • süper olmuş yaaa bizim oturup 1000 defa düşünmemiz lazım....daha otomobil bile yapamıyoruz birde çin e laf söylüyoruz...sene yapbakalım yapabilirsen montaj uzmanı
  • cin mali kardesim senin o kaportaco falan ustan da yapsinda turk mali yandan carkli desinler ama yapsin bir kere. varmi yapan anca sen ve senin gibiler cin mali o diye laf yetistirirsiniz o kadar. 5-10 sene sonra o cin mali gelip kafana bomba atarsa o zamanda kacacak delik ararsin , senin gibiler anca bunu bilir kacacak delik arayip yorum yapmayi sanki cok iyi durumdaymis gibi.
  • Oncelikle, ilk yorumcu arkadas biz hic F16 uretmedik biz sadece F16 MONTAJI yaptik. Arada daglar kadar fark var atlamayalim. ABD monte et dedi, ETTIK etme artik yeter dedigi anda da montaj biter. Super onemli bir noktadir ÇİN vidası dahi DIŞA BAĞIMLI OLMADAN bir uçak üretmiş, radara yakalanmamış ve teknolojisi BOY GÖSTERMİŞTİR. Çakma dahi olsa, siz onunla dalga da geçseniz önemli değil. Çin ve İRAN kendisi üretti SEN ÜRETEMEDİN. Çin başarılı, SEN DEĞİLSİN. Çakma olmayan uçak nasıl oluyor orayı anlayamadım birde ABD yapımı olunca ORCİNAL(!) oluyor, Çin malı olunca mı ÇAKMA oluyor ? Adam yapmış kardeşim ayıp olan Çakma da olsa %100 TÜRK üretimi bir uçağımız maalesef hala yok, inşallah bu hükümet ile olacak. HELAL OLSUN ÇİN, HELAL OLSUN İRAN.
J-20 adı verilen Çin üretimi 4. nesil hayalet uçağın bugün yapılan ilk test uçuşunda başarılı oldu.

Yerel saatle 12.50'de havalanan savaş uçağı 15 dakika havada kaldı ve başarılı bir şekilde iniş yaptı.

Hayalet uçağın bugün ilk uçuş denemesinin yapılması ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in Çin'i ziyaret ettiği güne denk gelmesi dikkat çekti.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hong Lei ise ülkesinin hayalet uçak programını açıkça teyit etmeden, Çin'in ordusunu modernleştirmesinin normal karşılanması gerektiği vurguladı. Hong, "Çin ordusunu ve askeri malzemesini geliştirmesini, sadece kendi savunma, ulusal güvenlik, egemenlik ve toprak bütünlüğünü koruma ihtiyacı temelinde yapıyor. Hiçbir ülkeyi veya özel amacı hedeflemiyor." dedi.

Hong Kong merkezli Kanwa Defense Weekly dergisinin editörü Andrei Chang ve diğer askeri uzmanlar, Çin'in ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in ziyaretinin ikinci gününde bu uçuş denemesindeki asıl hedefinin bir mesaj taşıdığını ifade ettiler. Hayalet uçak denemesi Çin'in savunma modernizasyonu endişe ile takip eden ABD ve diğer ülkelere birer mesaj olarak değerlendiriliyor.

Havalimanı dışında deneme uçuşunu seyreden kalabalığın da hayalet uçağın başarılı inişinin ardından havai fişekli kutlama yaptığı belirtildi.

İŞTE ÇİN TARAFINDAN ÜRETİLEN J-20'NİN İLK UÇUŞ DENEMESİ


ÇİN GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
Dizayn harikası,süper alet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
süper olmuş yaaa bizim oturup 1000 defa düşünmemiz lazım....daha otomobil bile yapamıyoruz birde çin e laf söylüyoruz...sene yapbakalım yapabilirsen montaj uzmanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
cin mali kardesim senin o kaportaco falan ustan da yapsinda turk mali yandan carkli desinler ama yapsin bir kere. varmi yapan anca sen ve senin gibiler cin mali o diye laf yetistirirsiniz o kadar. 5-10 sene sonra o cin mali gelip kafana bomba atarsa o zamanda kacacak delik ararsin , senin gibiler anca bunu bilir kacacak delik arayip yorum yapmayi sanki cok iyi durumdaymis gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Oncelikle, ilk yorumcu arkadas biz hic F16 uretmedik biz sadece F16 MONTAJI yaptik. Arada daglar kadar fark var atlamayalim. ABD monte et dedi, ETTIK etme artik yeter dedigi anda da montaj biter. Super onemli bir noktadir ÇİN vidası dahi DIŞA BAĞIMLI OLMADAN bir uçak üretmiş, radara yakalanmamış ve teknolojisi BOY GÖSTERMİŞTİR. Çakma dahi olsa, siz onunla dalga da geçseniz önemli değil. Çin ve İRAN kendisi üretti SEN ÜRETEMEDİN. Çin başarılı, SEN DEĞİLSİN. Çakma olmayan uçak nasıl oluyor orayı anlayamadım birde ABD yapımı olunca ORCİNAL(!) oluyor, Çin malı olunca mı ÇAKMA oluyor ? Adam yapmış kardeşim ayıp olan Çakma da olsa %100 TÜRK üretimi bir uçağımız maalesef hala yok, inşallah bu hükümet ile olacak. HELAL OLSUN ÇİN, HELAL OLSUN İRAN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000