17 Ekim 2012, Çarşamba 08:45:18

ÇİN EN İYİSİNİ YAPACAK

Çin, başkent Pekin'e dünyadaki bir çok büyük havalimanlarını geride bırakacak yeni mega havalimanı yapıyor...
  • Ne ornek alcaz reis ??? Bakalım adamlar hangi havalanin kopyasını yapıyor ??? Ornek alınmış .... Çin değilim ? Köpek eti yiyorlar !
  • ayol bunlar daha yeni havaalanı açmamışlar mıydı?
  • ee bak adamlar nasıl yapıyor örnek alın biraz...siz daha yer tartışması yapın.gerek var mı yok mu? diye konuşmaya dewam edin bakalım.bu hollandalı şirkete verilmeli bence...adamlar çünkü çok iddialı ve kendine çok güveniyorlar.istanbuldaki nüfus pekin ve new yorktan daha kalabalık bundan emin olabilirsiniz.çünkü gerçek nüfus hiçbir zaman açıklanmıyor AB nin gözü korkmasın diye...

Çin, başkent Pekin'e dünyadaki bir çok büyük havalimanlarını geride bırakacak yeni mega havalimanı yapıyor.
Yeni havalimanı, JFK, LaGuardia ve Newark havalimanlarından da büyük olacak. Pekin'in güneyinde yapılacak ''Beijing (Pekin) Daxing International Airport'' 2017 yılında hizmete girecek. Havalimanının tamamlandıktan sonra yıllık 130 milyon yolcuya hizmet vereceği ve bunun Londra'daki Heathrow ve New York'taki JFK havalimanlarının toplamından 23 milyon daha fazla olduğu belirtildi.

Hollandalı bir havaalanı danışma şirketi olan NACO, söz konusu havalimanının mastır planı tasarımını kazandı ve tasarımın tanıtımı yapıldı. Buna göre mega havalimanında sekiz ticari pistler yer alacak. Pist tasarımıyla, yolcuların uçuş ve varış kapılarındaki mesafeyi kısaltıldığı ve böylelikle zaman kaybının da azalmış olacağı kaydedildi.

Pistlerin 55 kilometrekarelik alana sahip olması bekleniyor.

Yolcuların yüksek hızlı trenle yarım saatten az bir sürede Pekin'e yada şehrin metro ağına daha yavaş ancak doğrudan bir hatla götürüleceği entegre alan taşıma merkezinin de havalimanında inşa edileceği ifade edildi.

Diğer tasarım firmalarının da havalimanındaki yeni terminal binası için rekabet etmekte oldukları da kaydedildi.

Başkentte şu an biri Pekin'in kuzeyindeki Başkent Havalimanı, güneyindeki ise küçük çaplı Xijiao olmak üzere iki havalimanı bulunuyor. Başkent Havalimanı'nda 3 terminal bulunurken, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları için yapılan T3 terminalinin de artık yolcu trafiğini karşılamakta zorlandığı söyleniyor. (Zaman)

ÇİN EN İYİSİNİ YAPACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

Hakan ~ 6 yıl önce
Ne ornek alcaz reis ??? Bakalım adamlar hangi havalanin kopyasını yapıyor ??? Ornek alınmış .... Çin değilim ? Köpek eti yiyorlar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mt ~ 6 yıl önce
yahu kardeşim ben çinde 1 sene yaşadım, köpek etini yiyen görmedim. Yaratıcılığa gelince senden daha yaratıcılar emini buna :) bilmiyorsan atma bari
leman ~ 6 yıl önce
ayol bunlar daha yeni havaalanı açmamışlar mıydı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ee bak adamlar nasıl yapıyor örnek alın biraz...siz daha yer tartışması yapın.gerek var mı yok mu? diye konuşmaya dewam edin bakalım.bu hollandalı şirkete verilmeli bence...adamlar çünkü çok iddialı ve kendine çok güveniyorlar.istanbuldaki nüfus pekin ve new yorktan daha kalabalık bundan emin olabilirsiniz.çünkü gerçek nüfus hiçbir zaman açıklanmıyor AB nin gözü korkmasın diye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000