17 Şubat 2018, Cumartesi 11:22:56

Çeşme-Alaçatı havalimanı ihalesi için tarih belli oldu

Çeşme'de inşa edilecek butik havalimanının ihale tarihi 20 Nisan olarak açıklandı.
  • Bu da orginin başka bir türlüsü. Ya ne iş yapacak o havalimanı ? Üç beş badem gelecek diye havalimanı mı yapılırmış.
  • Hükümet yandaşlarına yolcu sayısı garanti ederek yap işlet devret modeli ile yaptırır, iş yapamasa bile parası bizim çepten çıkar..
  • bu ülkede boeing ve airbus un iniş yapamayacağı hiç bir pist inşa edilmemeli ölü yatırım yapmış olacaksınız butik olan havalimanına hangi uçaklar gelebilecek önemli olan o yapmakla olmuyor herşey....
  • ya tam yapın yada yapmayın. 738 320 inemeyecekse ne işe yarar o meydan. yada 600 metrelik yapın cessna ile gelen gelsin

Çeşme'de inşa edilecek butik havalimanının ihale tarihi 20 Nisan olarak açıklandı.

Başbakan Binali Yıldırım daha önce İzmir'de 35 proje hayata geçireceklerini müjdelemiş ve bu projeler arasında Çeşme- Alaçatı Havalimanı'nın da yer aldığını dile getirmişti.

İHALE 20 NİSAN'DA

Doğasıyla ve konumuyla da yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelen Çeşme, bu havalimanı sayesinde daha kolay ulaşılabilecek. Havaliman için çalışmalar sürüyor.

Kamulaştırma ve tahsisi biten Alaçatı Havalimanı'nın Mart-Nisan ayında yapım ihalesine çıkılacağı belirtilmişti. Şimdi ise ihale tarihi netleşti ve 20 Nisan olarak açıklandı.

"VERDİĞİMİZ BİR SÖZÜ DAHA TUTACAĞIZ"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konuyla ilgili olarak, "Alaçatı Havalimanı projesiyle ilgili bütün çalışmalarımızı bitirdik. Kamulaştırma önemliydi ve tamamlandı. Daha önce yatırım planında olması nedeniyle ÇED ihtiyacı zaten yoktu. İhtiyaç listesi çalışmaları da tamamlandı. Önümüzdeki 3-4 ay içinde avam projesi çalışmalarını tamamlayacağız. Daha sonra da yap-işlet-devret ihalesini de gerçekleştirerek İzmirlilere verdiğimiz bir sözü daha tutacağız." diye konuştu.

Çeşme-Alaçatı havalimanı ihalesi için tarih belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

ORGi ~ 4 ay önce
Bu da orginin başka bir türlüsü. Ya ne iş yapacak o havalimanı ? Üç beş badem gelecek diye havalimanı mı yapılırmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine ban ahüsran ~ 4 ay önce
Hükümet yandaşlarına yolcu sayısı garanti ederek yap işlet devret modeli ile yaptırır, iş yapamasa bile parası bizim çepten çıkar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Butik derken ~ 4 ay önce
bu ülkede boeing ve airbus un iniş yapamayacağı hiç bir pist inşa edilmemeli ölü yatırım yapmış olacaksınız butik olan havalimanına hangi uçaklar gelebilecek önemli olan o yapmakla olmuyor herşey....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaaa ~ 4 ay önce
ya tam yapın yada yapmayın. 738 320 inemeyecekse ne işe yarar o meydan. yada 600 metrelik yapın cessna ile gelen gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000