27 Mart 2015, Cuma 08:27:28

ÇAPRAZ UÇUŞLARDA MALİYET AZALTILACAK

Şehirlerin erişilebilirliğini artırma ile İstanbul ve Ankara aktarmalı uçuşlarda maliyetin azaltılmasına yönelik iller arasında çapraz uçuşlar özendirilecek.
  • Ordu-Giresun açıldığında Ankara-ordu sefer istiyoruz
  • Zafer havalimani,usak havalimani,isparta havalimani buralari degerlendirmek lazim.
  • uşak havalimanından istanbula sefer istiyoruz ayağımızın dibindeki limandan uçmak istiyoruz uyun sesimizi
  • Aman DLM ile BJV'ye el atmayın ha, Muğla'yı takan kim ki zaten?

Şehirlerin erişilebilirliğini artırma ile İstanbul ve Ankara aktarmalı uçuşlarda maliyetin azaltılmasına yönelik iller arasında çapraz uçuşlar özendirilecek.

Kalkınma Bakanlığının koordinasyonunda hazırlanan Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi doğrultusunda ulaşım ağının ve erişilebilirliğin geliştirilmesine yönelik olarak bir dizi çalışma yürütülecek. Bu kapsamda, doğu-batı yönünde gelişen ulaştırma altyapısının kuzey-güney aksları boyunca da geliştirilmesi sağlanacak, düşük gelirli bölgelerin limanlara, metropollere ve turizm bölgelerine olan bağlantıları güçlendirilecek.

İstanbul-Ankara-İzmir ve Adana-Mersin boyunca belirlenmiş ana gelişme koridoru ile birbirlerine daha iyi entegre olmuş, otoyol, hızlı tren ve havayolu gibi ulaştırma altyapısıyla birbirlerine bağlanmış ve metropollerin çevreleriyle fonksiyonel bağların sürdürülebilir şekilde kurulduğu bir yapı hedeflenecek.

Trabzon-Diyarbakır, Van-Trabzon, Samsun-Mersin, Samsun-Antalya gibi kuzey-güney aksları boyunca bu aksta yer alan illerin limanlara erişimi artırılacak, iç pazarda bütünleşme sağlanacak, dış ekonomik coğrafyayla entegrasyon güçlendirilecek.

Ankara hızlı tren merkezi olacak

İstanbul-Antalya ulaşım koridoru boyunca metropolleri ve metropollerin çevresindeki illeri turizm niteliği öne çıkan iller ile bağlayan yüksek standartlı demiryolu hatları kurulacak. Kuzeydoğu-güneydoğu aksı boyunca demiryolu bağlantıları güçlendirilecek. Ankara’nın hızlı tren merkezi olması sağlanacak, metropoller arası hızlı tren bağlantıları sağlanacak. Çandarlı, Filyos gibi limanlar başta olmak üzere önemli limanların ulusal ulaştırma ağına entegre edilmesi sağlanacak.

Doğu-batı (Kars-Erzurum-Sivas-Ankara-İstanbul-Edirne) ve kuzey-güney (Samsun-Antalya, Samsun-Mersin-İskenderun, İstanbul-Antalya) ulaşım koridorları boyunca, metropoller ve turizm niteliği öne çıkan iller yüksek standartlı demiryolu hatlarıyla birbirine entegre edilecek.

Şehirlerin erişilebilirliğinin artırılması ile İstanbul ve Ankara aktarmalı uçuşlarda katlanılan maliyetlerin azaltılmasını teminen, altyapısı uygun iller arasında çapraz uçuşlar özendirilecek.

ÇAPRAZ UÇUŞLARDA MALİYET AZALTILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Ankara-giresun ~ 3 yıl önce
Ordu-Giresun açıldığında Ankara-ordu sefer istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU ~ 3 yıl önce
Hele bir açılsın. Uçarız canım... Sen canını sıkma...
ucra meydanlar ~ 3 yıl önce
Zafer havalimani,usak havalimani,isparta havalimani buralari degerlendirmek lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 3 yıl önce
uşak havalimanından istanbula sefer istiyoruz ayağımızın dibindeki limandan uçmak istiyoruz uyun sesimizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TJK ~ 3 yıl önce
Sefer koydular uçmadınız.Uçağı doldurmadınız.Zarar etmek uğruna mı uçsun THY.
acaba ~ 3 yıl önce
acaba nedeni zafer havalimanı açıldı diye olmasın ilk bölgesel havalimanı ya zarar ediyor ya onun için seferlerini iptal etmiş olmasınlar
Disqus İstiyoruz ~ 3 yıl önce
Aman DLM ile BJV'ye el atmayın ha, Muğla'yı takan kim ki zaten?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tacan ~ 3 yıl önce
Ev yapacaksın tuğladan,kız alacaksın Muğladan.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000