12 Kasım 2017, Pazar 09:24:56

Çakıcı kaptan yeni kitabı "Kalbimdeki Kanatlar" ile TÜYAP Kitap Fuarı'nda

Havacılıkla ilgili merak edilen soruların cevap bulduğu “Havada Kalan Sorular”ın ardından Kalbimdeki Kanatlar isimli kitabını da çıkaran kaptan pilot Menderes Çakıcı 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda imza dağıttı.
  • TEBRİK EDİYORUM.DİĞER UÇUCULARDAN DA KİTAPLAR BEKLİYORUZ.ANILAR VE TECRÜBELER UÇUP GİTMESİN.
  • Menderes kpt ı tebrik ederim kendisi beyefendi bir insan ve tecrübelerini yeni nesille paylaşması çok takdir edilesi.
  • Kitabın önsözünde ne yazıyor? Bu kitap sizi yüksek irtifada uçururken, mesleğinizde ve günlük yaşantınızda karşılaşabileceğiniz olaylara bakışınızı olumlu yönde değiştirmeye katkı sağlayacaktır. Yüksekte uçmak, sizin dünyadaki büyük resmi daha çabuk görmenize destek olacaktır. Hayatı dolu tarafından görmeye başlayacaksınız. Küçük sorunlara ve ayrıntılara takılmamaya çalışacaksınız. Barış dolu bir dünyanın geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu daha iyi kavrayacaksınız.
  • Menderes kaptanımın eline yüreğine sağlık farkın fark ediliyor teşekkür ederiz

Havacılıkla ilgili merak edilen soruların cevap bulduğu “Havada Kalan Sorular”ın ardından Kalbimdeki Kanatlar isimli kitabını da çıkaran kaptan pilot Menderes Çakıcı 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda imza dağıttı.

Yeni kitabı "Kalbimdeki Kanatlar: Nasıl pilot oldum" Cinius Yayınevi tarafından piyasaya sürülen Çakıcı, TÜYAP Kitap Fuarı'nda 3.Salon 3605 D numarada kitapseverler ile bir araya geliyor.

KALBİMDEKİ KANATLAR KİTABINA DAİR
İnsanoğlu araştırmaya, keşfetmeye ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Kendisine her zaman ulaşılması zor hedefler koymuş ve zamanı gelince de bu hedeflere ulaşmayı başarmıştır. Gökyüzünde gördüğü kuşlara imrenmiş, onlar gibi maviliklerde özgürce uçmak istemiştir.

Bu kitapta pilotluk sevdası ile çırpınan bir yüreğin adım adım yükselmesine şahit olacaksınız. Bir pilotun hayatındaki önemli aşamaların hikayesini dinleyeceksiniz. Sizler, ilk defa yalnız uçak kullanan 18 yaşındaki bir gencin hızla atan kalbini hissedecek, kendini uçağın kapısından paraşütle gökyüzüne bırakan bir harbiyeli adayının fırlayan kaskını görecek, havada taklalar atan beyaz renkli bir akrobasi uçağının içinde olacaksınız.

Pervaneli, pırpır, küçük bir uçaktan başlayarak, akrobasi uçağı dahil, kıtalararası yolcu uçağı Boeing 777'ye kadar pek çok uçağın kokpitindeki havayı soluyup, Boeing 777 ile İstanbul' dan Miami'ye doğru saatlerce yol alacaksınız. Uzaylı pilotları hayal edecek, uçuşta hastalanan yolcu için koşuşturan kabin ekibinin konuşmalarına şahit olacak, gökyüzünü aniden kaplayan volkanik küllerden kaçınmak için rotanızı değiştirecek, hatta Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinde uçacaksınız.

Uçuşun ruhunu, huzurunu, yeri gelince stresini veya mutluluğunu hissedeceksiniz. Bazen neşelenecek, bazen hayal kuracak, bazen de havacılığımızın gelişmesi için çabalayan pilotlardan şehit mertebesine yükselen bir ekibin hikayesine üzüleceksiniz.

Bir pilotun kalbindeki kanatlardan dökülen şiirleri okuyacaksınız.

Uçuşa hazırsanız kemerlerinizi bağlayın, koltuğunuzu dik duruma getirin ve telsiz kulaklığınızı takın. Bu arada oksijen maskenizin yerinde ve oksijen tüpünüzün de yüzde 100 dolulukta olduğunu kontrol etmeyi de unutmayın. Korkmayın, solunuzda veya sağınızda, öğretmen kaptan olarak ben hep olacağım.

Wilbur Wright'ın; “Motorlar olmadan uçuş mümkün ama bilgisiz ve yeteneksiz uçmak mümkün değil.” sözünü de aklınızdan hiç çıkarmayın. Yolunuz maviliklerde açık ve türbülanssız olsun. İyi uçuşlar hepinize!
 

Çakıcı kaptan yeni kitabı "Kalbimdeki Kanatlar" ile TÜYAP Kitap Fuarı'nda

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

M:k ~ 8 ay önce
TEBRİK EDİYORUM.DİĞER UÇUCULARDAN DA KİTAPLAR BEKLİYORUZ.ANILAR VE TECRÜBELER UÇUP GİTMESİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler ~ 8 ay önce
Menderes kpt ı tebrik ederim kendisi beyefendi bir insan ve tecrübelerini yeni nesille paylaşması çok takdir edilesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacılık Hekimi ~ 8 ay önce
Kitabın önsözünde ne yazıyor? Bu kitap sizi yüksek irtifada uçururken, mesleğinizde ve günlük yaşantınızda karşılaşabileceğiniz olaylara bakışınızı olumlu yönde değiştirmeye katkı sağlayacaktır. Yüksekte uçmak, sizin dünyadaki büyük resmi daha çabuk görmenize destek olacaktır. Hayatı dolu tarafından görmeye başlayacaksınız. Küçük sorunlara ve ayrıntılara takılmamaya çalışacaksınız. Barış dolu bir dünyanın geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu daha iyi kavrayacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir de 37 penceresinden baksa... ~ 8 ay önce
Acaba ne görecek sn kapişon
Korsanı çıkarsa alınır bakılır belki okunur... ~ 8 ay önce
Resim de olsa keşke içinde hep yazı hep yazı...
Ebru Açikel ~ 8 ay önce
Menderes kaptanımın eline yüreğine sağlık farkın fark ediliyor teşekkür ederiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000