31 Mart 2016, Perşembe 08:51:53

Bursa'da uçak fabrikası heyecanı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kurulacak uçak fabrikasının Yenişehir’e yapılmasının planlandığını söyledi.
  • Batıdaki en verimli arazilere fabrika yapalım. Sonra neden bu coğrafi dengesizlik diyelim. Diğer yandan tahıl sebze yerine karbon fiber mi yiyeceğiz.
  • Fotoğrafta teknik ekibin üyelerini görüyoruz. Büyük düşünüyorlar, uçakta mescit değil, camii olacak. Hep aynı istikamette uçacak, kıble şaşmayacak, çeşmelerinden zem zem akacak, huriler yemek servisi yapacak. Onlar yol yapmasını iyi bilirler.
  • Ucak fabrikası hakkında konuşma yaparken bile yol yaptık diyorlar. :P
  • En riskli Deprem bölgemiz sanayiinin kalbi. sonra da ağlayıp, kara kara düşünüp duruyoruz.her şeyi İstanbul, Adapazarı, Bursa, İzmite yapmak zorunda mıyız? Kolayına kaçarken başka sorunlar çıkıyor. Türkiyede yatırım bekleyen o kadar yer var ki!!

Başkan Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamil ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Ankara Yolu’ndaki yeni başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, Yenişehir’e yapılması muhtemel yatırımlar gündeme geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir’in yeni dönemde uçak fabrikasına sahip olacağını ifade etti. Bursalı Gökçen Grubu tarafından Almanya’da satın alınan uçak fabrikasının benzerinin yine aynı grup tarafından Bursa’da kurulacağını belirten Başkan Altepe, adresin yüksek ihtimalle Yenişehir olduğunu açıkladı. İlçenin başta otomotiv test merkezi olmak üzere birçok konuyla Türkiye gündemine geldiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Havaalanı, otomotiv test merkezi derken uçak fabrikası da Yenişehir’e nasip olacak herhalde. Nasipte orası varmış gibi duruyor” dedi. Uçak fabrikasının ardından sektörle ilgili yerleşimlerin de bu ilçede konuşlanmasının mantıklı olacağını kaydeden Başkan Altepe, “İnşallah ilerleyen günlerde bu işin fakültesi de kurulur. Sektör birçok bileşeniyle bu güzide ilçemize yerleşmiş olur” diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise yaptığı konuşmada, ‘Bütünşehir’ uygulaması kapsamında ilçenin hizmet yağmuruna tutulduğunu söyledi. Yolların köylere varana kadar sıfırdan düzenlendiğini, başta dere ıslahları olmak üzere alt yapının büyük ölçüde yenilendiğini vurgulayan Çelik, sadece yol için 50 milyon TL’ye yakın bir rakamın harcandığını ifade etti. Tüm bunların kendi bütçeleriyle yapılmasının imkansız olduğunu dile getiren Çelik, “Yeni belediye binamızın yapımında da Büyükşehir’in desteğini bekliyoruz. Bu yönde hazırlıklarımız var. Arzu ettiğimiz bir şey. İnşallah bu dönem hayata geçmiş olacak” şeklinde konuştu.
AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamil de ilçeye kazandırılan prestij yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür ederek yeni belediye binasının hayırlı olmasını diledi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ziyaretin anısına Başkan Altepe’ye çiniden vazo hediye etti. Ak Parti İlçe Başkanı Adnan Kamil de kozadan yapılmış Türk Bayrağı tablosu takdim etti. Başkan Altepe, Yenişehir ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bursa'da uçak fabrikası heyecanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

UçanKaçan ~ 2 yıl önce
Batıdaki en verimli arazilere fabrika yapalım. Sonra neden bu coğrafi dengesizlik diyelim. Diğer yandan tahıl sebze yerine karbon fiber mi yiyeceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik Ekip Fotosu ~ 2 yıl önce
Fotoğrafta teknik ekibin üyelerini görüyoruz. Büyük düşünüyorlar, uçakta mescit değil, camii olacak. Hep aynı istikamette uçacak, kıble şaşmayacak, çeşmelerinden zem zem akacak, huriler yemek servisi yapacak. Onlar yol yapmasını iyi bilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bora ~ 2 yıl önce
Ucak fabrikası hakkında konuşma yaparken bile yol yaptık diyorlar. :P

Yanıtla

Kalan karakter 1000
neden hep batı? ~ 2 yıl önce
En riskli Deprem bölgemiz sanayiinin kalbi. sonra da ağlayıp, kara kara düşünüp duruyoruz.her şeyi İstanbul, Adapazarı, Bursa, İzmite yapmak zorunda mıyız? Kolayına kaçarken başka sorunlar çıkıyor. Türkiyede yatırım bekleyen o kadar yer var ki!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000