27 Eylül 2013, Cuma 07:50:23

BU PİLOT ÇOK KONUŞULUR

Arjantin Hava Kuvvetleri'nden bir pilot, cesareti ile internet dünyasında olay yarattı...
  • Bu görüntüler bizimkileri gaza getirmesin.. gerçi benim tanığım bir binbaşı vardı helly ile denize sıfır uçan. Böyle sınır denemeleri, yarın bir gün dog fight veya başka bir operasyonda işe yarayabilir.. Bu tarz hareketleri bütün hava kuvvetleri pilotları yapar..bunu saklamaya gerek yok..
  • Şimdi,eğri oturup doğru konuşalım,aynı uçuşu biz yapsak yine burada yani airport haber de kahramanlık falan değil pilotun yedi sülalesini yere serecek başlık atılırdı.Böyle geçiş yapan pilotu uçuştan bile ayrılsın istenirdi.Gerçi havakuvvetlerinde böyle tip çok uçuş yaptık.Hatta eksozdan çıkan gazın denizi yardığını gördük,tarlalarda toza dumana girdiğini gördük.Alçak uçuşla 2 tane çadır yıktım diye bizi uçuş kuruluna kadar çıkarmaya kalktılar.Yani bu iş yurt dışında yapıldımı buraya cesaret ,kahraman gibi başlık atarsınız,Türkiye de bir Türk pilotu uçtumu vatan haini diye lanse adersiniz.Eee normaldir burası Türkiye...
  • bu dahada alçaktan uçuyor
  • Bırakın Pilotu da , yerde bekleyenlere gerçekten hayran kaldım. Helal olsun:)

Güney Amerika ülkesinin Antarktika'daki üslerinden birinde gerçekleştirilen tehlikeli gösterinin yıldızı olan pilotun ismi bilinmiyor.

Pilot, C-130 Hercules kargo uçağı ile, inişe geçer gibi piste yaklaşıp, yerdeki personelin başlarının sadece birkaç metre üzerinden uçarak, onlara uçakla adeta "dokunarak" geçiyor.

Görüntüyü izleyen havacılık uzmanları, pilotun cesaretinin bir faciaya dönüşmesinin an meselesi olduğunu belirtirken, böylesi bir yükseklikte uçağı kontrol etmenin zorluğunun da altını çiziyorlar.

Dünya genelinde 50'nin üzerinde ülkenin kullandığı C-130 Hercules, havacılık tarihinin en başarılı nakliye uçaklarından biri olarak kabul ediliyor. (Milliyet)

BU PİLOT ÇOK KONUŞULUR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Gazzz ~ 5 yıl önce
Bu görüntüler bizimkileri gaza getirmesin.. gerçi benim tanığım bir binbaşı vardı helly ile denize sıfır uçan. Böyle sınır denemeleri, yarın bir gün dog fight veya başka bir operasyonda işe yarayabilir.. Bu tarz hareketleri bütün hava kuvvetleri pilotları yapar..bunu saklamaya gerek yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiye de olmaz ~ 5 yıl önce
Şimdi,eğri oturup doğru konuşalım,aynı uçuşu biz yapsak yine burada yani airport haber de kahramanlık falan değil pilotun yedi sülalesini yere serecek başlık atılırdı.Böyle geçiş yapan pilotu uçuştan bile ayrılsın istenirdi.Gerçi havakuvvetlerinde böyle tip çok uçuş yaptık.Hatta eksozdan çıkan gazın denizi yardığını gördük,tarlalarda toza dumana girdiğini gördük.Alçak uçuşla 2 tane çadır yıktım diye bizi uçuş kuruluna kadar çıkarmaya kalktılar.Yani bu iş yurt dışında yapıldımı buraya cesaret ,kahraman gibi başlık atarsınız,Türkiye de bir Türk pilotu uçtumu vatan haini diye lanse adersiniz.Eee normaldir burası Türkiye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
C-130 ~ 5 yıl önce
bu dahada alçaktan uçuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bırakın Pilotu ~ 5 yıl önce
Bırakın Pilotu da , yerde bekleyenlere gerçekten hayran kaldım. Helal olsun:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000