14 Nisan 2016, Perşembe 09:14:32

Brüksel Havalimanı'nda grev krizi

Brüksel’de, 22 Mart’taki saldırıların yaşandığı Zaventem Havalimanı’nda salı akşamı (12 Nisan) başlayan eylem ikinci günde de devam etti.
  • Irkçılığa gerek yok..
  • Belcikalilar gercekten ultra zeki ve caliskan insanlar.

Brüksel’de, 22 Mart’taki saldırıların yaşandığı Zaventem Havalimanı’nda salı akşamı (12 Nisan) başlayan eylem ikinci günde de devam etti.

İntihar saldırılarının ardından kısmen kapatılan havalimanında, grev nedeniyle çok sayıda uçuş iptal edildi.

Emeklilik reformuna tepkili hava trafik kontrolörlerinden bazıları rapor alarak işe gelmeyince saatte 70 seferin yapıldığı havalimanında uçuş sayısı 15’e kadar indi.

Yolcular ve Belçikalı makamlar saldırıların yaraları henüz sarılmamışken çalışanların greve gitmesini sert sözlerle kınadı.

Yolcu yorumlarından bazıları şöyle:

“Yaptıkları çok ayıp. Gerçekten çok ayıp, diyecek bir şey bulamıyorum.”

“Zaventem’in tekrar normal hayata dönemsi için ellerinden geleni yapmaları lazımken tam tersini yapıp açılan yaraları deşiyorlar.”

“Saygısızca bir tutum. Greve gidenler saldırıda ölenlere, kayıp yakınlarına ve iş arkadaşlarına karşı çok saygısız bir işe kalkışmışlar.”

İş bırakma eyleminin izinsiz olduğu belirtildi. Greve sert tepki gösteren Belçika Başbakanı Charles Michel işe gelmeyen personele rapor yazan doktorların cezalandırılacağını söyledi. Michel, “Azınlık bir kesimin böyle sorumsuzca davranmasını kabul edemeyiz. Bu tür şantaj yapılmasını da kabul etmiyoruz. Sahte rapor yazan doktorlara da yaptırım uygulanacağını eklemek isterim. Doktorlara gayet net bir mesaj veriyoruz” diye konuştu.

Zaventem Havalimanı’nda 22 Mart’ta yaşanan intihar eylemlerinde 10’dan fazla kişi yaşamını yitirmişti. 3 Nisan’da kısmen faaliyete geçen havalimanının, onarım çalışmaları tamamlandıktan sonra, önümüzdeki aylarda tam hizmet vermesi bekleniyor. (euronews)

Brüksel Havalimanı'nda grev krizi

Facebook Yorum

Yorumlar

uuu ~ 2 yıl önce
Irkçılığa gerek yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beyin ~ 2 yıl önce
Belcikalilar gercekten ultra zeki ve caliskan insanlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok yaa ~ 2 yıl önce
Öyle olduğuna ancak kendiniz inanırsınız..
yok yaa'ya ~ 2 yıl önce
Biz de igneliyici ve alayci cumleleri anlayabilen super bir milletiz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000