29 Mart 2016, Salı 09:15:06

Borajet Yunuseli Havalimanı'ndan uçacak

Borajet, Bursa'dan yurt içinde daha fazla kente uçmaya, başta Balkan ülkeleri olmak üzere yurt dışı uçuşlara da başlamaya hazırlanıyor.
  • Yunuseli Hava Alanı SHGM tarafından IFR uçuşlar için yetkilendirilmiş 1 haftaya kadar A380 ile amarika uçuşları başlıyormuş hayırlı olsun:)))
  • bursa'ya yakışan havayolu taşımacılığı mümkün kılınmazsa zinhar akp'ye oy yok bir daha!!
  • pisti kısa denilen yenişehirin pist ölçüleri 2993x45, yunuseli ise 1400x30 inişte, 1200x30
  • Hocam neyin kafasındasınız siz. Uçan kuşa borcunuz var. 700bin Euro ikram LSG bıraktı sizi. Sancağa geçtiniz. Çelebi desen borç ondan fazla uçaklarınızı geçıktirdi hizmet vermedi. Kıbrıs'handlinge borç. Kıbrıs meydan otoritesine borç. Bakalım hacizler ne zaman başlayacak. Bir yerde uçağını bağlarlar yakında. Yazmıştı dersiniz. Güzelim şirketi ne hale getirdiniz.Merkez desen Allah'a emanet. Saat 15:00 dan sonra birini bulana aşk oldun. Çalışanlarınıza yazık...

Borajet Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, önümüzdeki yaz sonuna doğru Yenişehir Havaalanını etkin kullanmaya başlayacaklarını, Yunuseli Havaalanı'nı da çok rahat kullanacak 120 kişilik uçaklara sahip olduklarını belirtti.

Akol; "Biz varız, ancak Bursalıların da kendi havaalanına sahip çıkması lazım. Sabiha Gökçen'den değil, kendi havaalanımdan uçmak istiyorum, demeliler”" dedi.

Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Fatih Akol, Yenişehir Havaalanının kent merkezine uzaklığı ve pist uzunluğunun yetersizliği yüzünden çalıştırılmamasına pratik bir çözüm önerdi. Son yıllarda sahip oldukları bölgesel jetlerin Yunuseli Havaalanının pist uzunluklarında çok rahat iniş kalkış yapabildiklerine dikkat çeken Akol; "Aslında biz, şehir içindeki Yunuseli Havalimanı açılsa, oraya inip kalkabiliyoruz. Mükemmel de bir çözüm olur. Regional jetler, burdan Londra'ya kadar da sorunsuz uçabilen jetler bunlar. Dünyanın da ilk 5 havayolu tarafından kullanılıyor. 100-120 kişilik uçaklar”" dedi.

Akol; "Yunuseli Havaalanını biliyorum. Bizim uçaklar oraya inip kalkabilen uçaklar. O havalimanı açılsa, Bursa'nın sivil havacılık anlamında bütün çehresi değişir. Bursa Yenişehir Havalimanı biraz kente uzak. Fakat ille de bu uzakta olması çok ciddi dezavantaj değil. Yenişehir'den Adana-Bursa uçuşlarını bir kaç senedir yaptık. Şimdi AnadoluJet firmamız var. Yenişehir Havalimanının hayata geçirilmesi, verimli kullanılması için çok fazla noktaya uçuş gerekiyor" dedi.

Akol sözlerine şöyle devam etti; "Bir iki noktaya uçarak Bursalıyı o havalimanına çekemiyoruz. Bursalı da daha çok Sabiha Gökçen'e gidiyor. Bursa'dan birkaç Anadolu şehrine, günlük uçuşlar yapılıyor. Biz de yaz sonuna doğru, buraya yurt içi, bir iki yeni hat ekleyeceğiz, hem de yurtdışı, özellikle de Balkan ülkelerine seferler başlatacağız. Ama Bursa halkının da bunlara sahip çıkması, destek vermesi lazım. Bizler hizmeti getiririz ama destek halktan gelmedikçe birşey yapamayız. Ben Adana'ya gideceksem, Sabiha Gölçen'den değil, Bursadan, benim havaalanımdan gideceğim, demesi lazım. İstek var, talep var, biz de varız". (Ekohaber)

Borajet Yunuseli Havalimanı'ndan uçacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

:))) ~ 2 yıl önce
Yunuseli Hava Alanı SHGM tarafından IFR uçuşlar için yetkilendirilmiş 1 haftaya kadar A380 ile amarika uçuşları başlıyormuş hayırlı olsun:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dalga ~ 2 yıl önce
Dalga gecmeyin yahu. Okurken heyecanlandiriyorsunuz önce, sonra aaaaa oluyoruz :-)
oy yok! ~ 2 yıl önce
bursa'ya yakışan havayolu taşımacılığı mümkün kılınmazsa zinhar akp'ye oy yok bir daha!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yenişehir ~ 2 yıl önce
pisti kısa denilen yenişehirin pist ölçüleri 2993x45, yunuseli ise 1400x30 inişte, 1200x30

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilir ~ 2 yıl önce
Hocam neyin kafasındasınız siz. Uçan kuşa borcunuz var. 700bin Euro ikram LSG bıraktı sizi. Sancağa geçtiniz. Çelebi desen borç ondan fazla uçaklarınızı geçıktirdi hizmet vermedi. Kıbrıs'handlinge borç. Kıbrıs meydan otoritesine borç. Bakalım hacizler ne zaman başlayacak. Bir yerde uçağını bağlarlar yakında. Yazmıştı dersiniz. Güzelim şirketi ne hale getirdiniz.Merkez desen Allah'a emanet. Saat 15:00 dan sonra birini bulana aşk oldun. Çalışanlarınıza yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haciz gelmeden ~ 2 yıl önce
O halde hepsini AJ'ye devretsinler,yol yakınken.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000