02 Aralık 2008, Salı 15:01:31

"Bomba var" diyen albay beraat etti

Adana'dan İzmir'e gitmek üzere eşiyle bindiği uçakta elindeki poşette ne olduğunu soran hostese "Bomba var" diyerek şaka yapan emekli deniz albay Mete Köksal 3 yıla kadar hapis istemi ile yargılandığı davada beraat etti.
  • Albayın eşi mağdur olduk demiş. uçamadıkları ADA-ADB seferinin parasını da istiyecekler utanmasalar. onların yüzünden 2 buçuk saat geç giden yolculara ne diyecekler? o yolcular, kendini bilmez, yaşça güya olgun adam yüzünden mağdur olmadılar mı? vatandaş rumuzlu arkadaş çok güzel söylemiş. böyle "şaka"lara hazırlıklı olmalıyız artık. kabin memuru meslektaşlarım görevleri gereği tabii ki soracaklar çantasının içinde ne olduğunu. güvenlik kontrolünden geçmeleri, çantanın uçağa getirmeye uygun olacağını göstermez.
  • merak ettiğim tek bir şey var acaba bu şakayı saygı değere ve "akıllı" albayın zamanında sorumlu olduğu bölükte bir asker bu şakayı yapsaydı ne olurdu? muhtemelen bu er ömür boyu askerlik yapardı. kendisi kaldırabilirmiydi boyle bir şakayı acaba?????
  • Bundan sonra her önüne gelen dengesiz saka yapıp uçakları engelleyip uçak planlarını altüs edecek sonrada ben emsal var deyip kastım yok diyip sakayaptım daha öncede böyle emsal var deyip barat edecek. vah vaah nekadar basitmiş ya yolcu piskaolojisi vay halimize. ne diyeli bunun uzerin. her uçakta böyla şakalara hazır olalım artık...

6 Mayıs 2008 tarihinde meydana gelen olayda, emekli deniz albay Mete Köksal (67) ile eşi Şükriye Füsun Köksal, Adana'dan İzmir'e gitmek için Sun Ekspres Havayolları'na ait uçağa bindi. İddiaya göre, uçak havalanmadan önce kontrollerini yapan iki kadın hostes, Mete Köksal'ın elindeki poşette ne olduğunu sordu. Köksal, poşetin içinde bomba olduğunu söyledi. Emekli albay ve eşi uçaktan indirilerek gözaltına alınırken, uçak ise 2.5 saat gecikmeli kalktı.

Emekli deniz albay Köksal hakkında "Suç uydurma" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Tutuksuz olarak yargılanan Mete Köksal, önceki gün 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada hakkındaki suçlamayı kabul etmeyerek, "Güvenlik kontrolünden sonra uçağa bindik. Yerimize başka bir bayan oturmuştu. Hostes yerimizi ayarlarken, içinde su ve kahvaltı türü yiyecekler olan poşeti sordu. Gülerek, 'bomba' dedim. Herkes şaka yaptığımı anlamıştı. Daha sonra polisler gelip, uçaktan indirdi." dedi. Tanıklık yapan Şükriye Köksal da eşinin şaka yaptığını, mağdur olduklarını söyledi.

Mahkeme, "Suç uydurma" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Köksal'ın 'suç işleme kastı olmadığı' gerekçesiyle beraatına karar verdi.

Sabah

"Bomba var" diyen albay beraat etti

Facebook Yorum

Yorumlar

havaci ~ 9 yıl önce
Albayın eşi mağdur olduk demiş. uçamadıkları ADA-ADB seferinin parasını da istiyecekler utanmasalar. onların yüzünden 2 buçuk saat geç giden yolculara ne diyecekler? o yolcular, kendini bilmez, yaşça güya olgun adam yüzünden mağdur olmadılar mı? vatandaş rumuzlu arkadaş çok güzel söylemiş. böyle "şaka"lara hazırlıklı olmalıyız artık. kabin memuru meslektaşlarım görevleri gereği tabii ki soracaklar çantasının içinde ne olduğunu. güvenlik kontrolünden geçmeleri, çantanın uçağa getirmeye uygun olacağını göstermez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
merak ettiğim tek bir şey var acaba bu şakayı saygı değere ve "akıllı" albayın zamanında sorumlu olduğu bölükte bir asker bu şakayı yapsaydı ne olurdu? muhtemelen bu er ömür boyu askerlik yapardı. kendisi kaldırabilirmiydi boyle bir şakayı acaba?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VATANDAŞ ~ 9 yıl önce
Bundan sonra her önüne gelen dengesiz saka yapıp uçakları engelleyip uçak planlarını altüs edecek sonrada ben emsal var deyip kastım yok diyip sakayaptım daha öncede böyle emsal var deyip barat edecek. vah vaah nekadar basitmiş ya yolcu piskaolojisi vay halimize. ne diyeli bunun uzerin. her uçakta böyla şakalara hazır olalım artık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000