10 Ocak 2012, Salı 11:40:26

BÖLGESEL ÇARPRAZ UÇUŞLAR ANADOLU'YA YARADI

ETS Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, bölgesel çapraz uçuşların, turizmde Anadolu'nun payını hızla artırdığını belirtti. Tur şirketlerinin erken rezervasyon kampanyası, kış konaklamalarını olumlu etkiledi.
  • AKP SAYESİNDE PARASINA PARA KATAN ADAMI DİNLEMEYİN BOŞUNA...
  • BORAJET ve PEGASUS tan başka çapraz uçuş yapan firma bulunmamaktadır.
  • senin havayolun topu topu 3-4 şehre uçuyor istanbuldan, hiçbir şehirden de çapraz uçuşun yok zaten. antalyadan ve izmirden yapılan sunex uçuşları hariç hangi şirketin anadolu şehirleri arasında uçuşu varki başka? ne o airport haber, günlük atlasjet pohpohlama kotanızda eksik mi var bugün?? bu kadar da asparagas haber hayatımda çok az duydum doğrusu... yağlı ballı umre uçuşlarını, tek tabanca ırak uçuşlarını yap arkadaşım sen arkandaki meçhul destekle. ve dualarını sakın eksik etme onların üzerinden ki, birkaç yıl daha var olabilesin.
  • türkiyede çapraz uçuş mu var ?ben pegasusun adanadan yaptığı .. van.bodrum. trabzon.. uçuşları dışında çapraz uçuş olduğunu bilmiyorum.. var mi bilen ?borajetin atr ile yaptığı anadolu jet tarafından hayatta tutulan uçuşları kastediyorsanız..onlar çapraz uçuşmu sizce ? murat bey ..cevap :)?
Kampanya ile sadece kayak merkezlerinde değil, başta Antalya olmak üzere diğer turizm merkezlerinde de yüzde 25 artış yaşandı. Etstur'un 8 Aralık'ta başlattığı erken rezervasyon kampanyası, yaz sezonu tatil paketlerinden çok kış konaklamalarını artırdı.

Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, ilk kez 2003'te başladıkları ve yüzde 12'lik oran yakaladıkları erken rezervasyon kampanyasında, her yıl artış yaşadıklarını ve geçen yıl tatil rezervasyonlarındaki payın yüzde 47'lere ulaştığını söyledi. Erken rezervasyonda Avrupa ortalamasının yüzde 65 olduğunu ifade eden Ersoy, Avrupalı turistten daha ucuza tatil yapmak isteyen Türk misafirlerin şikâyeti nedeniyle bu yıl erken rezervasyon uygulamasını aralıkta başlattıklarını söyledi.

Ersoy, kampanyayı gelecek yıl, Avrupa'daki gibi kasımda başlatmayı planladıklarına dikkat çekerek, rezervasyon döneminin mayıs başında sona ereceğini dile getirdi. Ersoy'un verdiği bilgiye göre, erken rezervasyon kampanyası kayak merkezlerinin yanı sıra özellikle diğer tatil bölgelerindeki kış konaklamalarını artırdı. Tatil tercihlerinde Antalya ve Ege Bölgesi konaklamalarının ön plana çıktığı aralık-ocak-şubat dönemindeki tatil paketi satışlarında, daha da artış bekleniyor.

Ersoy, bölgesel çapraz uçuşların da, turizmde Anadolu'nun payını hızla artırdığını belirtti. İstanbul'un toplam turizm içindeki yüzde 90'a ulaşan payının zaman içinde azalmaya başladığını dile getiren Ersoy, yaklaşık 5 yıl önce başlayan çapraz uçuşlar sayesinde Anadolu'daki tatil merkezlerinin ön plana çıkmaya başladığını söyledi. Ersoy, Anadolu'nun turizmdeki payının yüzde 43'lere çıktığına işaret ederek, resort turizm bölgeleri Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir havalimanlarına, 14 ilden yapılan direkt ve çapraz uçuşların, hareketliliği Anadolu'ya daha hızlı yaydığını dile getirdi. Çapraz uçuşlar sayesinde İstanbul'un turizmdeki payının yüzde 57'lere gerilediğini anlatan Ersoy, "İstanbul'da da büyüme var ama Anadolu'daki büyüme İstanbul'dan daha çok." dedi.

(Mustafa Gün - Zaman)
BÖLGESEL ÇARPRAZ UÇUŞLAR ANADOLU'YA YARADI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
AKP SAYESİNDE PARASINA PARA KATAN ADAMI DİNLEMEYİN BOŞUNA...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
BORAJET ve PEGASUS tan başka çapraz uçuş yapan firma bulunmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
senin havayolun topu topu 3-4 şehre uçuyor istanbuldan, hiçbir şehirden de çapraz uçuşun yok zaten. antalyadan ve izmirden yapılan sunex uçuşları hariç hangi şirketin anadolu şehirleri arasında uçuşu varki başka? ne o airport haber, günlük atlasjet pohpohlama kotanızda eksik mi var bugün?? bu kadar da asparagas haber hayatımda çok az duydum doğrusu... yağlı ballı umre uçuşlarını, tek tabanca ırak uçuşlarını yap arkadaşım sen arkandaki meçhul destekle. ve dualarını sakın eksik etme onların üzerinden ki, birkaç yıl daha var olabilesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
türkiyede çapraz uçuş mu var ?ben pegasusun adanadan yaptığı .. van.bodrum. trabzon.. uçuşları dışında çapraz uçuş olduğunu bilmiyorum.. var mi bilen ?borajetin atr ile yaptığı anadolu jet tarafından hayatta tutulan uçuşları kastediyorsanız..onlar çapraz uçuşmu sizce ? murat bey ..cevap :)?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000