07 Temmuz 2015, Salı 10:40:51

Birleşik Metal'den Bakanlığa başvuru

THY Teknik A.Ş’de örgütlenme çalışmalarını sürdüren Disk’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası, eski üyeliklerin tekrar aktif edilerek Çelik İş’in lehine durum oluşmasını Çalışma Bakanlığı’na bildirdi.
  • başgan nerde tekniği verdi hiç sesi çıkmıyor. bence genel müdürlük ve idari ofislerde havacılık iş kolunda değil onlarda ofis işçilerinin sendikalarına geçsinler.sweethoney ne iş yapıyordu yahu ofisteyken kadrosu nerdeydi?
  • birleşik metal çok zekice bir hamle yaptı esasen amacı insanların yanında toplanması değil baskının ne derece yaygın olduğu ve korkunun ne kadar hakim olduğunu görmektir sadece işten çıkarmaların ne kadar basitçe yapıldığı örnekleri çoğalacaktır en tehlikeli çizgide olanlar habomdan son 1 yıl içinde geçiş yapan personeldir.
  • Merak ediyorum disk çatısı altinda kac yerde çalıştınız yakip yıkıyor diyorsunuz .. lakin celik isin habom personeline oynadığı piyes ortadadir bunun ikinci perdesini tum teknik personeli icin cekmeye hazırlanıyorlar. .bos vaadlere karnı tok olan aklı başında gençler gerekli cevabı demokratik ortamda verecektir.
  • 7-3 vardiyasindan cikanlar 14:55 te kart basiyor ve servisler hemen kalkiyor. 3-11 e gelenler ise 14:35 e kadar kart basmasi gerekiyor. Nasil katilsinlar?

THY Teknik A.Ş’de örgütlenme çalışmalarını sürdüren Disk’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası, eski üyeliklerin tekrar aktif edilerek Çelik İş’in lehine durum oluşmasını Çalışma Bakanlığı’na bildirdi.

Birleşik Metal İş Sendikası, THY Teknik A.Ş’de tekrar aktif edilen sendika üyeliklerinin geçersiz olduğunu ileri sürerek Çalışma Bakanlığı’na başvurdu.  Metal İş Sendikası, Çelik-İş üyeliklerinin yasal olarak geçersiz olduğunu, hukuki dayanaklarıyla Bakanlığa bildirdi.

Öte yandan Birleşik Metal İş Sendikası, bugün, saat 14.30’da DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Genel Başkan Adnan
Serdaroğlu’nun katılımıyla THY Teknik B Kapısı önünde bir basın açıklaması yapacak.

İşte sendikanın Bakanlığa yaptığı o başvuru:Birleşik Metal'den Bakanlığa başvuru

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

sweethoney ~ 3 yıl önce
başgan nerde tekniği verdi hiç sesi çıkmıyor. bence genel müdürlük ve idari ofislerde havacılık iş kolunda değil onlarda ofis işçilerinin sendikalarına geçsinler.sweethoney ne iş yapıyordu yahu ofisteyken kadrosu nerdeydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nbox ~ 3 yıl önce
birleşik metal çok zekice bir hamle yaptı esasen amacı insanların yanında toplanması değil baskının ne derece yaygın olduğu ve korkunun ne kadar hakim olduğunu görmektir sadece işten çıkarmaların ne kadar basitçe yapıldığı örnekleri çoğalacaktır en tehlikeli çizgide olanlar habomdan son 1 yıl içinde geçiş yapan personeldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahil olma dostum ~ 3 yıl önce
Merak ediyorum disk çatısı altinda kac yerde çalıştınız yakip yıkıyor diyorsunuz .. lakin celik isin habom personeline oynadığı piyes ortadadir bunun ikinci perdesini tum teknik personeli icin cekmeye hazırlanıyorlar. .bos vaadlere karnı tok olan aklı başında gençler gerekli cevabı demokratik ortamda verecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korkudan degil ! ~ 3 yıl önce
7-3 vardiyasindan cikanlar 14:55 te kart basiyor ve servisler hemen kalkiyor. 3-11 e gelenler ise 14:35 e kadar kart basmasi gerekiyor. Nasil katilsinlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bırgun ~ 3 yıl önce
Birgunde binme o servise adamlar senın gelecegın ıcın ugrasırken sen servıse yetısme derdındesın gun gelır o sarı sendıka kullandıgın servısı bıle alır altından o gun tek bır gun bınmedıgın ıcın kendıne kufredersın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000