23 Şubat 2011, Çarşamba 08:13:33

BİR ÜLKE İÇİN DAHA VİZE MÜJDESİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Necip Abdülrezzak ile yaptığı görüşmede, iki ülke arasında vizelerin kaldırılmasına yönelik karar aldıklarını açıkladı.
  • sayın basbakan suriye malezya gibi ülkeleri bıraksın. AB ile Türkiye arasında imzalanan Katma Protokol geregi AB ülkelerrinde 3 ay vizesiz girme hakkımız var..Bunun üzerine gitsinler ..:)
  • yanlış bilmiyosam malezyayla aramızda zaten vize yok.en azından ben 1 kez sivili olarak giriş çıkış yaptım.yanlışım varsa bende bilmek isterim.saygılar.
  • bazı kaynaklarda THY'nin bu hattı açacağı yazıyordu. THY'nin SAW'dan uzun menzilli hat açması pek mantıklı değil.
  • Herşey güzel ama esas marifet AB ülkeleri ile vizeyi kaldırmak.

Başbakan Erdoğan ve Malezya Başbakanı Necip Abdülrezzak baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak bir basın toplantısı düzenledi. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen toplantıda konuşan Başbakan Erdoğan, iki ülke arasında daha önce 90 günlük sınırlı vize muafiyeti söz konusu olduğunu belirterek, "Ama şimdi, aramızda vizelerin kaldırılması kararına vardık. Arkadaşlar çalışmalarını tamamlayacaklar. Böylece bundan böyle vatandaşlarımızın karşılıklı olarak Malezya'ya, Malezya'dan da Türkiye'ye gelme imkanı doğacaktır" dedi.

Erdoğan ayrıca, İstanbul Sabiha Gökçen-Kuala Lunpur ve Kuala Lunpur-Sabiha Gökçen arasındaki doğrudan uçuşların karşılıklı olarak başlatılmasını istediklerini de söyledi.

Malezya Başbakanı Abdülrezzak da, vizelerin kaldırılması kararının çok kaydadeğer nitelikle bir karar olduğunu belirtti.

BİR ÜLKE İÇİN DAHA VİZE MÜJDESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
sayın basbakan suriye malezya gibi ülkeleri bıraksın. AB ile Türkiye arasında imzalanan Katma Protokol geregi AB ülkelerrinde 3 ay vizesiz girme hakkımız var..Bunun üzerine gitsinler ..:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yanlış bilmiyosam malezyayla aramızda zaten vize yok.en azından ben 1 kez sivili olarak giriş çıkış yaptım.yanlışım varsa bende bilmek isterim.saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bazı kaynaklarda THY'nin bu hattı açacağı yazıyordu. THY'nin SAW'dan uzun menzilli hat açması pek mantıklı değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Herşey güzel ama esas marifet AB ülkeleri ile vizeyi kaldırmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000