01 Aralık 2011, Perşembe 12:02:45

BİR PİLOTUN TARİHİ

Türkiye'nin en yaşlı pilotlarından E. Hv. Plt. Bşçvş. Latif Özler Türk Dünyası Kültür ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Celal Öcal,Turan Atasever, Cemil Çınar ve Yaşar Güzelyazıcı tarafından ziyaret edildi.
  • Mekanin cennet olsun..
  • DÜN SENİ KAYBETTİK RAHAT UYU MEKANIN CENNET OLSUN
  • TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR VE İNSAN HAKLARI DERNEĞİNİ KUTLUYORUM. HAVA KUVVETLERİNİN YAPTIGI VEFASIZLIK. ONLAR HAVACILIGIN BÜYÜK ATALARI.ÖLENLERİ RAHMET,YAŞAYANLARA DA HATIRLI ÖMÜRLER DİLİYORUM.ELLERİNDEN ÖPÜYORUM. EM.HV.ASB.
  • yaşayan bir emekli pilot büyüğümüz'de İzmir-Bornova'da yaşamaktadır...1940 lıyılların pilotlarından Sayın Ahmet Kırlay Narlıdere SGK Huzurevinde yaşamını devam ettirmektedir...sayın büyüklerimize sağlık ve mutluluk diliyor,ellerinden öpüyorum...
Türkiye'nin yaşayan en yaşlı pilotlarından emekli Başçavuş Latif Özler, Türk Dünyası Kültür ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Celal Öcal, Turan Atasever, Cemil Çınar ve Yaşar Güzelyazıcı tarafından ziyaret edildi.

Türk Hava Kuvvetleri'nin 100. yıl kutlamaları kapsamında yaşlı ve emekli pilotları ziyaret etme yaklaşımına yanıt bulamayan Türk Dünyası Kültür ve İnsan Hakları Derneği, kendi planını kendisi uygulamaya koyarak emekli pilot ve Başçavuş Latif Özler'i ziyaret etti.

Bir hizmet plaketi ve çiçekle ziyaretine gidilen Latif Özler, Sabiha Gökçen ile birlikte uçuş yapma deneyimine de sahip. 1924 yılında doğan Özler, 1943 yılında girdiği Türk Hava Kuvvetleri'nde 10 bin saatin üzerinde uçuş gerçekleştirdi.

Kendisi gibi pilot olan oğlu Hava Pilot Teğmen Turhan Özler'e 1971 yılında brövesini takan Latif Özler, 1979'da emekli oldu.BİR PİLOTUN TARİHİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Mekanin cennet olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
DÜN SENİ KAYBETTİK RAHAT UYU MEKANIN CENNET OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR VE İNSAN HAKLARI DERNEĞİNİ KUTLUYORUM. HAVA KUVVETLERİNİN YAPTIGI VEFASIZLIK. ONLAR HAVACILIGIN BÜYÜK ATALARI.ÖLENLERİ RAHMET,YAŞAYANLARA DA HATIRLI ÖMÜRLER DİLİYORUM.ELLERİNDEN ÖPÜYORUM. EM.HV.ASB.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yaşayan bir emekli pilot büyüğümüz'de İzmir-Bornova'da yaşamaktadır...1940 lıyılların pilotlarından Sayın Ahmet Kırlay Narlıdere SGK Huzurevinde yaşamını devam ettirmektedir...sayın büyüklerimize sağlık ve mutluluk diliyor,ellerinden öpüyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000