24 Ağustos 2014, Pazar 11:21:44

BİR HAVAYOLU ŞİRKETİ DAHA İFLAS ETTİ!

Rus havayolu şirketi Moskovia 2014 yılının Şubat ayından bu yana sürdürdüğü direnişi kaybetti. Şirket, bu aydan itibaren uçuşlarını durduruyor.
  • Hadi törkis al sevabina su kokpit elemanlarinida issiz kalmasinlar.
  • Az kaldı çok yakında UT Airde batacak.
  • sukhoi superjet mi o?
  • Bu hava yolunun filosunda Antonov An-148, An-12, Sukhoi Superjet 100 ve Boeing 737-700 uçaklar bulunuyor. Yani oldukça kötü uçaklar. Bunları almak yarar değil zarar sağlar.

Rusya Federal hava taşımacılığı ajansı Rosaviatsiya, “Moskovia” havayolu şirketinin mali sorunlar nedeniyle 29 Ağustos’tan itibaren faaliyetlerini durduracağını bildirdi. Moskovia yolcularını başka havayolu şirketlerinin taşıyacağı açıklandı.

Bu yılın Şubat ayından beri iflas edeceği konuşulan Moskovia Airlines, son olarak uçuş ağını bire düşürmüştü. Şirket, bu ay sadece Moskova-Tivat-Moskova istikametinde uçuşlar gerçekleştiriliyordu. Şirketin bu sene sonunda kadar Karadağ tatil beldesinden çok sayıda yolcuyu taşıması gerekiyordu ancak faaliyetlerine son verdiği için bu yolcuların başka havayolu şirketleriyle ülkeye getirileceği açıklandı. Yolculardan bu hizmet için ekstra ücret alınmayacağı ifade edildi.

Moskovia havayolu şirketi, Rosaviatsiya’ya başvurarak yolcularının başka havayolu şirketleriyle taşınması konusunda istekte bulundu. Daha şimdiden “Kogalimavia” havayolu şirketi Moskovaia’nın yolcularını taşımak için hazır olduğunu açıkladı. Tivat yolcularını bu havayolu şirketi taşıyacak.

1995 yılında Gronov Air'ın 2006 yılında yeniden yapılanması sonucu faaliyete başlayan Moskovia Airlines uçuşlarını Domodedovo Havalimanı'ndan gerçekleştiriyordu.

BİR HAVAYOLU ŞİRKETİ DAHA İFLAS ETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hadi törkis al sevabina su kokpit elemanlarinida issiz kalmasinlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airliner ~ 4 yıl önce
Az kaldı çok yakında UT Airde batacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
sukhoi superjet mi o?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ok ~ 4 yıl önce
Bu hava yolunun filosunda Antonov An-148, An-12, Sukhoi Superjet 100 ve Boeing 737-700 uçaklar bulunuyor. Yani oldukça kötü uçaklar. Bunları almak yarar değil zarar sağlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CPT ~ 4 yıl önce
737 zarar heee ? öptüm kib by

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000