09 Ekim 2010, Cumartesi 08:21:53

Bingöl Havaalanı erken açılacak

Bingöl Havaalanı inşaatını yapan yüklenici firma Şantiye Şefi Mehmet Eğemen Sever, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, hava muhalefeti olmaması durumunda işi zamanından erken teslim edeceklerini söyledi.
  • bu havaalanın tamamlanmaması canımı sıktı sözde 2011 de açılacaktı 2012 ye girdik bu gidişle 2014 te ancak açılr.
  • ZAMANINDA ADNAN MENDERES VATAN CADDESİNİ BÜYÜK YAPARKEN NE GEREK VAR DEMİŞLERDİ ŞİMDİ BİNGÖL HAVAALANININ BÜYÜKLÜĞÜNÜDE ELEŞTİRMEK AYNI ZİHNİYET. BÜYÜK OLSUN NE ZARARI VAR
  • türkiye'de minimum pist genişliği 30 m, optimum pist genişliği 45 m dir. Bingöl' gibi bir yerde 60 m ye niçin gerek duyulur acaba...
  • Devlet ihale yapmış ihaleyi alan firma tüm imkanlarıyla aldığı işi tam anlamıyla eksiksiz, bir şekilde bitirmeye çalışyor ve ortaya güzel ir eser çıkacaktır ve insanların kullanımına sunacaktır. Daha sonra burayı kullanırken ben yaptım, biz yaptık ne güzel olmuş demek kadar alınabilecek bir haz dünyada yoktur. Firma sahibi, şantiye şefi, mühendisler, çalışan işçiler herkes bundan mutluluk duyacaktır. En önemlisi doğu şehirleri gelişecek havayolu insanlar gelecek gezmeye iş yapmayı yakınlarını zşyaret etmeye çalışmaya şehir gelişecek kalkınacaktır..
İhalenin ardından Bingöl Havaalanı inşaatında başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Pisti 30 metreden 60 metreye genişleten yüklenici firma, zayıf beton temel tabakası imalatı işini başlattı. Mevsim şartlarının elvermesi durumunda projeyi zamanından önce teslim etmeyi hedeflediklerini belirten Şantiye Şefi Mehmet Eğemen Sever, şimdiye kadar projenin pist kazısı, dolgu tabakası ve temel tabakasının tamamlandığını söyledi. Sever, "Şu an zayıf beton temel tabakası imalatı inşaatı sürüyor. Bundan sonra pistin son tabakası olan kaliteli kaplama beton imalatı işi yapılacaktır. Bunun için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Hava muhalefeti olmazsa zayıf beton temel tabakası imalat çalışmaları yaklaşık 30 günde tamamlanacaktır" dedi.

Pistin son tabakası olan kaliteli beton işinin çok mühim olduğunu belirten Şantiye Şefi Mehmet Eğemen Sever, bu iş için hava şartlarının hayati önem taşıdığını söyledi. Sever, "Pistin son tabakası çok özel bir beton sınıfı olduğundan hava koşullarının bu betonu dökmeye elvermesi büyük önem arz etmektedir. Bizim hedefimiz Bingöl Havaalanı inşaatını teslim tarihinde, hatta şartlar uygun olduğunda daha erken teslim etmektir. Mevsim şartları son tabaka kaplama işini yapmaya elverdiği taktirde sözleşme süresinden önce işi bitireceğiz" şeklinde konuştu.

Yaklaşık 100 personel ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Şantiye Şefi Mehmet Eğemen Sever, firmalarının teknik mobilizasyon olarak yeterli donanıma sahip olduklarını ve gerekli tüm iş makinelerinin olduğunu dile getirdi.
Bingöl Havaalanı erken açılacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
bu havaalanın tamamlanmaması canımı sıktı sözde 2011 de açılacaktı 2012 ye girdik bu gidişle 2014 te ancak açılr.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ZAMANINDA ADNAN MENDERES VATAN CADDESİNİ BÜYÜK YAPARKEN NE GEREK VAR DEMİŞLERDİ ŞİMDİ BİNGÖL HAVAALANININ BÜYÜKLÜĞÜNÜDE ELEŞTİRMEK AYNI ZİHNİYET. BÜYÜK OLSUN NE ZARARI VAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
türkiye'de minimum pist genişliği 30 m, optimum pist genişliği 45 m dir. Bingöl' gibi bir yerde 60 m ye niçin gerek duyulur acaba...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Devlet ihale yapmış ihaleyi alan firma tüm imkanlarıyla aldığı işi tam anlamıyla eksiksiz, bir şekilde bitirmeye çalışyor ve ortaya güzel ir eser çıkacaktır ve insanların kullanımına sunacaktır. Daha sonra burayı kullanırken ben yaptım, biz yaptık ne güzel olmuş demek kadar alınabilecek bir haz dünyada yoktur. Firma sahibi, şantiye şefi, mühendisler, çalışan işçiler herkes bundan mutluluk duyacaktır. En önemlisi doğu şehirleri gelişecek havayolu insanlar gelecek gezmeye iş yapmayı yakınlarını zşyaret etmeye çalışmaya şehir gelişecek kalkınacaktır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000