07 Ocak 2010, Perşembe 11:41:53

BEST AIR SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ

Türkiye’nin kadın patronlu tek havayolu şirketi olan Best Air, şirketin içinde bulunduğu ekonomik kriz nedeniyle sessizliğe büründü. Yöneticilerin ağzını bıçak açmıyor. Şirkete verilen müsaadenin de sonuna yaklaşılıyor.
  • batarsa neyi alıcaksın diyosun !!! bu ülkede hukuk var kulağını gözünü kapatarak kölelik yaptığın efendilerine söylersin ..... bak nasılda alıcaz söke söke herkese göstere göstere !!!
  • Bahtışen Türkiyede yatırım yaparak ülkesinin kalkınmasına yardımcı olmaya çalıştı ve parasını kaybetti, uçucu personel, teknisyenler, ofis görevlileri aylarca ücret almadan çalıştı kaybetti, şirkete hizmet veren birçok kuruluş aylarca para alamadığı için kaybetti, ama biri varki o hep kazandı, şimdi çalışanlar birbirleri ile dalaşırken o bundan sonra hangi sahnede oynayacağı oyunun planlarını yapıyor. Kimsenin ahı yerde kalmaz.....
  • Sessizlik devam ediyor gibi. Neler oluyor haberi olan var mi? Bu arada gecen haftaki Fikir Firtinasi programini seyreden oldumu, orada neler konusuldu Best Air icin, ben kacirmisim! Huzunlu son konusunda neler dediler bakalim merak ediyorum.
  • Senin kelime yapını cümle yapını tanıdım.Sen benim kim olduğumu yanlış tahmin etmişsin. Çalışırken çırpınsaydın ya....Paralı alırken pekde mutlu idin.Yanına yaklaşamıyorduk.Paranı almak için uğraşıyorsan yardımcı ol...internet sahifelerinden atıp tutma.Senin kariyerin bu yazılarından belli oluyor.Sen iş kurmak çalıştırmak bilirmisin arkadaş...Bir handa çay ocağını çalıştırda görelim.... KONUŞURKEN YAZARKEN EDEPLİ OLALIM. Havacılık sektöründe en yüksek maaşlar verilirken aldığını harcarken demiyorsun başka arkadaşlar az

Büyük umutlarla kurulan Best Havayolları kepenk kapatma noktasına geldi. Operasyonel anlamda temiz bir sicile sahip olan Best Havayolları, Amerika’da iş kadını olan Bahtışen Tunca tarafından 2005 yılının Aralık ayında kuruldu. Kuruluşun ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne başvurularak uçuş işletme ruhsatı alabilmek için girişimler başlatıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yaptığı incelemelerin ardından 2006 yılının Mayıs ayında uçuş işletme ruhsatı alan Best Havayolları uçuşlara başlamak için hazırlıklarını tamamladı.

Atatürk Havalimanı apronunda koç kurban edilerek şov yapan şirketin diğer şirketlerden farkı ise kabin memurlarına Blue-Jean giydirecek olması idi.

İyi niyetlerle başlanan bu oluşum, ilk çatlağını taciz olayları ile verdi. Eski Genel Müdür Sadettin Gezmek’in kadınları taciz ettiği haberleri şirketin sahibi Bahtışen Tunca tarafından basına açıklandı. Best Havayolları’nın ilk lekesi de bu oldu.

Sadettin Gezmek’in şirketten uzaklaştırılmasından sonra FLY Havayolları’nın genel müdürlüğünü yapan Teoman Tosun şirketin başına getirildi. Teoman Tosun’la yeni bir soluk gelmesi beklenen şirkette işler yolunda gitmedi. İlk yıl Almanya’nın Duesseldorf bölgesinde tur operatörlüğü yapan Miray ila anlaşıldı. Almanya’ya yapılan seferler de Miray’ın iflası ile başarısız oldu.

Operasyonel giderleri ödeyemeyen Best Havayolları’nın kiralık uçaklarına el konuldu. Uçağı kiralayan firma tarafından el konulan iki adet Airbus321 tipi uçaktan sonra Best Havayolları’nın elinde sadece bir uçak kaldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü şirkette yaşanan bu olumsuzlukları dikkate alarak Best Havayolları’nın ruhsatını 3 ay süre ile askıya aldı. Uçuşları durdurulan Best Havayolları şirketi kurtarmak için finans ve ortak arayışına başladı. Yapılan onca görüşmelere rağmen ortak bulunamadı. Malezya’da İsviçre’ye kadar birçok işadamı ile görüşüldü. Ancak hiçbiri olumlu sonuçlanmadı.

Şirkete kaynak yaratmak için başvurulan kredi kapıları da şirketin yüzüne kapandı.

Şirket kaynaklarından alınan bilgilere göre Kadir Kara isimli bir işadamına Best Air satıldı. Hatta Best Havayolları genel kurul yaparak hisse devri gerçekleştirildi. Ancak kadir Kara’nın anlaşılan rakamı şirket kasasına koymamasından dolayı satış iptal edildi.

Öte yandan şirketin sahibi Bahtışen Tunca ile genel müdür Teoman Tosun’un da arasının açık olduğu ifade ediliyor.

Bahtışen Tunca’nın şirkete ortak bulabilmek için çaba sarf ettiği belirtilirken son 10 gündür Bahtışen Tunca başta olmak üzere şirketin ortaklarından Ekrem Çalkılıç ve genel müdür Teoman Tosun’a ulaşılamıyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün Best Air’e tanıdığı sürenin de sonuna yaklaşılıyor. Best Havayolları’na verilen sürenin dolmasına kadar şirkete yeni uçaklar getirilmezse uçuş ruhsatı iptal edilecek.

Best Air'in son günleri mi?

AirportHaber.com

BEST AIR SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Misafir ~ 8 yıl önce
batarsa neyi alıcaksın diyosun !!! bu ülkede hukuk var kulağını gözünü kapatarak kölelik yaptığın efendilerine söylersin ..... bak nasılda alıcaz söke söke herkese göstere göstere !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bahtışen Türkiyede yatırım yaparak ülkesinin kalkınmasına yardımcı olmaya çalıştı ve parasını kaybetti, uçucu personel, teknisyenler, ofis görevlileri aylarca ücret almadan çalıştı kaybetti, şirkete hizmet veren birçok kuruluş aylarca para alamadığı için kaybetti, ama biri varki o hep kazandı, şimdi çalışanlar birbirleri ile dalaşırken o bundan sonra hangi sahnede oynayacağı oyunun planlarını yapıyor. Kimsenin ahı yerde kalmaz.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sessizlik devam ediyor gibi. Neler oluyor haberi olan var mi? Bu arada gecen haftaki Fikir Firtinasi programini seyreden oldumu, orada neler konusuldu Best Air icin, ben kacirmisim! Huzunlu son konusunda neler dediler bakalim merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Senin kelime yapını cümle yapını tanıdım.Sen benim kim olduğumu yanlış tahmin etmişsin. Çalışırken çırpınsaydın ya....Paralı alırken pekde mutlu idin.Yanına yaklaşamıyorduk.Paranı almak için uğraşıyorsan yardımcı ol...internet sahifelerinden atıp tutma.Senin kariyerin bu yazılarından belli oluyor.Sen iş kurmak çalıştırmak bilirmisin arkadaş...Bir handa çay ocağını çalıştırda görelim.... KONUŞURKEN YAZARKEN EDEPLİ OLALIM. Havacılık sektöründe en yüksek maaşlar verilirken aldığını harcarken demiyorsun başka arkadaşlar az

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000