01 Ağustos 2014, Cuma 10:40:40

BAYRAM TATİLİ BODRUM HAVALİMANI'NI UÇURDU

Tatilini dünyanın önemli tatil merkezlerinden biri olan Bodrum'da geçirmek için ilçeye gelen turistler hava trafiğini yoğunlaştırdı.
  • Haber başlığındaki fotoğraf,michael jakson ın zenci olduğu dönemlere ait...
  • Bayramda ne işini var Bodrumda yaw.Hem kalabalık,hem sıcak,hem çileli seyahat.Üstelik aşırı sıcak ve fahiş fiyat.Çıkın dağlara,yaylalara,serinleyin.Uykunuz olsun tatlı ve derin.

Milas-Bodrum Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, aralarında yerli turistlerin de bulunduğu tatilciler Ramazan Bayramı'nın 3 gününde hava trafiğindeki uçak sayısını artırdı.

Bayramda gün içerisinde havalimanında inen ve kalkan uçak sayısı 590'ı bulurken iç hatlara gelen ve giden yolcu sayısı 70 bine yaklaştı. Bayram tatili döneminde havalimanının iç hatlarında 31 bin yolcu, dış hatlarında ise 35 bin yolcuyu ağırlandı.

İç hatlara iniş yapan yaklaşık 158 yolcu uçağı 3 gün içeresinde ortalama 17 bin 850 yolcuyu Bodrum'a taşırken 159 uçakta yaklaşık 14 bin 963 yolcuyu havalandırdı.

Dış hatlara iniş yapan 137 yolcu uçağı ise yaklaşık 18 bin 788 turisti ilçeye taşırken 136 uçak 17 bin 188 yolcuyu Bodrum'dan Almanya, İngiltere gibi ülkelere taşıdı.

Tatilini Bodrum'da geçirmek için başvuruda bulunanların taleplerini karşılamaya çalışan özel hava yolu şirketleri Bodrum'a ek uçak seferleri düzenledi.

Öte yandan bayram tatilini Bodrum'da geçiren ve karayoluyla İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlere dönmeyi tercih eden tatilciler araçlarıyla yollarda uzun kuyruklar oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Turgutreis-Bodrum Karayolları'nda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

BAYRAM TATİLİ BODRUM HAVALİMANI'NI UÇURDU

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Haber başlığındaki fotoğraf,michael jakson ın zenci olduğu dönemlere ait...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllı bıdık ~ 4 yıl önce
Bayramda ne işini var Bodrumda yaw.Hem kalabalık,hem sıcak,hem çileli seyahat.Üstelik aşırı sıcak ve fahiş fiyat.Çıkın dağlara,yaylalara,serinleyin.Uykunuz olsun tatlı ve derin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000