11 Şubat 2013, Pazartesi 09:13:32

BAŞBAKANIN YENİ UÇAĞI GİZLENDİ Mİ?

CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, 2012 yılında başbakana yeni uçak alımına ilişkin yönelttiği iki soruya, Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, “Kayıtlarımızda böyle bir uçak yok” yanıtı verdiğine dikkat çekti.
  • elbette bu uçağı başbakan kendisine almadı ancak başbakanlığın bir uçağı zaten varken böyle süper lüks bir uçağa ihtiyaç varmıydı? abd ile yarışacak halimiz yok sanırım abd başkanının kullandığı uçaktanda aşağı kalalım. Başbakan abd standartlarında seyahat edecek ama vatandaş hayvan gibi taşınacak. haram olsun
  • Ne saçma yorumlar var, yabancı biri okusa uçak başbakana özel alındı zannetcek. Bu devletin uçağu, bugun RTE ye tahsis edilcek, yarın yeni başbakana. Pegasus/AnadoluJet de tarifeli uçmasını beklemiyorsunuz heralde başbakanın.
  • MADEM BÖYLE BİR UÇAK YOK NEDEN THY DE YAYIN YAPILDI PİLOTLARA : vıp 330 UCAĞINDA UÇMAK İSTEYEN KAPTANLAR MÜRACAAT ETSİN DİYE
  • KATAR BANKALARINDAKİ PARACIKLARDAN NABEEEEEEER ?

Erdoğan’a yeni uçak alımı konusunda yazılı açıklama yapan CHP'li Dr. Aytun Çıray, 2012 yılında uçak alımına ilişkin soru önergesine dikkat çekti şöyle konuştu:

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı zamları savunurken vatandaşlarımıza harcamalarını düşürmesi çağrısında bulunmuş ve ‘Kardeşim sigarayı içmezsin, olur biter. Alkolü daha az tüketirsin olur biter. Kalkıp da Porsche kullanacağına Fiat’a bin” demişti.

Ben de vatandaşa tasarruf öneren Sayın Başbakan’ın aslında kendinin lüks içinde yüzdüğünü ve Hz. Ömer’in adaletine uygun davranmadığını Türk milletine göstermek için 20 Ocak 2012 ve 22 Mart 2012 tarihlerinde Sayın Başbakan tarafından yanıtlanması için soru önergeleri verdim. Bu önergelerimde Sayın Başbakan’a bir Airbus 330 alındığını ve bu uçak için devasa bir hangar yapıldığını belirterek sorularımı yönlendirdim.

Bozdağ: Kayıtlarımızda böyle bir uçak yok

Her iki soru önergeme Başbakan adına cevap veren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Kayıtlarımızda Airbus firmasına ait A 330-200 model uçak siparişi verilmesiyle ilgili bir bilgi bulunmamaktadır” dedi. Halbuki o sırada yeni alınan “Uçan saray” Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün envanterine çoktan geçmişti ve Başbakan’a ait olduğu bilinen “TC-TUR Çağrı” isimli Airbus 330-243 benden, dolayısı ile milletten gizlenmişti."

BAŞBAKANIN YENİ UÇAĞI GİZLENDİ Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

memleket ~ 5 yıl önce
elbette bu uçağı başbakan kendisine almadı ancak başbakanlığın bir uçağı zaten varken böyle süper lüks bir uçağa ihtiyaç varmıydı? abd ile yarışacak halimiz yok sanırım abd başkanının kullandığı uçaktanda aşağı kalalım. Başbakan abd standartlarında seyahat edecek ama vatandaş hayvan gibi taşınacak. haram olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PilotK ~ 5 yıl önce
Ne saçma yorumlar var, yabancı biri okusa uçak başbakana özel alındı zannetcek. Bu devletin uçağu, bugun RTE ye tahsis edilcek, yarın yeni başbakana. Pegasus/AnadoluJet de tarifeli uçmasını beklemiyorsunuz heralde başbakanın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
MADEM BÖYLE BİR UÇAK YOK NEDEN THY DE YAYIN YAPILDI PİLOTLARA : vıp 330 UCAĞINDA UÇMAK İSTEYEN KAPTANLAR MÜRACAAT ETSİN DİYE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
KATAR BANKALARINDAKİ PARACIKLARDAN NABEEEEEEER ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000