19 Mart 2009, Perşembe 08:31:12

Başbakan ATA ve ANA uçağını kullanmayacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim yasakları kapsamımında, seçim propogandasına giren programlar için devlete ait uçak ve makam aracını kullanamayacak.
  • Devlet malını kendi özel işleri için kullanan kim olursa olsun sadece seçim yasakları ile kalmamalı bu yönde acil bir kanun çıkartılmalı ve bundan sonrada hiç kimse bu yönde suçlamalara maruz kalmamalıdır.Bunun parti olaylarından çıkartılıp bir gelenek ve kanun haline getirilmesi gerekir.
  • Kullanamayacak, izin verseler, bir dakika tereddut etmez kendileri,..
  • ucak olmayinca kim gider oralara??
  • YA SAYIN HALKIMIZ BU UÇAKLAR VEYA BAŞBAKANIN GEZİ YAPTIĞI VEYA MİTİNGLERE GİTTİ TC ATA VE TC ANA UÇAGININ BÜTÜN MASRAFLARI BİZİM VERGİLERİMİZLE HER YERE GİDİYOR BENCE BU UÇAKLARI BAŞTAN MİTİNGLERE GİDERKEN KULLANMAMASI GEREKİR ÇÜNKÜ BU BENİM VE SİZLERİN VERGİLERİ İLE GİDİYOR BEN KESİNLİKLE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM VE DÜŞÜNÜN BENİM PARAMLA NEDEN UÇSUN YA BU HAKMI BEN YEMEDİM AL SEN YE AKP OLMAZ BU NE MÜSLÜMANLIĞA NEDE BAŞKA BİRŞEYE SIGAR BUNU BİLMEK LAZIM Kİ BU HİÇ DOĞRU DEĞİL

Başbakan Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 'Benim altımda uçak yok' eleştirilerine maruz kalmasına neden olan devlete ait ana ve ata uçaklarını yarından itibaren kullanamayacak. Başbakan Erdoğan, mitinglere parti tarafından kiralanan uçakla gidecek. 

29 Mart yerel seçimleri ile ilgili propoganda yasakları yarından itibaren başlıyor. Siyasi parti liderleri tarafından Başbakan Erdoğan'a 'devletin uçağı ile mitinge gidiyor' şeklinde eleştiriler yapılıyordu. Seçim yasakları ile birlikte Başbakan Erdoğan'ın devlete ait uçakla seçim gezisine gitmesi mümkün olmayacak. Yasaklar kapsamında, Başbakan ve bakanlarla, milletvekilleri, seçim propagandasıyla ilgili gezilerini makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen vasıtalarla yapamayacak. Propaganda amaçlı gezilerde, protokol icabı olan karşılama ve uğurlamalar ile törenler yapılamayacak ve resmi ziyafet verilemeyecek. Başbakan, bakanlar, milletvekilleri ve adayların seçim propagandasıyla ilgili yapacakları gezilere hiçbir memur katılamayacak.

Yarından itibaren açılış ve temel atmaları da kapsayan törenler düzenlenemeyecek, seçim propagandasına dönük gezilerde makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen vasıtalar kullanılamayacak. İlçe seçim kurullarınca gösterilenler dışında açık ve kapalı yerlerde toplu olarak propaganda yapılamayacak. Adaylar kendilerini tanıtıcı broşür ve el ilanları dışında herhangi bir hediye ve eşantiyon dağıtamayacak ve dağıttıramayacak. Propaganda için kullanılan el ilanları ve diğer her türlü matbualar üzerinde, Türk Bayrağı, dini ibareler bulundurulmayacak. Seçim propagandalarında, Türkçe'den başka dil ve yazı kullanılmayacak. Yasak kapsamında, cep telefonlarına propoganda amaçlı mesaj gönderilemeyecek.

Seçim yasakları kapsamına, radyo ve televizyon kuruluşlarıyla ilgili kurallar getiriliyor. Radyo ve televizyonların yayınlarında siyasi parti ve adayların reklamına yer verilemeyecek. Kamuoyu araştırmaları, anketler ve tahminler oy verme gününden 24 saat öncesine kadar tarafsızlık ilkeler içerisinde yayınlanabilecek.

Başbakan ATA ve ANA uçağını kullanmayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
Devlet malını kendi özel işleri için kullanan kim olursa olsun sadece seçim yasakları ile kalmamalı bu yönde acil bir kanun çıkartılmalı ve bundan sonrada hiç kimse bu yönde suçlamalara maruz kalmamalıdır.Bunun parti olaylarından çıkartılıp bir gelenek ve kanun haline getirilmesi gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kullanamayacak, izin verseler, bir dakika tereddut etmez kendileri,..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ucak olmayinca kim gider oralara??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
YA SAYIN HALKIMIZ BU UÇAKLAR VEYA BAŞBAKANIN GEZİ YAPTIĞI VEYA MİTİNGLERE GİTTİ TC ATA VE TC ANA UÇAGININ BÜTÜN MASRAFLARI BİZİM VERGİLERİMİZLE HER YERE GİDİYOR BENCE BU UÇAKLARI BAŞTAN MİTİNGLERE GİDERKEN KULLANMAMASI GEREKİR ÇÜNKÜ BU BENİM VE SİZLERİN VERGİLERİ İLE GİDİYOR BEN KESİNLİKLE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM VE DÜŞÜNÜN BENİM PARAMLA NEDEN UÇSUN YA BU HAKMI BEN YEMEDİM AL SEN YE AKP OLMAZ BU NE MÜSLÜMANLIĞA NEDE BAŞKA BİRŞEYE SIGAR BUNU BİLMEK LAZIM Kİ BU HİÇ DOĞRU DEĞİL

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000