13 Kasım 2011, Pazar 13:30:32

BALPA'DAN MESAJ VAR!

İngiliz Havayolu Pilotlar Derneği "BALPA", yeni düzenleme getirilen "Avrupa Birliği Uçuş Emniyeti" karşıtı bir video hazırladı.
  • kendisine saygi duymayan baskasina hic duymaz. belirli meslek gruplarinin maaslarini dilinize dolayip baska meslek gruplari ile karsilastirma yapana kadar calisma kosullari nasil daha emniyetli hale getirilir diye kafa yoracagimiza havanda su dovmekten oteye gitmeyen ici bos yorumlarla ya gercekten laf ola beri gele durumu yaratmaya calisiliyor ya da klavye provokatorlugu yapiliyor. guzel ulkemin cok bilmis yorumculari pilot-otobus soforu vs kazandigi para ne ise sizin-benim canimizi tasiyorlar herseyden once. dinlenmis kisilere canimizi emanet etmek herhalde kazandiklari paradan cok daha onemlidir.
  • Hani bir laf var ya.. 'Biz gideriz tersine'. Yıllık limit Avrupa'da 900 saate düştü biz de hala 1000 saat. İngiltere'de durum nedir bilmiyorum ama adamlar anladığım kadarıyla 900 saate itiraz ediyorlar. Biz de şirketler istemediği için SHGM hala saatleri düşürmüyor/düşüremiyor. Olayın ciddiyetini anlıyamıyoruz nedense. Pilotları otobüs şöförüne benzeten arkadaşa da kaza yapan, uçuruma uçan, bir sürü insanın ölümüne sebep olan otobüsleri hatırlatmak isterim. Burada ki mantığınız yanlış, pilotlar ağlamasın diyeceğinize otobüs şöförleri daha sıkı denetlensin, yıllık sağlık kontrolünden geçsin, belli saatin üstünde araç kullanmasın demeniz lazım.Evet,bunun karşılığında da daha fazla para alsınlar.
  • Otobüs sürücüleri için "14 saat" diyen "iş bulamayan F/O. Araştırmacılığın zayıf, belki de bu yüzden tercih edilmiyorsundur. Al sana bir kıyak yapayım :):) ÇALIŞMA VE DİNLENME SÜRELERİ Karayolu taşımacılığında ücretli olarak ücretli olarak çalışan sürücülerin çalışma ve dinlenme sürelerine ilişkin ilkeler, Uluslar arası Çalışma Örgütünün (İLO) 1979 yılında 153 Nolu Sözleşme ile kabul edildiği sözleşmede belirlenmiştir. Ülkemiz 2003 yılında bu sözleşmeyi yasalarımıza katmıştır. ARAÇ KULLANMA VE ÇALIŞMA SÜRELERİ - Bir günde kesintisiz en fazla çalışma süresi : 5 saat - Bir günde kesintisiz en fazla araç kullanma süresi 4 saat 30 dakika
  • zaten bu pilotçukların iş gücü ağlamak...çuvalla para alır doymazlar...atacaksın bunlrın hepsini işten görecekler o zaman valla haftada 50 saat uçarar o zaman
Sosyal paylaşım sitesi Youtube'da paylaşılan, "Tanıdığınız herkese gönderin" mesajıyla verilen videoda, Avrupa Birliği'nde yapılan yeni düzenlemelere göre pilotların uçuş saatlerine tepkisini koyan BALPA, uykusuz ve yorgun bir pilotun ne derece tehlikeli olabildiğini gözler önüne serdi.

İşte BALPA tarafından hazırlanan o video;

BALPA'DAN MESAJ VAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
kendisine saygi duymayan baskasina hic duymaz. belirli meslek gruplarinin maaslarini dilinize dolayip baska meslek gruplari ile karsilastirma yapana kadar calisma kosullari nasil daha emniyetli hale getirilir diye kafa yoracagimiza havanda su dovmekten oteye gitmeyen ici bos yorumlarla ya gercekten laf ola beri gele durumu yaratmaya calisiliyor ya da klavye provokatorlugu yapiliyor. guzel ulkemin cok bilmis yorumculari pilot-otobus soforu vs kazandigi para ne ise sizin-benim canimizi tasiyorlar herseyden once. dinlenmis kisilere canimizi emanet etmek herhalde kazandiklari paradan cok daha onemlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hani bir laf var ya.. 'Biz gideriz tersine'. Yıllık limit Avrupa'da 900 saate düştü biz de hala 1000 saat. İngiltere'de durum nedir bilmiyorum ama adamlar anladığım kadarıyla 900 saate itiraz ediyorlar. Biz de şirketler istemediği için SHGM hala saatleri düşürmüyor/düşüremiyor. Olayın ciddiyetini anlıyamıyoruz nedense. Pilotları otobüs şöförüne benzeten arkadaşa da kaza yapan, uçuruma uçan, bir sürü insanın ölümüne sebep olan otobüsleri hatırlatmak isterim. Burada ki mantığınız yanlış, pilotlar ağlamasın diyeceğinize otobüs şöförleri daha sıkı denetlensin, yıllık sağlık kontrolünden geçsin, belli saatin üstünde araç kullanmasın demeniz lazım.Evet,bunun karşılığında da daha fazla para alsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Otobüs sürücüleri için "14 saat" diyen "iş bulamayan F/O. Araştırmacılığın zayıf, belki de bu yüzden tercih edilmiyorsundur. Al sana bir kıyak yapayım :):) ÇALIŞMA VE DİNLENME SÜRELERİ Karayolu taşımacılığında ücretli olarak ücretli olarak çalışan sürücülerin çalışma ve dinlenme sürelerine ilişkin ilkeler, Uluslar arası Çalışma Örgütünün (İLO) 1979 yılında 153 Nolu Sözleşme ile kabul edildiği sözleşmede belirlenmiştir. Ülkemiz 2003 yılında bu sözleşmeyi yasalarımıza katmıştır. ARAÇ KULLANMA VE ÇALIŞMA SÜRELERİ - Bir günde kesintisiz en fazla çalışma süresi : 5 saat - Bir günde kesintisiz en fazla araç kullanma süresi 4 saat 30 dakika

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
zaten bu pilotçukların iş gücü ağlamak...çuvalla para alır doymazlar...atacaksın bunlrın hepsini işten görecekler o zaman valla haftada 50 saat uçarar o zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000