19 Haziran 2010, Cumartesi 17:31:44

BALIKESİR-KÖRFEZ HAVAALANI DÜNYAYA AÇILDI

Balıkesir'in Edremit ilçesinde uluslararası standartlara getirilen Körfez Havaalanı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek tarafından hizmete açıldı.
  • Insallah dis hatlari terminali en kisa zamanda acilirda,bizde Düsseldorf Havaalimanindan direkt ucus yapariz BalIkesir Körfez´e,. seneye insallah....!
  • körfez halkına hayırlı olsun....iyi yolculuklar olsun inşallah...
  • edremit burhaniye çekişti AYVALIK kazandı...:)
  • bos bos yok havaalanin adi edremit mi yok körfezmi ne güzel ilin adi BALIKESIR verildi,böyle biyere varilmaz bunu tartisa caklarina nasil verimli olur Havaalani diye düsünsünler....vakit nakit dir...yur termin ali nezaman acilcak onu yapsinlar!!!

Vali Yılmaz Arslan, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri, Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç ile çok sayıda yetkili ve vatandaşın katıldığı törende konuşan Bakan Binali Yıldırım, "Körfez Havaalanı 1997 yılında açılmış. İhtiyaca cevap veremeyecek şekilde, tabiri caizse kasaba havaalanı olarak inşa edilmiş. Bırakın yurt dışı uçuşları, yurt içindeki uçaklarımız bile inip kalkamıyordu. 25 milyon TL harcadık. Artık dünyanın dört bir yanından insanlar gerek turizm, gerek tedavi için buraya gelecek. 7 yılda havacılığı 4 kat büyütmüşsek, 10 milyon insanımız ilk defa uçağa binmişse, bu kervana Balıkesirlilerinin de katılması lazım. Uçağa binmeyi imtiyaz olmaktan çıkardık. Hava yolunu halkın yolu haline getirdik. Balıkesirlileri uçuracağız. 79 yılda bu ülkeye yapılan bölünmüş yol miktarı 6 bin 100 kilometre. Biz buna 11 bin 520 kilometre daha ilave ettik. Türkiye'nin dört bir tarafı şantiye haline geldi" dedi.

Törene katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise, gündemle alakalı açıklamalarda bulundu. Ardından Körfez Havaalanı'nın kurdelesi kesildi.

Bakanların araçlara bindiği sırada bir kişi "Koruma istiyorum" diyerek araçlara yöneldi. Güvenlik güçleri, şahsı ağzını kaparak bakanların yanından uzaklaştırdı.

Uluslararası standartlara getirilen Körfez Havaalanı'nın uzunluğu 2 bin metreden 3 bin metreye, terminal de 600 metrekareden bin 600 metrekareye çıkarıldı.

Havaalanında yolcu potansiyeline bağlı olarak yılda 2 milyon kişi taşınabilecek.BALIKESİR-KÖRFEZ HAVAALANI DÜNYAYA AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
Insallah dis hatlari terminali en kisa zamanda acilirda,bizde Düsseldorf Havaalimanindan direkt ucus yapariz BalIkesir Körfez´e,. seneye insallah....!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
körfez halkına hayırlı olsun....iyi yolculuklar olsun inşallah...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
edremit burhaniye çekişti AYVALIK kazandı...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bos bos yok havaalanin adi edremit mi yok körfezmi ne güzel ilin adi BALIKESIR verildi,böyle biyere varilmaz bunu tartisa caklarina nasil verimli olur Havaalani diye düsünsünler....vakit nakit dir...yur termin ali nezaman acilcak onu yapsinlar!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000