20 Ağustos 2014, Çarşamba 08:01:14

BAKANLIKTAN E-VİZE AÇIKLAMASI

Dışişleri Bakanlığı, bazı basın-yayın organlarında yer alan, yabancıların bazı havalimanlarına e-Vize ile giriş yapamadığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.
  • 8 kişilik aile tek sefer de geri yollandı Bodrum'dan evize yüzünden bakanlıktan saklıyomu evrakları acaba polisler
  • Güzel bi uygulama e vize den sonra e vatandaşlık hizmetide başlamalı
  • bu e vize sistemi iyi oldu ama tek kredi kartla oluyor eger normal banka kartiylan olsaydi oda guzel olur mesala hollanda da yasan vatandaslar da kredi karti hepsinde yok yano odemeyi biraz daha kolaylastirirsak daha da iyi olur e vize yapanin bilgisine
  • Atude e-vize kiosklarindan vize alan yolcu daha gormedim. Thy nin transfer masasinda ki bilgisayarlari kullaniyorlar

Dışişleri Bakanlığı, bazı basın-yayın organlarında yer alan, yabancıların bazı havalimanlarına e-Vize ile giriş yapamadığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bazı basın-yayın organlarında Elektronik Vize (e-Vize) uygulamasına ilişkin olarak, Muğla Dalaman ve Bodrum havalimanlarında yabancıların e-Vize ile giriş yapılmasına izin verilmediğine ve e-Vize alarak bu havalimanlarından ülkemize giriş yapmak isteyen yabancıların geri gönderildiklerine ilişkin haberler yer almıştır. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Son günlerde, diğer sınır kapılarımızda olduğu gibi, Milas-Bodrum ve Dalaman havalimanlarından da e-Vize ile girişlerde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. 1 Ocak 2014 tarihinden bugüne kadar Milas-Bodrum Havalimanı’ndan 287 bin 604, Dalaman Havalimanı'ndan ise 646 bin 382 yabancı e-Vize ile giriş yapmıştır. E-Vize başvuru sistemi 17 Nisan 2013 tarihinde Dışişleri Bakanlığımız tarafından başlatılmıştır. İnternet bağlantısı olan her yerden, 7 gün 24 saat boyunca, ortalama 3 dakika içerisinde e-Vize alınması mümkündür. Halihazırda e-Vize uygulamasından 98 ülkenin vatandaşları yararlanmakta olup, 19 Ağustos 2014 tarihi itibariyle 4,5 milyonu aşkın e-Vize düzenlenmiştir. Türkiye, BM Dünya Turizm Örgütü’nün 2013 yılı verilerine göre en çok ziyaret edilen 6. ülke olmuş, 2013 yılında ülkemizi yaklaşık 35 milyon turist ziyaret etmiştir. Son dönemde turist sayısında yaşanan artış e-Vize sisteminin başarısının bir göstergesi olmuştur. Yabancıların elektronik ortamda vizelerini hızlı ve zahmetsiz bir şekilde almalarını sağlayan bu uygulama bilgi teknolojisi çağında, ülkemizin itibarına değer katmıştır” 

BAKANLIKTAN E-VİZE AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bjv ~ 4 yıl önce
8 kişilik aile tek sefer de geri yollandı Bodrum'dan evize yüzünden bakanlıktan saklıyomu evrakları acaba polisler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Güzel bi uygulama e vize den sonra e vatandaşlık hizmetide başlamalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
okuyucu ~ 4 yıl önce
bu e vize sistemi iyi oldu ama tek kredi kartla oluyor eger normal banka kartiylan olsaydi oda guzel olur mesala hollanda da yasan vatandaslar da kredi karti hepsinde yok yano odemeyi biraz daha kolaylastirirsak daha da iyi olur e vize yapanin bilgisine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Atude e-vize kiosklarindan vize alan yolcu daha gormedim. Thy nin transfer masasinda ki bilgisayarlari kullaniyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000