06 Ocak 2016, Çarşamba 10:58:17

Bakan Yıldırım'dan Rusya açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türk havayolu şirketlerine Rusya tarafından vize zorluğu çıkarılmasına ilişkin konuştu
  • Tesekurler. Sayin bakanim. Kotulukler gecicidir dostluklar. Bakidir. Bir kahraman. Yorumcu soyle der. Ruslarin hic ucaklari i ustumuzden gecirmiyelim , insanliga hizmetiniz bumu , sen zit gidersen Rusya zit giderse Sonuc ne olur, anlasilmiyan bir nedenle. Ucak dustu, Sonuc .bu oldu basindan beri ben. Yazdim bu koseye bu olayin faturasi cok agir olacak Alllah devletimizi ic ve dis dusmanlardan minafiklardan. Korusun.
  • Su ruslar batsa da gorsek. Acliktan aileleriniz Turkiye'ye calismaya gelecek yine.
  • anlamadığım bir mevzu var arkadaşlar eğer açıklarsanız sevinirim. rusya vize uygulaması istediğinde thy için yaklaşık 400 kişiye vize alınmış. peki uluslar arası antlaşmalara uymuyorsa neden aldınız? o vakit kardeşim sizin yaptığınız yanlış deseydiniz. yarın bir gün uluslar arası uygunluğu tartışılacak her hangi bir uygulamaya gidilirse gene mi benzer durum olacak.?
  • durmak yok peşkeşe devam

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türk havayolu şirketlerine Rusya tarafından vize zorluğu çıkarılmasına ilişkin konuştu

UDH Bakanı Binali Yıldırım, Rusya’nın Türk şirketlerde görevli uçuş ekiplerine vize zorluğu çıkarması ve Pegasus ile Onur Havayolları’nın uygulama sonrası uçuşlarını durdurmasına ilişkin yaptığı açıklamada, Rusya’ya bir misilleme sözkonusu olmadığını söyledi.

Bakan Yıldırım şöyle konuştu: “ Rusya ile bir kriz var. Aslında Rusya’nın havayollarının uçus ekibine şu anda uyguladığı iş, uluslararası havacılık kurallarına aykırı ve keyfi bir uygulamadır. Dolayısıyla diplomatik kanallarla bu uygulamanın yanlış olduğunu uluslar arası havacılık örgütünün normlarına uygun olmadığını derhal hatırlatacağız. Bizim amacımız Rusya ile yasadığımız bu krize misilleme ile cevap vermek değil amacımız ilişkileri normalleştirmektir. Amacımız budur. Bu yolu deneyeceğiz. Krizler gelip geçici, dostluklar bakidir. Başka bir çözüm kalmadığı müddetçe  karşılıklı görüşmeyle güzellikle anlaşmanın olunu bulacağız. Bu sorunu çözeceğiz.”

Bakan Yıldırım'dan Rusya açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Uzay ~ 2 yıl önce
Tesekurler. Sayin bakanim. Kotulukler gecicidir dostluklar. Bakidir. Bir kahraman. Yorumcu soyle der. Ruslarin hic ucaklari i ustumuzden gecirmiyelim , insanliga hizmetiniz bumu , sen zit gidersen Rusya zit giderse Sonuc ne olur, anlasilmiyan bir nedenle. Ucak dustu, Sonuc .bu oldu basindan beri ben. Yazdim bu koseye bu olayin faturasi cok agir olacak Alllah devletimizi ic ve dis dusmanlardan minafiklardan. Korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saban ~ 2 yıl önce
Su ruslar batsa da gorsek. Acliktan aileleriniz Turkiye'ye calismaya gelecek yine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kadir ~ 2 yıl önce
anlamadığım bir mevzu var arkadaşlar eğer açıklarsanız sevinirim. rusya vize uygulaması istediğinde thy için yaklaşık 400 kişiye vize alınmış. peki uluslar arası antlaşmalara uymuyorsa neden aldınız? o vakit kardeşim sizin yaptığınız yanlış deseydiniz. yarın bir gün uluslar arası uygunluğu tartışılacak her hangi bir uygulamaya gidilirse gene mi benzer durum olacak.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aynen ~ 2 yıl önce
bunlarin yaptigi hersey fis,bos,hava,civa,yalan,dolan,goz boyama...dedigin gibi madem uluslararasi anlasma varsa niye torpil havayollari hemen gidip vize almis? gorevi boyunca bir suru olay olup da istifa etmeyen bakan efendi, git o zaman thy'de vize aldiran yoneticileri uluslararasi anlasmalari bilmiyorlar diye gorevden al da gorelim !
peh.. ~ 2 yıl önce
durmak yok peşkeşe devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000