08 Haziran 2017, Perşembe 13:07:24

Bakan Işık'tan Milli muharip uçağı açıklaması

Milli Savunma Bakanı Işık, "Milli muharip uçağımızı yapacağız, motorunun da yerli olması için gayretimizi sürdüreceğiz" dedi.
  • Yerli yolcu uçağımız ne oldu bizim. 2019 da göklerde olacaktı. Ancak daha fabrika inşaatı bile başlamadı. 2019 seçim vaatleri hazır yine yalan üretmeye bile gerek yok. Yerli uçak, araba savaş uçağı yapacaktık ancak Fetö engel oldu. Yeter artık bu milletle oynadığınız. Uçağı boşver uretilenlere kaliteli parça üreterek dahil olsak yeter.
  • Zeki Müren de bizi görecek mi ?
  • Biz masallar dinledik. Azıcık değiştirin artık. Mars'a hatta Satürn'e gidecez falan deyin.
  • Reis uyan artik, seni kafaliyo bunlar..

Mi̇lli̇ Savunma Bakanı Fikri Işık, başlatılan Milli Muharip Uçak Projesi'nde (TF-X) uçağın en kritik parçalarından motorunun da Türk mühendislerince üretilmesine gayret ettiklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Işık, Savunma Sanayii Müsteşarlığındaki iftara katıldı.

Müsteşarlık çalışanlarıyla iftarda bir araya gelen Işık, 35 milyar doları geçen proje stokuyla Savunma Sanayii Müsteşarlığının Türkiye'de en çok proje üreten kurumların başında geldiğini söyledi.

Kararlı ve yoğun çalışmalar neticesinde Türkiye'nin savunma sanayisinde çok önemli bir noktaya geldiğine dikkati çeken Işık, savunma sanayisinde kritik teknolojilere daha fazla yoğunlaşılacağını belirtti.

Işık, "Milli muharip uçağımızı yapacağız, motorunun da yerli olması için gayretimizi sürdüreceğiz, kolay olmadığını biliyoruz ama ekip çalışmasıyla başaramayacağımız bir şeyin olmadığını da biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Işık'tan Milli muharip uçağı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Nedir bu yaa ~ 9 ay önce
Yerli yolcu uçağımız ne oldu bizim. 2019 da göklerde olacaktı. Ancak daha fabrika inşaatı bile başlamadı. 2019 seçim vaatleri hazır yine yalan üretmeye bile gerek yok. Yerli uçak, araba savaş uçağı yapacaktık ancak Fetö engel oldu. Yeter artık bu milletle oynadığınız. Uçağı boşver uretilenlere kaliteli parça üreterek dahil olsak yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xxx ~ 9 ay önce
Zeki Müren de bizi görecek mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yav he he ~ 9 ay önce
Biz masallar dinledik. Azıcık değiştirin artık. Mars'a hatta Satürn'e gidecez falan deyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reis ~ 9 ay önce
Reis uyan artik, seni kafaliyo bunlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000