16 Haziran 2016, Perşembe 17:24:59

Ayjet uçağı gövde üzerine indi; uçakta hasar büyük

Çorlu Havalimanı'ndan uçuş eğitimleri veren Ayjet Uçuş Okulu'na ait çift pervaneli uçağı gözde üzerine iniş yaptı.
  • Ahh su cilgin turkler , 4 k ucusum var toplam 3800 u boeing737 de. Kompleks diyebilirsiniz , yeteneksiz bir millet degiliz .Ama bazi konularda eksigiz .bazi konularda bizden daha iyi olan milletler var .kimler onlar ?? Almanlar , amerikalilar , japonlar . Hangi konularda daha iyiler ?? Surec modelleme , iyilestirme ve ozellikle standartlasma konusunda . Bizde nasil ? Biz amerikalilardan daha iyiyiz , biz almanlardan daha iyiyiz .Hayir olamayiz , neden , kitap yok . Olsa da her birimiz kitabi yazandan daha zekiyiz .Her birimiz salak amerikalinin unutacagi checklist maddesini unutmayacak kadar daha astronotuz ; o yuzden checklist yapmayalim !! Ama yapmak zorundayiz bir gun do item i eksik yaparsak , o checklist hatayi engeller .o yuzden bu checklistleri yapan (amerikalisi) icat etmis koymus .havacilikta her an her sey olabilir ama bile bile olmasi sivil havaciligin gelismemesi yuzunden . Turkiyede egitim veren ucus hocalarinin kokoni belli zihniyeti belli , dayak yiyerek ucmayi ogrenmisler , malasef dovmeden ogretebilecek olanlarin sayisi az.Zamana ihtiyacimiz var .pilotlar olarak toplumun aynasiyiz hic bir farkimiz yoktur .Allah tum pilotlari kazadan kirimdan korusun insallah
  • Öncelikle çok geçmiş olsun, acaba bu olanlar S.O 'nun çok kul hakkı yemesinden dolayı mı kaynaklanıyor
  • Nazim haca ile bir kere 2 saat ucusum oldu,Hocam süper checklist yok kural yok o ne derse kural o ne isterse güvenli. Yok böyle bir dünya CRM sifir... Ayjet bence iyi bir ucus okulu ama fabrika gibi calisiyorlar..
  • Kötü niyetlilikle ilgisi yok. Ayjetin içine giren herkes okulda çifte standart uygulandığını az çok fark eder. Öğrencisine göre kasap olup şevk kıran hocalar başka öğrenciye kuzu oluverirler. Çoğu hoca öğretmek için çabalarken bir kaçı şevk kırmak için çabalıyor. Herkese eşit davranılmıyor. Bazı öğrenciler ittirile ittirile yalnız uçurulurken bazılarına fırsat verilmeden 7. Uçuşta güle güle deniliyor. Planlamayla aranı iyi mi tuttun senden iyisi yok her gün uçuş yazılır. Kendini zorla edremite yollatıp uçuşlarını hızlıca bitirirsin. Kötünün iyisine sonuna kadar katılıyorum. Bunlar boş laf değil ayjette bulunulup acı bir şekilde tecrübe edilmiş şeyler. Keşke her şey dışarıdan göründüğü gibi güzel olsaydı. Ayjetin hakkını yiyemem. Bana çok güzel bir eğitim veriyor fakat noksan ve haksızlık hat safhada.

Çorlu Havalimanı'ndan kontrol uçuşu gerçekleştiren Ayjet Uçuş Okulu'na ait çift pervaneli bir uçak gövde üzerine iniş yaptı.

AirportHaber'in ediniği bilgilere; uçakta bulunan öğretmen pilot ve öğrenci pilot olaydan yara almadan kurtduldu.

Ayjet'in TC-AJE kuyruk tescili çift motorlu Diamond DA-42 Twin Star uçağının yaşadığı kırımın iniş takımlarından kaynaklandığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre niş takımlarının açmayı unutulduğu için uçak gövde üzerine iniş yaptı. Pervaneleri de hasar alan uçağın kuyruk kısmının da kırıldığı gelen bilgiler arasında. 

Çorlu Havalimanı pisti hava trafiğine bir süreliğine kapatıldı.

©AirportHaber

Ayjet uçağı gövde üzerine indi; uçakta hasar büyük

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (166)

Fo ~ 2 yıl önce
Ahh su cilgin turkler , 4 k ucusum var toplam 3800 u boeing737 de. Kompleks diyebilirsiniz , yeteneksiz bir millet degiliz .Ama bazi konularda eksigiz .bazi konularda bizden daha iyi olan milletler var .kimler onlar ?? Almanlar , amerikalilar , japonlar . Hangi konularda daha iyiler ?? Surec modelleme , iyilestirme ve ozellikle standartlasma konusunda . Bizde nasil ? Biz amerikalilardan daha iyiyiz , biz almanlardan daha iyiyiz .Hayir olamayiz , neden , kitap yok . Olsa da her birimiz kitabi yazandan daha zekiyiz .Her birimiz salak amerikalinin unutacagi checklist maddesini unutmayacak kadar daha astronotuz ; o yuzden checklist yapmayalim !! Ama yapmak zorundayiz bir gun do item i eksik yaparsak , o checklist hatayi engeller .o yuzden bu checklistleri yapan (amerikalisi) icat etmis koymus .havacilikta her an her sey olabilir ama bile bile olmasi sivil havaciligin gelismemesi yuzunden . Turkiyede egitim veren ucus hocalarinin kokoni belli zihniyeti belli , dayak yiyerek ucmayi ogrenmisler , malasef dovmeden ogretebilecek olanlarin sayisi az.Zamana ihtiyacimiz var .pilotlar olarak toplumun aynasiyiz hic bir farkimiz yoktur .Allah tum pilotlari kazadan kirimdan korusun insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
E.A. ~ 2 yıl önce
Öncelikle çok geçmiş olsun, acaba bu olanlar S.O 'nun çok kul hakkı yemesinden dolayı mı kaynaklanıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) Allah bilir ~ 2 yıl önce
Zalim olan mi?
Kaptan ~ 2 yıl önce
Nazim haca ile bir kere 2 saat ucusum oldu,Hocam süper checklist yok kural yok o ne derse kural o ne isterse güvenli. Yok böyle bir dünya CRM sifir... Ayjet bence iyi bir ucus okulu ama fabrika gibi calisiyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havatar ~ 2 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum. Kapasitesinin çok çok üzerinde öğrenci var. Ortaklar çok para kazansın diye uçuş beklemekten imanımız gevriyor. Sağlıklı eğitim olmuyor. Uçağa tam adapte olmuşken uzun süre uzak kalınıp bekleniyor. Tabi edremite gönderilen şanslı güruhlardan değilseniz.
.... ~ 2 yıl önce
Burundan kıl aldırmaz hesabı... Egolar bir egolar... Vicdan muhakemesi olacak birde kişide..
Havatar ~ 2 yıl önce
Kötü niyetlilikle ilgisi yok. Ayjetin içine giren herkes okulda çifte standart uygulandığını az çok fark eder. Öğrencisine göre kasap olup şevk kıran hocalar başka öğrenciye kuzu oluverirler. Çoğu hoca öğretmek için çabalarken bir kaçı şevk kırmak için çabalıyor. Herkese eşit davranılmıyor. Bazı öğrenciler ittirile ittirile yalnız uçurulurken bazılarına fırsat verilmeden 7. Uçuşta güle güle deniliyor. Planlamayla aranı iyi mi tuttun senden iyisi yok her gün uçuş yazılır. Kendini zorla edremite yollatıp uçuşlarını hızlıca bitirirsin. Kötünün iyisine sonuna kadar katılıyorum. Bunlar boş laf değil ayjette bulunulup acı bir şekilde tecrübe edilmiş şeyler. Keşke her şey dışarıdan göründüğü gibi güzel olsaydı. Ayjetin hakkını yiyemem. Bana çok güzel bir eğitim veriyor fakat noksan ve haksızlık hat safhada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Planlama ~ 2 yıl önce
Dostum planlama bağımsız karar vermiyor,istediğin kadar aran iyi olsun her şeyin yolu yordamı düzeni var.Kendi kafalarına göre uçuş yazmıyorlar.İnsanları karalamadan önce dön kendine bir bak...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000