11 Temmuz 2011, Pazartesi 11:30:18

AYJET SON SÜRAT...

Ayjet, dört adet yeni uçağı daha filosuna kattı.
  • sadece şu kadar diyorum hangi okul vs. diye tartışacağınıza "mezun sayısı/pilot olarak görev yapan mezun sayısı" yapın. Ayjeti'in farkını görün.
  • Artik akrobasi ucaklari da var. Bundan sonra Pilot adaylari astronot adaylarina donerler. Kazasiz belasiz ve issiz yarinlara :-)
  • :))) Tebrikler hocam. Burada cahilce yorum yapanları çok güzel tiye almışsın...
  • Arkadaşlar Ayjet, Tarkim ya da diğerleri.. İlk insanlar gibi yorum yapmayın.. Ayjet farkı vs.vs. Ne farkı var, Sen eğer havacılık misyonuna sahip olamamışsan, efendi değilsen, daha öğrenci Pilot adayıyken Kaptan Pilot edasıyla ortalarda hava atarsan..??? Ayjet in farkı bu.. :)) Sizin gibi yaşlar yüzünden kurularda yanıyor.. Mesela Er-Ah uçuş okulunun Uçaklarını (En eskisi 2008 model Garmin 1000) ve emekli Paşalar ve Line Kaptanları (Yabancı) oluşan eğitim kadrosunu biliyor musunuz? 3 ayrı gerçek meydan da (Antalya-dalaman-ısparta) eğitim yaptığını biliyor muydunuz? Ayjet nerde, hangi meydanda veriyor eğitimlerini??? Ya Ben Er-Ah ı daha çok tanıyamadan bu kadar fark buldum.. Acaba bahsettiğiniz Ayjet farklarını bizimle paylaşır mısınız..
Uçuş eğitimini Diamond firmasının DA- 20 uçaklarıyla yürüten Ayjet üç adet DA-20 Eclipse uçağı satın alarak filosunu büyüttü.
 
Ayrıca uçuş eğitiminde dünyada çok az sayıda uçuş okulunun uyguladığı ''Aircraft Upset Recovery '' eğitimi için Ayjet, A.B.D 'den Pitts-2 akrobasi uçağı satın aldı.

Boeing firması 1998-2007 yılları arasında dünya genelinde kontrol kaybı ( Lost of Control ) sebebiyle meydana gelen 22 uçak kazasında 2051 can kaybının olduğunu rapor etmiştir. NASA anormal uçuş durumları sonrası kontrol kaybı sebebiyle oluşan kazalardan korunmak için anormal durumlardan çıkış (Upset Recovery ) programı geliştirmiştir.
 
Uçuş eğitiminde emniyeti ve kaliteyi daima ön planda tutan Ayjet, sivil havacılıkta standart eğitim programlarında olmayan ve dünyada çok az sayıda saygın uçuş okulu tarafından uygulanan '' Aircraft Upset Recovery '' eğitimini Türkiye' de ilk uygulamaya başlayarak öncü bir rol üstlenecek.

Ayjet filosuna kattığı dört yeni uçağını tescil işlemlerinin tamamlanmasını müteakip eğitimde kullanmaya başlayacak.AYJET SON SÜRAT...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 7 yıl önce
sadece şu kadar diyorum hangi okul vs. diye tartışacağınıza "mezun sayısı/pilot olarak görev yapan mezun sayısı" yapın. Ayjeti'in farkını görün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Artik akrobasi ucaklari da var. Bundan sonra Pilot adaylari astronot adaylarina donerler. Kazasiz belasiz ve issiz yarinlara :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
:))) Tebrikler hocam. Burada cahilce yorum yapanları çok güzel tiye almışsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşlar Ayjet, Tarkim ya da diğerleri.. İlk insanlar gibi yorum yapmayın.. Ayjet farkı vs.vs. Ne farkı var, Sen eğer havacılık misyonuna sahip olamamışsan, efendi değilsen, daha öğrenci Pilot adayıyken Kaptan Pilot edasıyla ortalarda hava atarsan..??? Ayjet in farkı bu.. :)) Sizin gibi yaşlar yüzünden kurularda yanıyor.. Mesela Er-Ah uçuş okulunun Uçaklarını (En eskisi 2008 model Garmin 1000) ve emekli Paşalar ve Line Kaptanları (Yabancı) oluşan eğitim kadrosunu biliyor musunuz? 3 ayrı gerçek meydan da (Antalya-dalaman-ısparta) eğitim yaptığını biliyor muydunuz? Ayjet nerde, hangi meydanda veriyor eğitimlerini??? Ya Ben Er-Ah ı daha çok tanıyamadan bu kadar fark buldum.. Acaba bahsettiğiniz Ayjet farklarını bizimle paylaşır mısınız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000