22 Haziran 2016, Çarşamba 09:45:17

Avrupalı şirketler Ekim ayını bekliyor

Avrupa’nın havayolu şirketlerinin neredeyse tamamı 30 Ekim’i bekliyor.
  • avrupa bitti abi. ab kendisini bitirdi. neo liberalizm siyaseti icine etti ve geri donusu yok. avrupada bahar uzun surcek.

31 Ekim 2015 tarihinde Rus charter uçağına yapılan bombalı saldırıdan sonra Avrupa’nın çoğu havayolu şirketi Mısır’ın en popüler tatil destinasyonu ve turizmin lokomotifi sayılan Şarm El Şeyh havalimanına uçmayı bir anda kesti.

Aynı güvenlik gerekçesiyle bu karara yine çoğu Avrupalı tur operatörleri de katıldı ve ülke turizmi kendi tarihinin en sert darbesini yedi.

Son zamanlarda Mısır basınında çıkan ve artık British Airways gibi önde gelen Avrupalı havayolu şirketinin “Mısır’a uçmaya hazır’ olduklarını iddia eden yazılar üzerine bir açıklama yapan bu şirketler, bu iddiayı yalanladı.

British Airways havayolu şirketi geçen hafta sonu yaptığı açıklamada Şarm El şeyh uçuşlarının en erken Ekim sonunda başlayabileceğini hatırlattı. Bu açıklamaya bir gün sonra easyjet havayolu şirketi de katıldı.

Bu hafta başında ise Avrupa’nın önde gelen iki tur operatörü grubu olan TUI ve Thomas Cook, Mısır basınında çıkan haberleri aynı dille yalanladı. Thomas Cook ve Thompson en erken Şarm El Şeyh satışlarının 27 Eylül’de, Monarch şirketi ise 30 Ekim’de gerçekleşebileceğini belirttiler.

Böylece Şarm El Şeyh destinasyonunun iki ana kaynak pazarından kötü haberler gelmiş oldu. Bölge turizmcileri ancak 2016/17 kış sezonu için hazırlık yapabilecekler.

Avrupalı şirketler Ekim ayını bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar

y. ~ 2 yıl önce
avrupa bitti abi. ab kendisini bitirdi. neo liberalizm siyaseti icine etti ve geri donusu yok. avrupada bahar uzun surcek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000