07 Temmuz 2017, Cuma 12:56:14

Asılsız bomba ihbarına 4 yıl hapis

Atatürk Havalimanı'ndan kalkacak uçağı kaçırmamak için asılsız bomba ihbarı yapan sanığa verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezası onaylandı.
  • Sallandirin
  • Allahin cezasi,mafya mi ne. ceza en az 30 yil olmali.
  • süper..üstüne maddi zararıda bundan almaları gerek.bence bu cezalar sabitlensin yapana yargılama bile yapılmadan verilsin
  • afferin sanaaaaa,gördün mü kabahatin karşılığını

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, Bakırköy 28. Asliye Ceza Mahkemesince, Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçağa kalkış öncesi asılsız bomba ihbarı yapan M.S.G'ye "Hava ulaşım aracının hareket etmesini engellemek" suçundan verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasının onanmasına hükmetti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 3 Kasım 2016'da THY'nin İstanbul-Diyarbakır seferini yapacak olan yolcu uçağına kalkış öncesi bomba ihbarında bulunulduğu, ihbar üzerine içinde 84 yolcusu olan uçağın durdurulduğu ve arama yapıldığı kaydedildi.

İddianamede, saat 10.15'te kalkması planlanan uçağın yolcularının Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde özel bir bölüme alındığı, arama yapıldığı, yolcular ve uçakta yapılan 2 saatlik aramada olumsuz bir duruma rastlanılmadığı, emniyet yetkililerinin uçağa bomba ihbarı yapılan telefonu teknik takibe alarak ihbarcıyı bulduğu, sanık M.S.G.'nin uçağa geç kalan bir yolcu olduğu ve gözaltına alındığı kaydedildi.

5 YIL 10 AY İSTEMİYLE DAVA

Sanık M.S.G. hakkında "Hava ulaşım aracının hareket etmesini engellemek" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

UÇAĞI KAÇIRMAMAK İÇİN İHBAR ETMİŞ

Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi'nde savunma yapan tutuksuz sanık M.S.G, İstanbul'dan Diyarbakır'a gidecek uçağa geç kaldığını, uçağı kaçırmamak için bomba ihbarında bulunduğunu söyledi.

İYİ HAL İNDİRİMİ

Mahkeme, sanığın asılsız bomba ihbarı yaparak, hukuka aykırı davranışı nedeniyle hava ulaşım aracını engellediği kanaatine vararak, sanık M.S.G'yi "Hava ulaşım aracının hareket etmesini engellemek" suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık M.S.G'nin yargılama aşamasındaki tutum ve davranışlarını takdiri indirim sebebi sayan mahkeme, sanığın cezasını 4 yıl 2 ay hapis cezasına indirdi.

İTİRAZA RET

Sanık M.S.G., avukatı aracılığıyla hakkında verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasına itiraz etti.

İtirazı değerlendiren İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığını, delilerde ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığını belirterek, oy birliğiyle sanık M.S.G'nin cezasını onadı.

Asılsız bomba ihbarına 4 yıl hapis

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

İdam ~ 1 yıl önce
Sallandirin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 1 yıl önce
Allahin cezasi,mafya mi ne. ceza en az 30 yil olmali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 1 yıl önce
süper..üstüne maddi zararıda bundan almaları gerek.bence bu cezalar sabitlensin yapana yargılama bile yapılmadan verilsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
bu nasıl yorum. yargılama yapılmadan ceza verilsin ne demek. bu dediğiniz yargısız infaz olur. yargılama suçu ve suçluyu tespit etmek için yapılır ki toplum düzeninin olmazsa olmazıdır.
haaaaah ~ 1 yıl önce
afferin sanaaaaa,gördün mü kabahatin karşılığını

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000