02 Kasım 2012, Cuma 08:18:35

ARTIK 'O' ÜLKEYE DE VİZE YOK

Başbakan Erdoğan, Moldova Başbakanı Vladimir Filat'ın ziyaretiyle iki ülke arasındaki vizelerin kaldırılmasına yönelik anlaşmanın imzalandığını belirtti...
  • Moldovya bile vize uyguluyor bize. Ayıptır...falan demeyeceğim. Bu sefer " Oleeeyyyyy " ne güzel ileri demokrasi havarileri vizeleri kaldırtıyorlar. Bazı arkadaşlar da hatun sevdasına düşmüş. Önce utanmak sonra da oturup halimize ağlamak lazım. Öyle değil mi " Hatuncu " arkadaş ? :)
  • almanyaya,ingiltereye,amerikaya kaldir vizeleri o zaman helal olsun diyelim,bana ne moldovyadan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Türkiye ile Moldova arasında diplomatik ilişkilerin 20. yıl dönümünde Moldova Başbakanı Filat'ın gerçekleştirdiği ziyareti önemli bulduğunu belirterek, ziyarette çok geniş biçimde ikili ilişkilerin ele alındığını, gelecek dönemde atılacak adımları değerlendirdiklerini ve 7 anlaşmanın imzalandığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, iki ülkenin birbirine tahsis ettiği arazilerde büyükelçilik binalarının inşasının hızla devam ettiğini anımsatarak, karşılıklı vizelerin kaldırılmasına yönelik anlaşmanın imzalanmasının da bundan sonra Moldova ve Türkiye arasındaki trafiği olumlu istikamette, ciddi manada etkileyeceğini vurguladı.


Türkiye bölgemizde lider olarak tanınıyor

Moldova Başbakanı Vladimir Filat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanlık'ta yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye ziyaretinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Geçen yıl yaklaşık 85 bin Moldova vatandaşının Türkiye'yi ziyaret ettiğini dile getiren Filat, iki ülke arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasıyla Türkiye'ye gelen Moldovalı turistlerin sayısının artacağını ifade etti.

Moldova Başbakanı Vladimir Filat, ''Şüphesiz Türkiye bölgemizde lider olarak tanınıyor. Türkiye gibi bir ortağımız olunca biz hem şeref duyuyoruz hem de sorumluluğumuzu bir kere daha düşünüyoruz. Bundan sonra da Sayın Başbakanım, Moldova Cumhuriyeti sizler için dürüst ve güvenilir bir ortak olacaktır. Aynı zamanda Türkiye ile birlikte dayanışma içinde olmayı taahhüt ediyoruz'' diye konuştu.

ARTIK 'O' ÜLKEYE DE VİZE YOK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Yaşasın....... ~ 6 yıl önce
Moldovya bile vize uyguluyor bize. Ayıptır...falan demeyeceğim. Bu sefer " Oleeeyyyyy " ne güzel ileri demokrasi havarileri vizeleri kaldırtıyorlar. Bazı arkadaşlar da hatun sevdasına düşmüş. Önce utanmak sonra da oturup halimize ağlamak lazım. Öyle değil mi " Hatuncu " arkadaş ? :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaldir ~ 6 yıl önce
almanyaya,ingiltereye,amerikaya kaldir vizeleri o zaman helal olsun diyelim,bana ne moldovyadan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
www ~ 6 yıl önce
öle deme sen önce bi hatunları gör :)
Bora ~ 6 yıl önce
hepsi sizi bekliyordu...
Haklisin ~ 6 yıl önce
Senelerdir hicbir ulke vize uygulamiyordu,hep bu AKP'nin yuzunden vize koydurdular herkese.CHP Gelince kesin ABD,ALmanya,Ingiltere gibi ulkelere vizeleri kaldirir.Hem de elindeki sihirli degnek ile bir cirpida oluverir hepsi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000