07 Temmuz 2009, Salı 11:30:25

Arızalanan uçak, yolcu tarafından tamir edildi

Thomas Cook Havayolları’na ait bir yolcu uçağı arıza sinyali verdi. Kaptanın, uçaktaki arızayı yolculara bildirmesiyle birlikte ilginç bir olay yaşandı.
  • UÇAK TEKNİSYENİ OLMAYA GEREK YOKTUR..ARAŞTIRMANIZI İSTERİM.NORMAL OLAN İNSANLARDAN EĞİTİM ALMIŞ ŞAHISLARDA 10 YILIN ÜZERİNDE İSE OLABİLİR. NE OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL ..ALT TARAFI 300 VEYA 500 TASK CARD BİR ARAYA TOPLAYAN İTEMLERİN İMZA İŞLERİ DOĞRUMU DİYE KONT EDEN VEDE ONLARI SIRAYA KOYAN BU ARKADAŞLAR ..NETİCEDE BAKIM ÇIKIŞ FORMU İMZALARLAR.DEFTERİDE TEKNİSYEN İMZALAR OLUR BİTER.
  • ANCAK BİR DEYİM VARDIR HENÜZ ADAM OLAMADINIZ..5 YILDA ESKİ ABİLAERİNİZDEN ÖĞRENDİNİZ..ŞİMDİ DE BAYAĞI TEKNİSYEN OLDUNUZ..MRKTEPLİ OLMAK İLE ALAYLI OLMAK ARASINDAKİ FARKI BİLDİĞİNİZ HALDE ..UKKALALIK DİZ BOYU GİDİYORSUNUZ..ALLAH SONUNUZU HAYIRLI ETSİN ..FAZLA YUKARDASINIZ...EASA LİSANSINIZ YOKSA HELPER OLARAK GEÇERSİNİZ FAZLA LAFA GEREK YOK ...
  • ORADAKİ UÇAĞA YANİ 757-200 UÇAĞINA C/S YADA YETKİLİ BİR ENGINEER (TÜRKİYEDEKİ ADI "UÇAK TEKNİSYENİ"DİR.Kİ:YÜZDE OLARAK ÇOĞUNLUĞU YA 5 YIL ÜNİVERSİTE OKUYUP GELİYOR VEYA MESLEKİ EĞİTİMİNİ ALIP GELİYOR) KENDİNİ TANITIP MÜDAHELE EDİYOR BUNUN NESİ ANORMAL?TÜRKİYEDEKİ MÜHENDİS DEDİĞİMİZ YÜKSEK PUANLARLA TAVAN YAPIP ÜNİVERSİTE BİTİREN ARKADAŞLARIMIZ DAHA ÇOK UÇAK KAYIT,BAKIMLAR,PROSEDÜRLER,YETKİLENDİRME, MODİFİKASYONLARIN TAKİPLERİ GİBİ YİNE YÜKSEK SORUMLULUK ALTINDA ÇALIŞIRLAR ANCAK C/S OLMADIKLARINDAN DİREKT MÜDAHELE ETMEZLER. MÜDAHALE ONLARIN DEĞİL UÇAK TEKNİSYENLERİNİN İŞİDİR!!UÇAK TEKNİSYENLERİ VE UÇAK MÜHENDİSLERİNİN İŞLERİ VE SORUMLULUKLARI O KADAR YOĞUNLAŞMAKTAKİ ŞU YAZILAN YORUMLARIN ÇOĞUNU ANCAK LALELER VEYA MAYDONOZLAR YAZABİLİR:):)
  • VALLA SOZUM MECLISTEN DISARI AMA YIYIP ICIP YATIP HICBIR ISE YARAMAYAN SONRADA UCAK TEKNISYENIYIM DIYE DISARIDA BU SEKTORU BILMEYENLERE HAVA ATAN ZAVALLILAR COK. ONCE INSAN OLUN. HUSEYIN

İspanya’nın Minorka Adası’ndan İskoçya’nın Glasgow kentine gitmek üzere havalanmaya hazırlanan Thomas Cook Havayolları’na ait Boeing 757-200 tipi yolcu uçağında arıza meydana geldi. Uçağın kaptan pilotu, durumu yolculara anons edince uçaktaki arıza, yolculardan biri tarafından giderildi.

O sırada aynı uçağın içerisinde bulunan Thomsonfly uçak mühendisi, anonstan sonra kaptana “arızaya bir de ben bakabilir miyim” belki arızayı giderebilirim teklifi sonrasında mühendisin kimliği ve sertifikasyon yetkisi kontrol edildi ve kısa bir süre sonra uçaktaki arıza mühendis tarafından giderildi.

Normal şartlarda uçağın tamir edilebilmesi için İngiltere’den teknisyen getirilmesi ve bu süre zarfında 6 ila 8 saat civarında bir rötar yaşanabileceği belirtildi.

Arızanın giderilmesinden sonra yolculara anons geçen kaptan pilotun, “Uçakta bulunan sevgili mühendis arkadaşımız sayesinde arıza giderildi ve hareket edebiliriz” dediği öğrenildi.

TCX-9641 sefer sayili ucus sadece 40 dakikalik gecikme ile havalanabildi.

©AirportHaber.com

Arızalanan uçak, yolcu tarafından tamir edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
UÇAK TEKNİSYENİ OLMAYA GEREK YOKTUR..ARAŞTIRMANIZI İSTERİM.NORMAL OLAN İNSANLARDAN EĞİTİM ALMIŞ ŞAHISLARDA 10 YILIN ÜZERİNDE İSE OLABİLİR. NE OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL ..ALT TARAFI 300 VEYA 500 TASK CARD BİR ARAYA TOPLAYAN İTEMLERİN İMZA İŞLERİ DOĞRUMU DİYE KONT EDEN VEDE ONLARI SIRAYA KOYAN BU ARKADAŞLAR ..NETİCEDE BAKIM ÇIKIŞ FORMU İMZALARLAR.DEFTERİDE TEKNİSYEN İMZALAR OLUR BİTER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ANCAK BİR DEYİM VARDIR HENÜZ ADAM OLAMADINIZ..5 YILDA ESKİ ABİLAERİNİZDEN ÖĞRENDİNİZ..ŞİMDİ DE BAYAĞI TEKNİSYEN OLDUNUZ..MRKTEPLİ OLMAK İLE ALAYLI OLMAK ARASINDAKİ FARKI BİLDİĞİNİZ HALDE ..UKKALALIK DİZ BOYU GİDİYORSUNUZ..ALLAH SONUNUZU HAYIRLI ETSİN ..FAZLA YUKARDASINIZ...EASA LİSANSINIZ YOKSA HELPER OLARAK GEÇERSİNİZ FAZLA LAFA GEREK YOK ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ORADAKİ UÇAĞA YANİ 757-200 UÇAĞINA C/S YADA YETKİLİ BİR ENGINEER (TÜRKİYEDEKİ ADI "UÇAK TEKNİSYENİ"DİR.Kİ:YÜZDE OLARAK ÇOĞUNLUĞU YA 5 YIL ÜNİVERSİTE OKUYUP GELİYOR VEYA MESLEKİ EĞİTİMİNİ ALIP GELİYOR) KENDİNİ TANITIP MÜDAHELE EDİYOR BUNUN NESİ ANORMAL?TÜRKİYEDEKİ MÜHENDİS DEDİĞİMİZ YÜKSEK PUANLARLA TAVAN YAPIP ÜNİVERSİTE BİTİREN ARKADAŞLARIMIZ DAHA ÇOK UÇAK KAYIT,BAKIMLAR,PROSEDÜRLER,YETKİLENDİRME, MODİFİKASYONLARIN TAKİPLERİ GİBİ YİNE YÜKSEK SORUMLULUK ALTINDA ÇALIŞIRLAR ANCAK C/S OLMADIKLARINDAN DİREKT MÜDAHELE ETMEZLER. MÜDAHALE ONLARIN DEĞİL UÇAK TEKNİSYENLERİNİN İŞİDİR!!UÇAK TEKNİSYENLERİ VE UÇAK MÜHENDİSLERİNİN İŞLERİ VE SORUMLULUKLARI O KADAR YOĞUNLAŞMAKTAKİ ŞU YAZILAN YORUMLARIN ÇOĞUNU ANCAK LALELER VEYA MAYDONOZLAR YAZABİLİR:):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
VALLA SOZUM MECLISTEN DISARI AMA YIYIP ICIP YATIP HICBIR ISE YARAMAYAN SONRADA UCAK TEKNISYENIYIM DIYE DISARIDA BU SEKTORU BILMEYENLERE HAVA ATAN ZAVALLILAR COK. ONCE INSAN OLUN. HUSEYIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000