03 Eylül 2013, Salı 09:44:57

ARINÇ'TAN KAÇIRILAN PİLOTLARLA İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA

Bakanlar Kurulu'nun ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, gündeme dair açıklamalarda bulundu...
  • Ucus guvenligini yoksayip yolcu memnuniyeti saglamaya calisan zihniyet, perdeyi sokerken zaten kaptanlarini ve ekibini hice saydigini gostermisti.bir Kacirilma vakasini goze almislar zaten. Ha havada ha yerde... Cok etkilendiklerine inanmiyorum
  • Rezilsin rezaletsin Türkiye !!!
  • Fethullah bey kurtarsın pilotlarımızı.
  • Skandal .......yok boyle bir rezillik.....,Dis iliskileri ve ulke vizyonunu yerle bir ettiniz...ulkede can guvenligi sifir....2 pilotunun hesabini soramayan adamlar, gitsin torun baksin artik ,yeterrrr

Gündemle ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, kaçırılan pilotlarımızla ilgili olarak da sorulan soruları yantıladı.

Arınç, kaçırma olayının örgüt tarafından gerçekleştirildiğini, Türkiye'nin dahli olmayan bir konuyla karşı karşıya gelindiğini söyledi.

Örgütün isminin Arapça olduğunu hatırlatan Arınç, Lübnan hükümeti ve Lübnan'da bulunan Türkiye'nin dostlarının pilotların bir an evvel bulunup Türkiye'ye verilmesi konusunda gayret sarf ettiklerini bildirdi.

Arınç, "Lübnan İçişleri Bakanı, Lübnan Başbakanı, Cumhurbaşkanı türkiye'ye dost olan pek çok insan Türkiye'nin şerefi, Türkiye'nin itibarı noktasındaki pilotlarımızın bir an evvel sağlıklı olarak Türkiye'ye dönmelerini arzu ediyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

YER DEĞİŞTİRDİLER, TAKİPTEYİZ

Türkiye tarafından bilinen pilotların yerlerinin daha sonra değiştirildiğine değinen Arınç, "Hayatta olduklarını, sağlık içinde olduklarını biliyoruz. Gönderdikleri fotoğraflar da mesajlar da bunu gösteriyor. Yer değiştirdiler, yine takibimiz altındadır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, pilotların eşleri ve aileleriyle görüştüğünü dile getiren Arınç, şunları kaydetti:

"Onların da tek ricası 'Kesinlikle operasyon yapılmasın. Onların hayatları bizim için çok önemlidir.' Gerçekten bu doğrudur. Biz de zaman zaman bu tür olaylarla karşılaştığımızda mesela gazeteci arkadaşlarımızda olsun, güvenlik görevlilerimiz olsun Türkiye içinde ve dışında operasyon yapmayı tercih etmiyoruz. Yerlerini biliyoruz ama sağlıkla onları almak istiyoruz. Dolayısıyla bir çatışmanın dışında bu güzel insanlarımıza her an kavuşmak ümidi içerisindeyiz. Şu anda da sağlıklarının çok iyi olduğunu ve götürüldükleri yeri de biliyoruz. Müzakere yoluyla veyahut da onları razı etmek üzere Lübnan makamları devrededir.  Biz de onlara destek olmaya çalışıyoruz. Ümit ediyorum ki en kısa zamanda arkadaşlarımıza kavuşmuş olacağız. Bunu ümit ediyoruz. 15 gün evvel söylediğimde o zaman onuncu günüydü maalesef yerleri değiştirildi. Olmadı."

ARINÇ'TAN KAÇIRILAN PİLOTLARLA İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Ucus guvenligini yoksayip yolcu memnuniyeti saglamaya calisan zihniyet, perdeyi sokerken zaten kaptanlarini ve ekibini hice saydigini gostermisti.bir Kacirilma vakasini goze almislar zaten. Ha havada ha yerde... Cok etkilendiklerine inanmiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!! ~ 5 yıl önce
Rezilsin rezaletsin Türkiye !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Fethullah bey kurtarsın pilotlarımızı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 5 yıl önce
Skandal .......yok boyle bir rezillik.....,Dis iliskileri ve ulke vizyonunu yerle bir ettiniz...ulkede can guvenligi sifir....2 pilotunun hesabini soramayan adamlar, gitsin torun baksin artik ,yeterrrr

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000