11 Temmuz 2018, Çarşamba 10:12:52

Antalya'ya en çok turisti kim getirdi?

Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı yılın ilk yarısında yüzde 42,1 yükselişle 4,65 milyona ulaştı.
  • En çok turisti TAV getirdi.
  • Köse basi lüks otel acarken düsünülmeli idi !!!
  • İster 1000 dolara sat ister 500 dolara para Türkiye ye hemen hemen hiç gelmiyor ki. Operatör yabancı havayolu yabancı (değilse bile yurtdışındaki ofisinden anlaşma yapıyor) üzerine devletten teşvik alıyor. Otelin işletmesi yabancı senin Burada sattığın adamın yediği domates peynir harcadığı elektrik su havalimanından transfer için %230 vergiyle aldığın araç 6 liraya aldığın mazot ülkeye tek katkı bu... gerisi hikaye
  • 2014 yilinda 12 milyon Turistin geldiginden hareketle, bu yil 6 Ayda 4,65 milyon olduguna göre yil sonuna kadar bu sayinin iyimser bir tahmin ile 8 milyonu gecmeyecegi hesap edilebilir. Gelen turistin kalitesinin dip yaptigi ülkemiz turizminin icinde bulundugu durumu süslü rakamlar ve artis oranlari ile gizleyemeyiz. Bugünlerin gelecegi 10 yil öncesinden belliydi. hem yanlis turizm kalkinmasi ve hem deuluslararasi ülke siyaseti 500 Dolarlik rus ve malum kalitede Arap turiste mahkum etti. Bayagi da ivme kazandi. Bunlardan kurtulmak kolay olmayacak. Kaliteli turist kacti bir kere. Asla geri gelmeyecek.Imaj ucuz turist ülkesi Türkiye olarak kalacak. Imara acarak betonlastirdigimiz dünyanin en güzel sahil ve koylari asla onarilamayacak yaralar aldi.

Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı yılın ilk yarısında yüzde 42,1 yükselişle 4,65 milyona ulaştı. Bu dönemde tur operatörlerinin paket turlarla getirdikleri turist sayısı da yüzde 42,8 artarak 4,42 milyona çıktı.

Turizmdatabank’ın hazırladığı Antalya Paket Tur Pazarı 2018 yılı ocak-haziran dönemi raporuna göre; Antalya’ya en çok turist getiren tur operatörleri arasında ilk sıraları; yüzde 12,7 ile OTI Grup, % yüzde11,6 ile Anex, yüzde 10,1 ile TUI Grup aldı. Onları yüzde 8’erlik paylarla; Pegas, Kilit Global, Meeting Point Turkey ve Diana-Thomas Cook izledi. 

Antalya'ya en çok turisti kim getirdi?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Turist ~ 9 gün önce
En çok turisti TAV getirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TURIZZZZZ ~ 9 gün önce
Köse basi lüks otel acarken düsünülmeli idi !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yurtdışı ~ 10 gün önce
İster 1000 dolara sat ister 500 dolara para Türkiye ye hemen hemen hiç gelmiyor ki. Operatör yabancı havayolu yabancı (değilse bile yurtdışındaki ofisinden anlaşma yapıyor) üzerine devletten teşvik alıyor. Otelin işletmesi yabancı senin Burada sattığın adamın yediği domates peynir harcadığı elektrik su havalimanından transfer için %230 vergiyle aldığın araç 6 liraya aldığın mazot ülkeye tek katkı bu... gerisi hikaye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 10 gün önce
2014 yilinda 12 milyon Turistin geldiginden hareketle, bu yil 6 Ayda 4,65 milyon olduguna göre yil sonuna kadar bu sayinin iyimser bir tahmin ile 8 milyonu gecmeyecegi hesap edilebilir. Gelen turistin kalitesinin dip yaptigi ülkemiz turizminin icinde bulundugu durumu süslü rakamlar ve artis oranlari ile gizleyemeyiz. Bugünlerin gelecegi 10 yil öncesinden belliydi. hem yanlis turizm kalkinmasi ve hem deuluslararasi ülke siyaseti 500 Dolarlik rus ve malum kalitede Arap turiste mahkum etti. Bayagi da ivme kazandi. Bunlardan kurtulmak kolay olmayacak. Kaliteli turist kacti bir kere. Asla geri gelmeyecek.Imaj ucuz turist ülkesi Türkiye olarak kalacak. Imara acarak betonlastirdigimiz dünyanin en güzel sahil ve koylari asla onarilamayacak yaralar aldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000