08 Temmuz 2014, Salı 08:05:01

AMERİKA'DAN YOLCULARI 'BIKTIRACAK' UYGULAMA

ABD Ulaşım Güvenlik Dairesi (TSA), şarj edilmemiş cep telefonları, tablet veya bilgisayarlarla uçuşa izin verilmeyeceğini duyurdu.
  • Dispatch/pilot:madem o kadar telefonun icindeki duzenek xray de cikar o da olmadi telefon agirlik bankasi olustirun tartin......ek guvenlige ne gerek var neyse
  • klasik amerikan saçmalığı...hiç gerek yok böyle şeylere insanların huzurunu bozmanın mantığı yok...yakında türkiyeye de gelir ne de olsa ameriaknın kopyası olmaya çalışıoz!!!
  • Paranoya ABD'nin sonunu getirecek.

Görevliler uçuş öncesi mobil cihazları kontrol edecek. Cihazların çalışır durumda olmaları istenecek. Üzerlerinde şarjı boşalmış cihazlar bulunduran yolcular ek güvenlik kontrolünden geçirilecek.

NBC Televizyonu, konuyla ilgili haberinde, güvenlik görevlilerinin mobil cihazların bomba olarak kullanılmasından endişe duyduklarını duyurdu.

ABD İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson, geçen hafta yaptığı açıklamada, ülkeye direkt uçuş bağlantıları sunan havaalanlarında ek güvenlik önlemleri alınmasını sağlayacaklarını açıklamış, ayrıntı vermemişti. Yetkililer, tesbiti zor yeni tip patlayıcı maddelerle ABD'de saldırı düzenlenebileceği ihtimali üzerinde duruyor.

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye iç savaşında tecrübe kazanan teröristlerin Amerika’nın güvenliği için de artan bir tehdit oluşturduğunu söylemişti. (DW)

AMERİKA'DAN YOLCULARI 'BIKTIRACAK' UYGULAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dispatch/pilot:madem o kadar telefonun icindeki duzenek xray de cikar o da olmadi telefon agirlik bankasi olustirun tartin......ek guvenlige ne gerek var neyse

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçmalık ~ 4 yıl önce
klasik amerikan saçmalığı...hiç gerek yok böyle şeylere insanların huzurunu bozmanın mantığı yok...yakında türkiyeye de gelir ne de olsa ameriaknın kopyası olmaya çalışıoz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haha.. ~ 4 yıl önce
keşke olabilsen :)
Paranoyak ~ 4 yıl önce
Paranoya ABD'nin sonunu getirecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
o paranoyk, ya sen? ~ 4 yıl önce
mantık kırıntısı var mı acaba.. be adam senin sınırın yol geçen hanı olmuş, her köşe başında polis,taş devrinden kalma yöntemlerle bomba arıyor, filistinden farksız bir yer olmuşsun.. her gun sınırdan bombalı araç geçti diye haber yapılan memlekettesin. hala gelmiş adama laf soyluyorsun yaw.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000