23 Şubat 2012, Perşembe 08:49:35

ALMANYA'DAN MÜTHİŞ HAMLE...

ABD'den sonra Almanya da insansız uçaklara dev bir yatırıma hazırlanıyor...
  • hehehee yerdeki sms , telefon, fax, telgraf benim sms belediye otobüsü ile gidiyor.
  • Aletler zaten Northrop Grumman tarafından üretiliyor. Almanlar sadece paracıkları ödüyor.
  • evet haber sisirme... once arkadasi sisirmis... havacilik bilgini yuzbasi volkan okuyarak alirsan ancak bu kadar olur zaten :)
  • Bu haber sisirme arkadaslar. Tum dunyada sadece 3 ulke IHA uretebiliyor. Turkiye, ABD, Israil. Her duydugunuza inanmayin. TAI bir numara. Haa IHA larimiza n'oldu derseniz. Vatansever TAI yoneticileri ki bunlar hep emekli askerler, simdilik kis uykusundalar. Sicak yataklarindan cikinca IHA prototipini bir ucurup hayal cekerler yine. Haberlerde gazetelerde gorururuz. Sonra yine kis gelecek hoop uykuya
Almanya tüm hava sahasını 331 insansız uçaktan oluşan dev bir filoyla koruyacak. "Euro Hawk" tipi insansız araçlar 20 bin metre yükseklikte yerdeki bir SMS'i okuma kapasitesine sahip. 
 
Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre, Alman ordusu ve emniyeti şu anda 331 insansız uçaktan oluşan dev bir filoyu bünyesinde barındırıyor. Alman hükümeti söz konusu filoyu sadece olası terör saldırılarında değil, başka alanlarda da kullanmak için harekete geçti. Hükümetin yeni planına göre, sivil havacılığı da kapsayacak şekilde ülkenin tüm hava sahası insansız uçak Euro Hawk'lar tarafından denetlenecek. İnsansız uçaklar orman yangınlarını önlemek için denetim uçuşları yapmanın yanı sıra, Almanya'da yaşayan vahşi havyanların sayım işlemlerinde de kullanılacak. 
 
İnsansız uçak Euro Hawk'ların özelliklerine baktığımız zaman bu araçların çok amaçlı kullanılmasının olanaklı olduğu daha iyi anlaşılıyor. Euro Hawk'lar 20 bin metre yükseklikte yerdeki bir SMS'i okuyabildiği gibi, yine yerdeki bir telefon yada telsiz konuşmasını dinleyebiliyor. Euro Hawk'lar gerekli gördüğü zaman yine 20 bin metre yükseklikte bir radyo ya da televizyon yayınını karıştırabiliyor. 
 
İNGİLTERE VE FRANSA'DAN ORTAK PROJE 
 
ABD Başkanı Barack Obama ABD ordusunu gelecekte insansız uçak benzeri teknolojilere daha büyük yatırımlar yapacağını açıklamıştı. İngiltere Başbakanı David Cameron ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy de geçtiğimiz hafta Paris'teki görüşmelerde ortak bir insansız uçak projesinin detaylarını konuştu.
ALMANYA'DAN MÜTHİŞ HAMLE...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
hehehee yerdeki sms , telefon, fax, telgraf benim sms belediye otobüsü ile gidiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Aletler zaten Northrop Grumman tarafından üretiliyor. Almanlar sadece paracıkları ödüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
evet haber sisirme... once arkadasi sisirmis... havacilik bilgini yuzbasi volkan okuyarak alirsan ancak bu kadar olur zaten :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu haber sisirme arkadaslar. Tum dunyada sadece 3 ulke IHA uretebiliyor. Turkiye, ABD, Israil. Her duydugunuza inanmayin. TAI bir numara. Haa IHA larimiza n'oldu derseniz. Vatansever TAI yoneticileri ki bunlar hep emekli askerler, simdilik kis uykusundalar. Sicak yataklarindan cikinca IHA prototipini bir ucurup hayal cekerler yine. Haberlerde gazetelerde gorururuz. Sonra yine kis gelecek hoop uykuya

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000