19 Aralık 2014, Cuma 09:30:04

ALMANYA İLK A400M'Yİ TESLİM ALDI

Airbus Defense&Space, Almanya tarafından sipariş edilen ilk Airbus A400M askeri nakliye uçağını teslim etti.
  • i- phone uygulaması yazan başlıklı kişiye katılıyorum. c-130 lar hala Amerikan ordusunda ve hala uçuyor ve uçmaya da devam edecektir. yeniliyorlar sistemlerini uçmaya devam. her türlü hava koşulunda her türlü pistte inebiliyor c-130. çakıl pistte inebiliyor, toprak pistte inebiliyor, bozuk pistte inebiliyor. c-5 galaxy çok ağır bir uçaktır, her pistte inemez,ve kalkamaz sadece beton pistlere inebilir başka hiçbir pistte inemez full Cargo ile kalkış yapması için uzun pistte ihtiyaç vardır,çok kolay hedeftir düşman vurur, ağır olduğu için manevra yapamaz..hala Amerikan ordusunda pervaneli bir askeri Cargo uçağı uçuyorsa o zaman anlayın ki bir iş vardır. a400m de her türlü hava koşulunda her türlü pistte inebilir, ayrıca üstün manevra kabiliyeti olan bir uçaktır ve türk hava kuvvetleri için %200 doğru bir seçim Cargo uçağıdır..
  • "He he" rumuzda yazan çok bilmiş, verelim sana C-5'ide AGL+500 ft. lerden 120-130 K'larda vadilere dalıp malzeme ve personel atmayı bir dene bakayım. Sen mayın da dökersin C-5' le deniz üzeri birkaç yüz fr.'den. Ya da 3000-4000 ft. uzunluğundaki meydanlara operasyon yap. Şuraya yazmayacağım diyorum ama gene ayar ediyorsunuz adamı cehalet kokan yorumlarla. Senin fırıldaklı diye hor gördüğün bu tayyarelerden C-130 u 1950'lerin başından beri kullanıyor ABD. Daha bir 40 yıllık planında da yerine koyacağı başka Tayyare yok. Kaç tane kullandığını merak ediyorsan Military Balance of The World 2014-15 'e bir bak. Bakmışken C-5 sayısına da bak.
  • Salı günü geliyor 13 numara
  • Bir ülkede savaş varsa Almanlar izin verir silah taşımada vadımcı olur

Bugüne kadar 9 A400M uçağı teslim edildi ve 4 farklı ülkede hizmet veriyor. Bundeswehr, ilk A400M askeri nakliye uçağını 18 Aralık’ta İspanya'nın Seville kentindeki Son Montaj Hattından teslim aldı.

Airbus Defense&Space CEO’su Bernhard Gerwert, “Almanya’ya ilk A400M teslimatımızı gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. A400M, Almanya'nın hava operasyonlarında kritik bir rol oynayacak. Stratejik ve taktiksel yeteneklerin eşsiz bir kombinasyonu ile önceki nesil uçaklara göre daha yüksek seviyede güvenilirlik sunan uçak, önümüzdeki yıllarda Alman Hava Kuvvetleri’nin operasyonlarında yerini alacak” şeklinde konuştu.

ALMANYA İLK A400M'Yİ TESLİM ALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

camaroth ~ 3 yıl önce
i- phone uygulaması yazan başlıklı kişiye katılıyorum. c-130 lar hala Amerikan ordusunda ve hala uçuyor ve uçmaya da devam edecektir. yeniliyorlar sistemlerini uçmaya devam. her türlü hava koşulunda her türlü pistte inebiliyor c-130. çakıl pistte inebiliyor, toprak pistte inebiliyor, bozuk pistte inebiliyor. c-5 galaxy çok ağır bir uçaktır, her pistte inemez,ve kalkamaz sadece beton pistlere inebilir başka hiçbir pistte inemez full Cargo ile kalkış yapması için uzun pistte ihtiyaç vardır,çok kolay hedeftir düşman vurur, ağır olduğu için manevra yapamaz..hala Amerikan ordusunda pervaneli bir askeri Cargo uçağı uçuyorsa o zaman anlayın ki bir iş vardır. a400m de her türlü hava koşulunda her türlü pistte inebilir, ayrıca üstün manevra kabiliyeti olan bir uçaktır ve türk hava kuvvetleri için %200 doğru bir seçim Cargo uçağıdır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
"He he" rumuzda yazan çok bilmiş, verelim sana C-5'ide AGL+500 ft. lerden 120-130 K'larda vadilere dalıp malzeme ve personel atmayı bir dene bakayım. Sen mayın da dökersin C-5' le deniz üzeri birkaç yüz fr.'den. Ya da 3000-4000 ft. uzunluğundaki meydanlara operasyon yap. Şuraya yazmayacağım diyorum ama gene ayar ediyorsunuz adamı cehalet kokan yorumlarla. Senin fırıldaklı diye hor gördüğün bu tayyarelerden C-130 u 1950'lerin başından beri kullanıyor ABD. Daha bir 40 yıllık planında da yerine koyacağı başka Tayyare yok. Kaç tane kullandığını merak ediyorsan Military Balance of The World 2014-15 'e bir bak. Bakmışken C-5 sayısına da bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Edremit ~ 3 yıl önce
Salı günü geliyor 13 numara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bir ülkede savaş varsa Almanlar izin verir silah taşımada vadımcı olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000