03 Temmuz 2016, Pazar 09:44:04

Almanya havaalanı güvenliğini artıracak

İstanbul ve Brüksel’de yaşanan saldırıların ardından Almanya havaalanlarındaki güvenliği daha da artırmayı planlıyor. Bu yönde atılacak adımların başında havaalanında uzmanların görevlendirilmesi geliyor.
  • Ne kadar sacma ve apdalca bir karar. Polisle molisle olacak iş mi? Neden Almanyada yolcu olsan, ziyaretci, ugurlayacida olsan herkez havalimanina girmeden kontrol edilmiyor?
  • birak bu ayaklari polizei mis. ancak farelere silah cekerler. burda bazi semtleri " ghetto semtler " derler polis o sokaklara girmeyi korkuyor. gulmim ja haha
  • Vur beni vur meine politzay.
  • bu polis bana kelepçe vursun baba

Atatürk Havaalanı’nda onlarca kişinin ölümüne yol açan saldırıların ardından Almanya, havaalanlarındaki güvenlik önlemlerini gözden geçirdi. Deutsche Welle'de yer alan habere göre, Alman Havaalanları Birliği (ADV) Genel Müdürü Ralph Beisel, Alman havalimanlarında güvenliği daha da iyileştirmek istediklerini belirtti. Heilbronner Stimme gazetesine açıklama yapan Ralph Beisel, bu kapsamda üniformalı ve sivil güvenlik görevlilerinin sayısının yeniden artırılacağını söyledi.

ŞÜPHELİLERİ ERKEN TEŞHİS İÇİN UZMANLAR GÖREVLENDİRİLECEK

Havaalanlarında tehlikeli olabilecek kişileri erken tespit edebilecek uzmanlar da bulunacak. Ralph Beisel, “havaalanlarında dolaşan uzmanların, şüpheli kişileri tespit etmeye yönelik gözlemi sonucu potansiyel suçlular daha çabuk yakalanacak. Böyle bir durumda kişilerin sorgulanması ve yakalanması da söz konusu olabilir“ şeklinde konuştu.

Ayrıca video kameralarıyla denetim yapıldığı sırada, yüzleri tanımaya da olanak sağlayan bir sistem üzerinde çalışılıyor. Beisel, Avrupa Birliği Komisyonu'nun havaalanlarında ‘vücut tarayıcı‘ cihazların daha kapsamlı kullanılması yönündeki isteğini de hatırlattı. Beisel, bu nedenle ileride tüm büyük Alman havaalanlarında vücut tarayıcı cihazların kullanılacağına kanaat getiriyor.  

ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİNE DEVAM

Alman Havaalanları Birliği Genel Müdürü, alanlardaki özel güvenlik hizmetlerinden tereddüt etmediklerini de dile getirdi. Özel güvenlik personeli ile bagajları kontrol eden görevlilerin federal polislerin gözetiminde çalıştığını söyleyen Ralph Beisel, bir hadise yaşandığında federal polisin hemen olay yerine geldiğini söyledi.

Almanya havaalanı güvenliğini artıracak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

xY ~ 2 yıl önce
Ne kadar sacma ve apdalca bir karar. Polisle molisle olacak iş mi? Neden Almanyada yolcu olsan, ziyaretci, ugurlayacida olsan herkez havalimanina girmeden kontrol edilmiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
berliner bol ~ 2 yıl önce
birak bu ayaklari polizei mis. ancak farelere silah cekerler. burda bazi semtleri " ghetto semtler " derler polis o sokaklara girmeyi korkuyor. gulmim ja haha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vundeebaall ~ 2 yıl önce
Vur beni vur meine politzay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vayyy ~ 2 yıl önce
bu polis bana kelepçe vursun baba

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000