26 Temmuz 2014, Cumartesi 08:54:19

ALDIĞI UÇAK BİLETİ HAYATINI KARARTTI!

Kanada'dan Mısır'a gitmek için aldığı tek yön uçak bileti nedeniyle gözaltına alınan gencin adeta hayatı karardı.
  • Soru ya ne demek hangi örgüte destek vermis salakmısın sen Selahattin Demirtaş pkk kıyafetleri ile dağda idi daha iki sene önce
  • İyi yapmışlar ailesi ve akrabalarını da paketleyip Somaliye göndersinler orada yüksek İslâm medeniyetini yaşarlar.
  • Minority report.
  • Adamlar teror suphesi uzerine tutukluyor bizimkiler aleni sekilde teror orgutunu savunup destekleyeni cumhurbaskani adayi yapiyor.iste demokrasi budur!!!!!

Kanada'nın Toronto kentinde, Mısır'a gitmek üzere aldığı tek yön uçak bileti nedeniyle gözaltına alınan Somali asıllı Kanadalı genç, terör suçlamasıyla 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

BBC'de yer alan habere göre; Toronto Pearson Havaalanı'ndan 2011 Mart'taa Mısır'ın başkenti Kahire'ye uçmak üzere iken, Somali'deki El-Şabab Örgütü'ne katılamaya gittiği gerekçesiyle gözaltına alınan 28 yaşındaki Muhammed Hersi isimli Somali asıllı Kanadalının davasında mahkeme, bugün son kararını verdi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE KATILACAK İDDİASI

Brampton Mahkemesinde görülen davada Hakim Deena Baltman, Hersi'yi terörist faaliyetlere destek vermek ve terör organizasyonuna katılmak suçlamalarından mahkum ederken, gencin Mısır'a Arapça öğrenmek için gitmek istediği beyanını ise kabul etmedi. Avukatının Hersi'nin hiçbir terörist faaliyeti ve kanunsuz eylemi olmadığı savunmasına karşı, savcının sunduğu polis izleme raporları ve diğer delilleri kabul eden Hakim Deena Baltman, Hersi'nin cezasının yarısını çekmeden tahliye edilemeyeceğine de hükmetti. Mahkeme savcısının, 11 Eylül saldırılarından sonra çıkarılan Anti-Terör Kanunu hükümlerinin uygulandığı ilk dava olması bakımından, Muhammed Hassan Hersi'nin davasındaki kararın, gelecekteki davalara emsal teşkil etmesi talebi de hakim tarafından uygun bulundu.

Öte yandan bu ay başında ABD'nin Colorado eyaletinde de 19 yaşındaki Shannon Maureen Conley isimli genç kız, IŞİD'e katılmak üzere tek yön Türkiye bileti ile ülkeyi terk etmek üzere iken FBI tarafından gözaltına alınmıştı. Tutuklanan Conley'in hüküm giymesi halinde, "terör örgütüne maddi destek sağlamak" suçundan 5 yıla kadar hapis ve 250 bin dolar para cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

ALDIĞI UÇAK BİLETİ HAYATINI KARARTTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Soru ya ne demek hangi örgüte destek vermis salakmısın sen Selahattin Demirtaş pkk kıyafetleri ile dağda idi daha iki sene önce

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
İyi yapmışlar ailesi ve akrabalarını da paketleyip Somaliye göndersinler orada yüksek İslâm medeniyetini yaşarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Minority report.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Adamlar teror suphesi uzerine tutukluyor bizimkiler aleni sekilde teror orgutunu savunup destekleyeni cumhurbaskani adayi yapiyor.iste demokrasi budur!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru ~ 4 yıl önce
Hangi teror orgutune destek vermis_

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000