10 Mayıs 2014, Cumartesi 08:18:11

ALÇAK UÇUŞLAR TBMM'YE TAŞINDI

Ankara'nın Çankaya Belediyesi'ne bağlı Ümitköy civarındaki askeri helikopterlerin gece gündüz ayrımı olmaksızın alçaktan uçması TBMM gündemine taşındı.
  • Askeri hava trafik kontrolorlerinin sivile hizmet verdigi birkac onemli yer:Diyarbakir kule ve yaklasma.Adana yaklasma Hatay yaklasma.Malatya kule ve yaklasma.Kazada yakinin kaybedenlere bassagligi diliyorum.Ancak hicmi merak edilmedi bu soru?
  • 1.Askeri hava trafik kontrolorleri neden eurocontrolun tanidigi lisansa sahip degil? 2.Bu lisansa sahip degilse neden sivil ucuslara hizmet vermekte? 3.Kadro eksikligiyle yasanan yogun calisma temposu ne kadar emniyetli? 4.Hava trafiginin yaninda neden bircok gorev ve sorumluluk yuklenmekte? 5.Tum bunlara karsin askeri hava trafik kontrolorleri neden taninmamakta?
  • Simdi soruyorum yasanan Diyarbakir kazasi neden fazla arastirilmadi.Pilot hatasi ILS yoktu cakildi denildi.Evet kontrolor hatasi yoktu ama su soru neden sorulmadi?LISANSSIZ BIRISI BU UCAGA HANGI AKLA HIZMET HIZMET VERDI???
  • Bu kadar sivil ucaga lisansi olmayan askeri hava trafik kontrolorlerine sivile oranla 5 te 1 yani 50 kisilik sivil bir kadroya 10 kisilik askeri bir kadronun tayin edilerek ucus emniyetinin ihlalini hem lisanssiz hemde ekibin dahada yorularak durum muhakemesini kaybetmesini saglayabilecek bir mesai duzeni ile saglanan bu ucuslarda SHGM ve Genelkurmay nasil izin verebiliyor bunun arastirilmasi gerektigini dusunuyorum..Ayrica lisanslandirma konusunda ise askeri hava trafik kontroloru lisansi adi altinda eurocontrolun tanimadigi kendileri bir lisanslandirma yapildi.Ama bu trafikciler eurocontrol uye ulkelerin ucuslarina eurocontrolun tanimadigi lisanslandirma ile hizmet veriyor ki cok merak ediyorum bir hava olayi yasandiginda kim hesap verecek.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ümitköy civarındaki askeri helikopterlerin gece gündüz ayrımı olmaksızın alçaktan uçmasını Meclis gündemine taşıdı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından cevaplandırılmasını istediği önergede Gök, şu sorulara yer verdi:

“1-Askeri Helikopterlerin meskûn mahalde uçmalarının yaratacağı her türlü tehlike göz önüne alındığında, bu uçuşlara niçin izin verilmektedir? 10 binlerce insanın ikamet ettiği, üniversitelerin ve kamu binalarının yoğunlukta bulunduğu, ana ulaşım arteri üzerinde çok sayıda aracın trafiğe çıktığı yörede bu tip uçuşların yapılmasının gerekçesi nedir? Büyük ölçüde gürültü ve tedirginlik yaratan bu uçuşlara son vermek için bir talimat verecek misiniz?”

ALÇAK UÇUŞLAR TBMM'YE TAŞINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Faceless ~ 4 yıl önce
Askeri hava trafik kontrolorlerinin sivile hizmet verdigi birkac onemli yer:Diyarbakir kule ve yaklasma.Adana yaklasma Hatay yaklasma.Malatya kule ve yaklasma.Kazada yakinin kaybedenlere bassagligi diliyorum.Ancak hicmi merak edilmedi bu soru?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Faceless ~ 4 yıl önce
1.Askeri hava trafik kontrolorleri neden eurocontrolun tanidigi lisansa sahip degil? 2.Bu lisansa sahip degilse neden sivil ucuslara hizmet vermekte? 3.Kadro eksikligiyle yasanan yogun calisma temposu ne kadar emniyetli? 4.Hava trafiginin yaninda neden bircok gorev ve sorumluluk yuklenmekte? 5.Tum bunlara karsin askeri hava trafik kontrolorleri neden taninmamakta?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Simdi soruyorum yasanan Diyarbakir kazasi neden fazla arastirilmadi.Pilot hatasi ILS yoktu cakildi denildi.Evet kontrolor hatasi yoktu ama su soru neden sorulmadi?LISANSSIZ BIRISI BU UCAGA HANGI AKLA HIZMET HIZMET VERDI???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Bu kadar sivil ucaga lisansi olmayan askeri hava trafik kontrolorlerine sivile oranla 5 te 1 yani 50 kisilik sivil bir kadroya 10 kisilik askeri bir kadronun tayin edilerek ucus emniyetinin ihlalini hem lisanssiz hemde ekibin dahada yorularak durum muhakemesini kaybetmesini saglayabilecek bir mesai duzeni ile saglanan bu ucuslarda SHGM ve Genelkurmay nasil izin verebiliyor bunun arastirilmasi gerektigini dusunuyorum..Ayrica lisanslandirma konusunda ise askeri hava trafik kontroloru lisansi adi altinda eurocontrolun tanimadigi kendileri bir lisanslandirma yapildi.Ama bu trafikciler eurocontrol uye ulkelerin ucuslarina eurocontrolun tanimadigi lisanslandirma ile hizmet veriyor ki cok merak ediyorum bir hava olayi yasandiginda kim hesap verecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000