07 Eylül 2012, Cuma 14:23:09

AIREX'TE SÜRPRİZ SİPARİŞ

İstanbul'da düzenlenen Airex fuarında yer alan Auto Gyro, 5 uçaklık sipariş aldı. 115 beygirlik motora sahip uçak saatte 8 litrelik yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor.
  • önce gyrocopter nedir biraz incele sonra yorum yaz !! uçak farklı helikopter farklı gyrocopter çok daha farklıdır, konu hakkında bilgin yok esas sen atma
  • 40 Knot. yan rüzgarda B737 kalkış ve iniş yapamıyor,bunun yapması imkansız.Bukadarda havacılığı basite indirgemeyin,ayıptır.
  • Bunu alıpta LPG taktıracak ilk kişiye devlet madalya taksın.
  • Rotax ies opsiyonu ile saatte 10 litre yakiyormus

 

Airex fuarının en çok ilgi çeken uçaklarından biri de Alman üretimi Auto Gyro uçakları oldu. FG Havacılık tarafından Türkiye'ye getirilen uçaklar Airex'te meraklıların büyük ilgisiyle karşılaştı.

Fuar girişinde üç farklı modeli sergilenen Auto Gyro'nun Cavalon modeli,  5 adet sipariş aldı. 100 bin euro satış fiyatlı uçaklar üç ay içinde kullanıcısına teslim edilecek.

FG Havacılık, fuar süresince Sirius ve Sting model uçaklara yüzde 10, Auto Gyro uçaklara ise yüzde 5 indirim uygulayacak. Sirius ve Sting tipi uçaklar 135 bin euro'dan satılırken Auto Gyro uçakların üç farklı modelinden Cavalon 100 bin euro, Calidus 80 bin euro ve MTO Sport modeli de 60 bin euro'dan satılıyor.

10 metrelik piste inebilen Auto Gyro uçakları, 150 metrelik pistlerden kalkış yapabiliyor. Üstelik pistin beton ya da asfalt olmasına gerek yok. Çünkü bu uçaklar çim ya da toprak piste de rahatlıkla inebiliyor. 115 beygirlik turbo motora sahip uçaklar saatte 12 litre kurşunsuz benzin tüketiyor.

İki kişilik uçaklar saatte 100 knot hıza çıkıyor, 40 knotlık rüzgarda da uçabiliyor. Bu uçakları kullanabilmek için 25 saatlik eğitim yeterli olurken Körfez Havalimanı'nda uçuş okulu açan FG Havacılık, uçağın eğitim ve bakım hizmetlerini de sağlıyor.

Türkiye'de halen 10 adet gyroplane uçaklarından bulunuyor. Alman Auto Gyro firması, dünyada üretilen bu tip uçakların yüzde 95'ini üretiyor. Yılda 1000 adet gyroplane üretiliyor.

AIREX'TE SÜRPRİZ SİPARİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

biraz atmışlar'a ~ 6 yıl önce
önce gyrocopter nedir biraz incele sonra yorum yaz !! uçak farklı helikopter farklı gyrocopter çok daha farklıdır, konu hakkında bilgin yok esas sen atma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BIRAZ ATMIŞLAR ~ 6 yıl önce
40 Knot. yan rüzgarda B737 kalkış ve iniş yapamıyor,bunun yapması imkansız.Bukadarda havacılığı basite indirgemeyin,ayıptır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 6 yıl önce
Bunu alıpta LPG taktıracak ilk kişiye devlet madalya taksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Rotax ies opsiyonu ile saatte 10 litre yakiyormus

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000