13 Eylül 2012, Perşembe 12:37:52

AIRBUS'TAN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK ŞANS

Öğrencilere, Airbus profesyonellerinden öğrenme ve 30 bin Euro kazanma şansı doğuyor
  • Uluslararası Kıbrıs Universitesi öğrencileri bu sene ülkemizi bu yarışmada temsil ediyor. İlk roundu geçerek 102 takım arasına girdiler ve Mayısın 6 sında açıklanacak 2. round sonuçlarını bekliyorlar. http://www.airbus-fyi.com/teams/40

Airbus’ın UNESCO tarafından desteklenen ve iki senede bir gerçekleştirdiği ‘Fly Your Ideas/Fikirlerinizi Uçurun’ yarışması ile dünyanın dört bir yanından öğrenciler havacılık endüstrisinin sürdürülebilirliğini sağlamak için yeni fikirler geliştirecek. Bu sene kazananları, 30 bin euro ödülün yanı sıra Airbus profesyonelleri ile kendi kampüslerinde bir hafta geçirme ve uzmanlardan yenilikçiliğin püf noktalarını öğrenme fırsatı bekliyor.

Yenilikçilik Airbus’un gelecek vizyonunun merkezinde yer alıyor. Bu yarışma Airbus’a dünyanın her yerinden değişik bölümlerde okuyan öğrenciler ile iletişim kurma ve endüstrinin lider şirketinin havacılık endüstrisinde teknolojileri sürdürebilir kılma ve yolculara daha konforlu seyahat etme imkanı vermek için neler yaptığını daha yakından görme fırsatı sunuyor.

Airbus Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Fly Your Ideas Yarışması Başkanı Charles Champion “Havacılık endüstrisinin geleceğinin sürdürülebilir olması vizyonumuzu paylaşan yeni yeteneklerle bir araya gelmeyi ve onlarla iletişim kurmayı amaçlıyoruz. Dünyanın her yerinden öğrenciler ve akademik dünya ile buluşup yeni fikirleri teşvik ederek yeni nesil girişimcilere ilham kaynağı olmayı umuyoruz” dedi.

Bu sene takımların tasarımları ve yarattıkları projelerin tüm hakları kendilerine ait olacak, böylece  fikirlerini bir adım öteye götürme, ilerletme ve sonrasında ne yapacaklarına karar verme imkanına sahip olacaklar.

Fly Your Ideas’a olan ilgi artmaya devam ediyor. Başvuruların sona ermesine iki kay kala 55 ülkeden 111 takım yarışmaya başvurdu.

Seçilerek bir sonraki aşamaya geçme planları olan takımların başvurularını en geç 7 Aralık 2012 tarihine kadar yarışmanın web sitesinden yapmaları gerekiyor.

Fly Your Ideas yarışması uçak üreticisinin, havacılık endüstrisinin 2050 ve sonrasında sürdürülebilirliğini sağlamak amacı ile başlattığı “Future by Airbus/Airbus’a Göre Gelecek” girişiminin yalnızca bir parçasını oluşturuyor.

Bu senenin yarışma konuları ise Airbus tarafından 21. Yüzyılda havacılığın sürdürülebilir bir endüstri olması karşısındaki en önemli sorunlar olan “Enerji”, “Verimlilik”, “Karşılanabilir Büyüme”, “Trafik Artışı”, “Yolcu Deneyimi” ve “Çevre Bilinci”nden oluşuyor.  

AIRBUS'TAN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK ŞANS

Facebook Yorum

Yorumlar

CİU ~ 5 yıl önce
Uluslararası Kıbrıs Universitesi öğrencileri bu sene ülkemizi bu yarışmada temsil ediyor. İlk roundu geçerek 102 takım arasına girdiler ve Mayısın 6 sında açıklanacak 2. round sonuçlarını bekliyorlar. http://www.airbus-fyi.com/teams/40

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000