17 Şubat 2014, Pazartesi 16:24:30

74 PİLOT İSTİFA ETTİ!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan pilotlara yönelik zorunlu hizmet süresinin uzatılması düzenlemesi istifalara neden oluyor.
  • Sanırım bu konuyu anlayamayacaksınız, sizin anladığınız dilden anlatayım. Lisansın, tip eğitimin yoktu diyelim. Falanca şirket seni işe aldı, tip eğitimi, line eğitimi falan filan vereceğim dedi ama şu kadar yıl bana çalışacaksın dedi. Sözleşmenin süresi dolunca başka şirkete gitmek istiyorsan ne yapıyorsun?? Yoksa ben yanlış mı takip ediyorum, TK'ya sadece işsiz insanlar mı başvuruyor diğer şirketlerden hiç gelen yok mu. Ya da sözleşme bitmeden kaçıpta tazminat ödememenin yolunu arayanlar hiç yok mu? Sen nasıl sözleşmen bitince istediğin yere gitmeyi kendine hak görüyorsan. TSK personeli de aldığı eğitimin yine kanunlar ile belirlenmiş olan karşılığını tamamladığında istediği yere gitmekte özgürdür, yorum dahi yapamazsın. ATPL sınavlarına gelince, SHGM onun denklik kararını veriyor, eğer askerin dediğini yapsaydı Rev4 çıkmazdı herhalde.
  • İstifalar Şubat sonuna kadar bekletilecek, kanun o vakte kadar imzalanırsa istifa edenler kanun kapsamında sayılacak ve 1,5 yıl daha görev yapacak.
  • Asker Sivil arkadaşlar derdiniz nedir bizimle acaba?????
  • Hava kuvvetlerinden ayrilan Askeri pilotlarin CPL veya ATPL licence varmi?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan pilotlara yönelik zorunlu hizmet süresinin uzatılması düzenlemesi istifalara neden oluyor.

Askerlik Kanunu'nda değişiklik öngören düzenleme henüz Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylanmadı. Ancak yasa daha onaylanıp yürürlüğe girmeden 74 pilot TSK'dan istifa etti.

TBMM'de içinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan pilotlara yönelik zorunlu hizmet süresinin uzatılmasına ilişkin maddenin de yer aldığı, askerlik kanununda değişiklik öngeren yasa kabul edildi. Yasa henüz Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmadı. Ancak daha şimdiden, çoğunluğu binbaşı ve yüzbaşı rütbesindeki, TSK'da görev yapan 74 pilotun istifa dilekçelerini verdikleri öğrenildi. (Milliyet)

74 PİLOT İSTİFA ETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (78)

Asker ~ 4 yıl önce
Sanırım bu konuyu anlayamayacaksınız, sizin anladığınız dilden anlatayım. Lisansın, tip eğitimin yoktu diyelim. Falanca şirket seni işe aldı, tip eğitimi, line eğitimi falan filan vereceğim dedi ama şu kadar yıl bana çalışacaksın dedi. Sözleşmenin süresi dolunca başka şirkete gitmek istiyorsan ne yapıyorsun?? Yoksa ben yanlış mı takip ediyorum, TK'ya sadece işsiz insanlar mı başvuruyor diğer şirketlerden hiç gelen yok mu. Ya da sözleşme bitmeden kaçıpta tazminat ödememenin yolunu arayanlar hiç yok mu? Sen nasıl sözleşmen bitince istediğin yere gitmeyi kendine hak görüyorsan. TSK personeli de aldığı eğitimin yine kanunlar ile belirlenmiş olan karşılığını tamamladığında istediği yere gitmekte özgürdür, yorum dahi yapamazsın. ATPL sınavlarına gelince, SHGM onun denklik kararını veriyor, eğer askerin dediğini yapsaydı Rev4 çıkmazdı herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
İstifalar Şubat sonuna kadar bekletilecek, kanun o vakte kadar imzalanırsa istifa edenler kanun kapsamında sayılacak ve 1,5 yıl daha görev yapacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
svl f/o ~ 4 yıl önce
inşallah 1.5 yıl uzar
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Asker Sivil arkadaşlar derdiniz nedir bizimle acaba?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATPL licence ~ 4 yıl önce
Hava kuvvetlerinden ayrilan Askeri pilotlarin CPL veya ATPL licence varmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok ~ 4 yıl önce
küçümsedikleri siviller 14 sınafa giriyor yapılan kıyakla kendileri sadece 3 sınafa girip verebilirlerse atpl alıyorlar
vay vayy ~ 4 yıl önce
ayara gel..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000